Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)

Wan (781)

Rikardo (612)

Lee (466)

Anna Orsolya (465)

Etti (431)

Nita90 (309)

DeeDee (278)

Lexy (269)

Leo (236)

Csevegjünk!

4 / 46 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 25 ... 46  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Anna Orsolya on Pént. Jún. 20 2014, 23:04

Én erről nem is tudtam, hogy volt. Én a musicalt láttam, az nagyon tetszett. A legjobban a gyermek Cosette és Javert hangja tetszett a szereplők közül. A témája is érdekes volt, és szerintem nagyon jól megcsinálták. Voltak olyan jelenetek, amikor elkezdett folyni a könnyem.
Mostanában a Kis herceget játszották a Minimaxon, lehet, hogy még most is megy. Nem rajzfilmként, hanem ilyen animált meseként csinálták meg. Én se a könyvet nem olvastam még, se a meséből nem néztem egy részt se.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Nem : Female
Hozzászólások száma : 465
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Bigraella on Szomb. Jún. 21 2014, 08:36

Bevallom, én nem szerettem a Kis herceget...  4.-ben kellett asszem olvasnunk, de elég semmitmondó volt nekem akkor. Azóta sincs kedvem újra elolvasni, pedig állítólag az se gyerekmese, felnőtteknek készült.

Bigraella

Járatos csevegő
Járatos csevegő

Státusz :

Hozzászólások száma : 82

Témanyitás by Nita90 on Szomb. Jún. 21 2014, 10:10

A Varázslatos iskolabusz tényleg nagyon jó volt, bár így felnőtt fejjel Miss Micire egy kaktuszt se mernék rábízni, nemhogy egy osztálynyi gyereket

A Nyomorultak rajzfilm, tényleg, az de jó és milyen gyönyörű volt! Szerintem pont annyira "butították" csak le, hogy egy gyereknek emészthető és érdekes legyen, de a mondanivalója megmaradjon. Később tudtam csak meg, hogy egy híres regény feldolgozása. Külön értékeltem benne (már alsósként is), hogy végre egy rajzfilm, amely "nem néz hülyének", és nem a (főleg amcsi sorozatokra jellemző) "vidám játék, móka és kacagás" jegyében készült bugyutaság idétlen és igénytelen grafikával, hanem volt igazi mondanivalója, ráadásul a rajzok is szépek benne. Szerintem amúgy egy rajzfilm minőségének fokmérője többek között az, hogy szereti-e a gyerek és a felnőtt is, ha igen, az általában minőségi munka.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 309
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Témanyitás by Bigraella on Szomb. Jún. 21 2014, 10:24

Igen, külön tetszett nekem is, hogy nem az a hű de nagy vidámság van és boldogok vagyunk hangvétel, mint minden más agyonidealizált gyerek rajzfilm. Még a főcímdala is szomorkás, még most is szeretem.

Bigraella

Járatos csevegő
Járatos csevegő

Státusz :

Témanyitás by Anna Orsolya on Szomb. Jún. 21 2014, 14:18

Egyszer nálunk is volt szó A kis hercegről, talán valamelyik franciaórán (a tanárnő nagyon szeret beszélgetni, van, hogy egy gyerek egy mondatára épít fél óra hosszú monológot). Én még sosem olvastam, de egyes iskolákban gyerekeknek feladják kötelező olvasmánynak, pedig felnőtteknek szól. A tanárnő is ellenzi ezt, mert nagyon átvitt az egész, minden embert külön bolygóként értelmez, ha jól emlékszem, valami ilyet mondott. Én gondolkoztam azon, hogy egyszer majd elolvasom, de most el kell olvasnom 2 művet, meg egy 600-800 oldalas regényt, mert megvan a kötelezők listája, az egyik osztálytársam osztotta meg a tanár úr levelét. A levélben tanácsolta, hogy a kb. nyolcezer (jó, nem szó szerint) olvasmányból ezeket lehetőleg a nyáron olvassuk el, mert nem sok időnk lesz rá. Meg ugye, én a Tale- eket is olvasom, van egy könyvem Apor Vilmosról, amit a bérmálásra kaptam az atyától, azt is szeretném kiolvasni, meg egy nagyon vastag könyvet Beethovenről, amit karácsonyra kaptam. De szerintem a Beethovent eltolom máskorra, de lehet, hogy mégis lesz hozzá kedvem, időm és türelmem. (Már annak, és az Apor vilmososnak is nekiálltam)

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Zöldfülű nevettető

Témanyitás by Nita90 on Szomb. Jún. 21 2014, 19:50

Jaj, a Kis herceg... még mindig nem volt hozzá szerencsém, de nagyon sokat hallottam róla. Ami idézeteket eddig hallottam és olvastam belőle, nekem túlságosan... nyálas, szirupos valaminek tűnik. Bár kicsit előítéletes vagyok, mert anyukám gyerekként olvasta, és nagyon nem szerette, ettől nehéz elvonatkoztatnom. Egyszer talán elolvasom én is, felnőtt fejjel, lehet, hogy más lesz a véleményem.
Amitől pedig sikítófrászt kapok, és olvastam is, az a Micimackó. A könyv és a sorozat is... nekem túl elborult és idétlen, bugyuta. Talán nem alsósként kellett volna olvasnom, lehet, jobban tetszene. Holott akkoriban az osztálytársaim mind szerették, és nem értették, nekem miért nem tetszik... én viszont a Vukot (meg a Kincskereső kisködmönt) imádtam olvasni, ők pedig valamiért azt (azokat) utálták. Mint mindig, Nita kontra közízlés

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Témanyitás by Sookie on Szomb. Jún. 21 2014, 20:25

Hát a Kisherceget bevallom én sem olvastam el. Pedig legalább nyolc alkalommal kezdtem el, de annál tovább, hogy: "mit ábrázol a kép? Kalapot. Nem, hanem egy kígyó felfalt egy elefántot" soha sem jutottam. Mondjuk az is igaz, hogy ezt még alsóban kellett volna olvasni, habár szerintem sem éppen kisgyerekeknek szóló olvasmány. Nem hiszem, hogy valaha is el fogom olvasni, mert már akkor annyira megutáltam, hogy eszembe sem jut, hogy olvassam el.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs

Státusz :

Hozzászólások száma : 193
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by Lee on Szomb. Jún. 21 2014, 20:31

Szerintem A kis herceg egy nagyon szép könyv a szeretetről. Azonban azt gondolom, hogy az az általános vélekedés, hogy ha a szüleink, nagyszüleink felnőttek egy-egy regényen, majd mi is felnövünk és a következő generáció is, mert ha nekik jó volt jó lesz nekünk is és így tovább. Pedig a világ változik, és ezzel együtt kéne a kötelező olvasmányoknak is változni.. Persze, ezzel nem azt mondom, hogy többet ne olvassunk klasszikusokat, ne olvassuk el Az arany embert, a Micimackót vagy más könyveket mert ezek üzenetei örök érvényűek.
Csak minden írónak joga van kipróbálni magát, és ismerjük el, hogy ha egyszer jó, és haladjunk a korral..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 466
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Témanyitás by Nita90 on Szomb. Jún. 21 2014, 20:33

"mit ábrázol a kép? Kalapot. Nem, hanem egy kígyó felfalt egy elefántot" Ööö, nem fogadnék rá komoly összegben, hogy én ennél tovább jutnék

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Témanyitás by Sookie on Szomb. Jún. 21 2014, 20:35

Lee: minden szavaddal egyetértek

Nita: Megjegyzem ez a rész az én könyvemben kb. a 2. oldalon volt.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs

Státusz :

STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by Anna Orsolya on Szomb. Jún. 21 2014, 23:16

Sookie: Én az Egri csillagokkal voltam úgy, ahogy te a Kis herceggel (hát, nem tudom, a könyv címe "A kis herceg", vagy "Kis herceg", sok mű esetén nem tudom, van- e a címben névelő   :ikszdé:  ) Kötelező olvasmány volt, én elkezdtem, de abba is hagytam. Nem volt rossz, csak nem igazán érdekelt. Nem is szerettem akkoriban olvasni, főleg nem egy ötmillió oldalas könyvet. Vége volt a tanévnek, dogát se írtunk belőle szerencsére, majd nyáron újra nekiálltam. Hát, akkor se jutottam a végére - pontosabban, még a negyedét se közelítettem meg.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Zöldfülű nevettető

Témanyitás by Nita90 on Vas. Jún. 22 2014, 00:05

Jaj, Egri csillagok. Első öt próbálkozásra odáig jutottam, hogy "A patakban két gyermek fürdik" (az első mondat fele ). Hatodjára eljutottam vele egész sokáig, addig a pontig, amikor kitört az ostrom. Ott adtam fel, a többiek meg röhögtek, hogy de hát tök kevés van hátra, és ott kezdődik az izgalmas rész. A könyv azóta is ott vár engem a polcon, és biztat, hogy nyissam már ki, és igaza is van, szégyellem magam, hogy végül kimaradt a vége az életemből. Mindenesetre rajta van a "pótolnivaló" listámon. Nem volt amúgy rossz könyv, csak általános iskolásként kicsit "soknak" éreztem, és távol állt az érdeklődésemtől. Szerintem nagy baj, hogy a kötelezők kijelölésénél nem mindig veszik figyelembe az adott korosztály befogadóképességét, és ezzel egy csomó egyébként jó olvasmányt megutáltatnak a gyerekekkel.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Témanyitás by Ryan on Vas. Jún. 22 2014, 00:35

Nita: Pontosan. A kötelező olvasmányok mindig rossz korosztályoknak vannak adva. Vagy még nem tudják értékelni, vagy nem képesek megérteni. Ritkán fordul elő, hogy jó érettségű személynek adják a kötelezőt.

"Ó, biztosíthatlak, sosem tennének ilyet. Lehet, hogy alakoskodnak, igen. Köntörfalaznak. Kertelnek. Logikai csapdákat állítanak. Mellébeszélnek, elterelik a figyelmet, ködösítenek. Sőt. Készakarva elferdítik, mi több, félreértelmezik a tényeket, és teszik mindezt kifejezett élvezettel. Emellett képesek egyértelmű és világos képet vázolni szándékaikról és indítékaikról, míg valójában éppen az ellenkezőjét tervezik a mondottaknak. Így van. De hazudni, azt nem szoktak. A gondolat is képtelenség." - E. H. Tersono, Iain M. Banks: Nézz a Szélbe

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Nem : Male
Hozzászólások száma : 201

Témanyitás by Sookie on Vas. Jún. 22 2014, 08:44

Hát ha teljesen őszinte lehetek, akkor bevallom, hogy a tipikus, klasszikus kötelezők közül aligha olvastam el a negyedét. Nem olvastam a Kis herceget, nem olvastam az Egri csillagokat (talán az az oka, hogy úgyis tudom mi volt benne, mivel Egerbe töltöttem az általános iskolás éveim 6/8-át), nem olvastam a Kőszívű ember fiait, nem olvastam a Vukot, és még számos olyan regényt, amit "kellett volna". De valahogy mégsem érzem azt, hogy így nem teljes az életem. Szerintem ha én irodalom tanár lennék, azt javasolnám a diákjaimnak, hogy válasszanak ki ők maguk egy könyvet a nyárra, olvassák el, és írjanak róla. Bármit, ami eszükbe jutott a könyvről.
Mélységesen egyetértek azzal, hogy a kötelezőket nem a jó korcsoportoknak adják ki. Én mindig olyan könyveket olvastam, ami tetszett, és a kötelezőket sem feltétlenül azért nem olvastam, mert kötelezők voltak. Egyszerűen van ami megfog, van ami nem. és hogyan is várhatják el, hogy egy tizenegypár éves gyerek elolvassa a Kőszívű ember fiait? És nem csak azért, mert már 2014 van. Én olvastam egy rakat régi könyvet. Aminek a megsárgult lapjaitól könyv illatú lesz a kezem. Imádom a régi pöttyös könyveket, amik még régen anyumé voltak. Plusz az egyik kedvenc könyvem Janikovszky Éva Aranyesője, amit talán 12 éves koromban választottam ki karácsonyi ajándékként és azóta nem telik el úgy év, hogy egyszer ne olvasnám el. Vicces, de ezt a könyvet én mutattam meg a nagymamámnak és ő is imádta.   

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs

Státusz :

Témanyitás by Nita90 on Vas. Jún. 22 2014, 10:59

Én abban az évben érettségiztem, amikor irodalomból az ellen/mellett kellett érvelni, hogy mivel csökken az iskolások olvasási kedve, újra kellene-e írni a kötelezőket/klasszikusokat. Ebben szépen (?) összeszedtem az ezzel kapcsolatos gondolataimat. Kifejtettem, hogy nem az eredetit kéne lebutítani, hanem korosztályhoz kellene igazítani a könyvválasztást, és hogy némi választási lehetőséget kellene adni, mit szeretne a  diák olvasni. Nekem egyik kedvencem volt egy szabadon választható klasszikus (pont azért, mert nem volt kötelező, de "jutalom" járt érte - kell ennél több motiváció?), Schiller Ármány és szerelem című drámája. Azt mondták, ez a "német Rómeó és Júlia", ez keltette fel az érdeklődésemet, de igazából nekem olyannak tűnt, mint a Rómeó és Júlia és az Othello keveréke. Akkor nagyon tetszett, most már azért egy kicsit forgatom a szemem az "üzenetén".  

Különben én is elenyésző részét olvastam el a kötelezőknek, főleg felső tagozattól felfelé haladva, bár erre nem vagyok büszke. A kötelezők tengerében elveszve én anyukámat hívtam segítségül, hogy olvasson el helyettem 1-2 könyvet, és írja meg nekem belőlük olvasmánynaplót Nem volt szép tőlem, de az meg az iskolától nem szép, hogy szinte minden hónapra jutott 1-2 párszáz oldalas könyv, ami mellett persze a többi órára is készülni kellett. Különben is, nem voltam sem magyar nyelv és irodalom tagozatos, sem emeltes (=faktos), hagyjanak már békében . Aki meg azzal jött, hogy miért nem olvastam előre nyáron pár kötelezőt, arra igen csúnyán tudtam nézni.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Témanyitás by Bigraella on Vas. Jún. 22 2014, 14:31

Mondjuk én nagyjából átverekedtem magam a kötelező olvasmányok sűrű rengetegén, de azért az Egri csillagokat nagy kínkeservvel tudtam csak legyűrni. Másodikban a Misi mókus volt a kötelező, azt szerettem, szerintem jó választás volt, ellenben 3. osztályra új tanárunk lett és feladta a Bogáncsot. Na az volt az egyetlen, amitől sírtam, ha egy mondatot is el kellett olvasnom. Anya próbált felolvasni belőle, de még ő is kiakadt, hogy ezt el kell olvasnunk, mert annyira nem a korosztálynak való. Igazából most se tudom, miről szól a könyv, egy kutya volt a főszereplő. Na de ez még nem jelenti azt, hogy gyerekkönyv...

Bigraella

Járatos csevegő
Járatos csevegő

Státusz :

Témanyitás by juhaszgaga on Vas. Jún. 22 2014, 19:49

Öhm, sziasztok!  Új vagyok itt, és még nem igazán írtam sehova se hozzászólást, de gondolom régi-új tagoknak nem nagyon kell bemutatkozni

Ha nem gond, bekapcsolódok a beszélgetésbe én is
A kötelező olvasmányok fele szerintem száz éve is ugyanezek voltak. Talán egy-két kicsit később íródott művet nem kellett még elolvasni. Ezzel azt akarom mondani, hogy az Aranyembert, az Anyegint, meg Az egri csillagok már akkoriban is kötelezőek voltak, és akkoriban sem volt éppen befogadóképes a gyerekvilág az ilyen történetekkel - veszem példának a szüleimet, akik bő 20-30 éve voltak iskolások, és talán a Kőszívűt olvasták el. Szerintem ez a kötelezőolvasmányos dolog hozzáállástól is függ. Hogy nbem rögtön úgy indulok neki, hogy ezt most nem fogom élvezni, nem ér semmit ez a könyv, hanem valami pozitívumot is kell találni a könyvben. Mondjuk ez nekem sosem sikerül, de valahogy megbirkózok a kötelezőkkel.
De most lehet, hogy nem fog menni. 10 kötelező művünk van, ebből vagy 2-3 nem több 30 oldalnál, de ott az Aranyember, az Anyegin, a Toldi estéje, a Guliver, meg sokminden... Nagyon reménykedek benne, hogy legalább 5-öt sikerül elolvasni, a maradékot meg majd iskolaidőben befejezem. De hogy őszinte legyek, van sok más könyv, amit szívesebben olvasnék, Dan Brown könyveit szerettem volna elolvasni, de így, hogy kapunk mellé egy stóc kötelező könyvet, nagyon kétes az ügy...

juhaszgaga

Moderátor

Státusz :

Nem : Male
Hozzászólások száma : 183
STA döntős Zöldfülű nevettető Céltudatos cikkíró Novellagyáros Produktív pályázó 3. helyezést ért el egy pályázaton 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by Bigraella on Vas. Jún. 22 2014, 19:57

Üdv köztünk!

Amúgy szerintem a Gulliver jó, nekem tetszett még anno, de az Anyegintől még most is rosszul vagyok. Még az irodalomtanárom is mondta, hogy nagyon sokat nem kéne olvastatni a diákokkal, csak az a baj, hogy van, amelyiket nekik is kötelező feladni, mert ugye tananyag...
Most egyébként én is kötelezőt olvasok, csak sajnos nem középiskolából valót, hanem egyetemre, sokkal rosszabb, mint a regények magyarra.

Bigraella

Járatos csevegő
Járatos csevegő

Státusz :

Témanyitás by Anna Orsolya on Hétf. Jún. 23 2014, 00:45

Üdv újra köztünk, Gaga!
Nekünk általánosban csak harmadiktól volt kötelező olvasmány, évente egy vagy kettő. Harmadikban a Vuk, amit akkoriban nem teljesen értettem meg, de lehet, hogy dogát sem írtunk belőle, talán olvasónaplót. Negyedikben a Kincskereső kisködmön volt, az tetszett, abból is naplót kellett írni, és rajzolni hozzá. Emlékszem, abban a részben, amikor meghalt az apa, pont azt a jelenetet rajzoltam le, anya viszont próbált lebeszélni róla. Amikor a "tündér" megjelent (már nem tudom, valóban tündér volt- e, rég olvastam a könyvet, és lehet, nem egészen nekem való volt még), azt rajzoltam le. Ötödikben volt az Egri Csillagok, de azt nem olvastam, hatodikban (de lehet, hogy hetedikben) a Kőszívű ember fiai és a Szent Péter esernyője. A kőszívűt elkezdtem, nem is volt rossz, de nem volt kedvem olvasni, így az első néhány oldalnál többet nem igazán olvastam. Talán a férfi végrendeletét és halálát olvastam csak végig, de nem is írtunk belőle. A Szent Péter esernyője tetszett, de nem igazán akartam elolvasni, mert magához az olvasáshoz nem volt kedvem. Kb. a negyedét olvashattam, vagy a felét, és a doga előtti este anyával együtt olvastuk el a maradék sok részt, hajnalig tartott az "olvasóklub"  :ikszdé: Ráadásul a dogát is elcsúsztattuk a következő órára. Az utolsó két évre már nem emlékszem. Tavaly sok olvasmányunk volt, és mindet az utolsó pillanatokban olvastam el... Idén is lesz vagy kétezer könyv.
Tavaly nálunk is volt olyan, meg jövőre/idén is lesz, hogy szorgalmiként elolvashatunk egy-egy könyvet. Tavaly az egyik osztálytársam elolvasta az Ármány és szerelmet, de nem volt nekünk kötelező. Meg volt pár ilyen, hogy valaki elolvasott valamit, és előadást tartott belőle. (a tavalyt most arra az évre értsétek, ami az évzáró előtt volt, ne pedig az előző tanévre)

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Zöldfülű nevettető

Témanyitás by Sookie on Hétf. Jún. 23 2014, 11:43

Hú, Anna Orsolya jó sokra emlékszel még. Én már rég elfelejtettem, miket kellett (volna) olvasnunk, pedig volt jó pár. Igazából nekem is voltak olyan regények, amelyek tetszettek, és habár kötelező volt, mégsem bántam meg, hogy elolvastam. Ilyen például a Szent Péter esernyője, amit aztán megnéztem filmen is. Az Anyegin pedig nekem kifejezetten tetszett. Nem is nagyon értem miért, és már magára a történetre nem is nagyon emlékszem, csak arra, hogy olvasom és olvasom és olvasom, mert tetszik. Középiskolában is volt azért olyan kötelező, amelyik tényleg tetszett. Például az Arany ember egy kifejezetten érdekes könyv, Az ügynök halála pedig tényleg méltán kötelező olvasmány. Az ügynök halálát a könyv elolvasása után színházban is megnéztem, és nagyszerű volt.
Igazából nekem személy szerint az a problémám a kötelezőkkel, hogy olyan könyveket adnak fel, amelyek túlontúl hosszúak. Amelyeket szinte már csak azért kell elolvasni, mert úgymond elvárják, de miután elolvastad nem azt érzed, hogy "huh,ez jó volt", hanem azt, hogy végre túl vagy rajta.
Középiskolában jobban szerettem a novellákat olvasni. Kafkától Az átváltozás, Gogoltól A köpönyeg vagy akár Csehovtól A csinovnyik halála sokkal érdekesebb, mint egy több száz oldalas regény. Mert ezek ugyan rövidek, viszont pont annyiról szólnak, amennyiről kell. Pont annyiról, hogy utána elgondolkozz rajta és érdekes beszélgetést is le lehet folytatni róluk. Emlékszem, Az átváltozást talán 10-ben olvastuk, és az volt a házi feladat, hogy olvassuk el. A következő órán pedig gyakorlatilag 45 percen keresztül elemeztük, érveltünk, beszélgettünk, vitáztunk róla, és ez az egyik legjobb középiskolai irodalom órai emlékem. Mert végre azt éreztem, hogy amit olvastam, hatással van rám. Van róla véleményem, amit meg is tudok osztani másokkal. És szerintem fontosabb az, hogy egy adott témáról legyen véleményünk, amit aztán kommunikálni is tudunk, mint hogy elmondhassuk magunkról: "igen, azt is olvastuk..."

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs

Státusz :

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

4 / 46 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 25 ... 46  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére