Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)

Wan (781)

Rikardo (612)

Lee (466)

Anna Orsolya (465)

Etti (431)

Nita90 (309)

DeeDee (278)

Lexy (269)

Leo (236)

Csevegjünk!

5 / 46 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25 ... 46  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Csevegjünk!

Témanyitás by juhaszgaga on Hétf. Jún. 23 2014, 12:12

Én talán a kötelezők közül a legjobban a Vuk-ot szerettem. Nem tudom miért, de olyan kis aranyos volt a történet, igaz mára már mindent elfelejtettem. De így visszagondolva talán a Lassie volt a legjobb, amit habár szó szerint le kellett torkolnom magamon, visszagondolva érdekes olvasmány volt. Hú, pedig hogy gyűlöltem, hogy el kell olvasni
Az elemzés sajnos nálunk kimaradt, egyedül az Egri csillagoknál merült fel egy ilyen téma, de végül abba akadtunk el, hogy mennyire fölösleges volt az egri csata Pedig tényleg, nagyon kellett volna nekünk is, hogy valami érdekes része is legyen a könyvnek, ne csak az, hogy na "ok, elolvastam, ennyi", helyette a saját érvünket kellett volna megmutatni, hogy az adott könyv miért jó, vagy miért rossz...
Olvasónaplót én hűen csináltam 5. osztályig. Onnantól tanárnőt nem érdekelte, hogy van-e olvasónapló, vagy nincs, csak olvasd el - ennek ellenére talán csak 3-an olvastuk el a Légy jó mindhalálig-ot. De amikor 1. osztályban csináltam az olvasónaplót, órákig tudtam ülni egy rajz felett, hogy vajon mi illik oda, meg hogyan rajzoljam le

juhaszgaga

Moderátor

Státusz :

Nem : Male
Hozzászólások száma : 183
STA döntős Zöldfülű nevettető Céltudatos cikkíró Novellagyáros Produktív pályázó 3. helyezést ért el egy pályázaton 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Anna Orsolya on Hétf. Jún. 23 2014, 13:42

Tényleg, Légy jó mindhalálig! El is felejtettem, hogy létezik az a könyv. Az volt nekünk valamelyik évben, szerintem nyolcadikban. Igen, ötödikben a Pál utcai fiúk, hatodikban az Egri, hetedikben meg a másik kettő, amit hatodikhoz írtam. Itthon elkezdtem könyvben olvasni a Légy jó mindhaláligot, de közben kiderült, hogy két részbe volt szedve, és az 1. kötet volt meg, a másodikat az internetről másoltam le (azért másoltam, nehogy elvesszen, mert pl. az oldalon karbantartás folyna, vagy csak simán leszedik onnan). Már alig emlékszem rá. Az viszont idegesített, hogy a fiú nem adta vissza a kést, mert félt, hogy lopással vádolják, viszont az se jutott eszébe, hogy valamikor visszacsempéssze az ágyba, vagy a tulajdonos táskájába, hanem egy szobor mögé rejtette.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Nem : Female
Hozzászólások száma : 465
Zöldfülű nevettető

Témanyitás by J. Táncoló Egér on Hétf. Jún. 23 2014, 15:50

Sziasztok! Örülök, hogy megalakult a fórum, a régin már nagy volt a pangás, pedig amikor én regisztráltam, vagy 5 éve, sokszor akkora tömeg volt, hogy hsz-t alig lehetett küldeni. Akkor még 1-2 évig aktív tag voltam, de azóta már nagyon megváltozitt az összetèlel.
Nahát, nekem akkor szerencsém volt, mert nem emlékszem rá, hogy kellett volna valaha is olvasónaplót csinálnom (vagy simán elsumákoltam...? Csak nem ). Néhány kötelezővel én is hadilábon álltam, emelett voltak olyan művek, melyeket valóban nem a megfelelő korosztálynak ajánlottak. Nem szabadna betenni 7/8-os könyvbe Csáth Gézát, nem való egy nyolcadikosnak Az öreg halász és a tenger, vagy az Ábel a rengetegben. Vannak olyan kötelezők is, amik nem kifejezetten időtállók, vagy alapból nem is olyan színvonalúak, hogy annyit kéne vele foglalkozni, mindössze az alkotó irodalomtörténeti helye miatt kell venni (Jókai tipikusan ilyen, akinek inkább a magyarországi populáris regényirodalom megteremtése volt az érdeme, mint a a regényszínvonal magasra emelése - na azért ne hasonlítsuk egy Tolsztojhoz ). Vannak persze nagyon jók, mint Kafka: Átváltozás, Beckett: Godotra várva, Miller: Az ügynök halála, Dürrenmatt drámái, Brecht: Kurázsi mama és gyermekei, Camus: Közöny, A pestis (és érdemes értekezéseit is olvasni, ahogy kortársától, Sartre-tól is), Gogol: A köpönyeg, Madách: Az ember tragédiája,Bulgakov: Mester és Margarita, Móricz naturalista novelláI, Árvácska, Örkény művei. Na és még hosszan lehetne sorolni, remgeteg jó van, mint ahogy rossz is.
Én amúgy nagyon szeretem A kis herceget, valóban nem gyermekmese és úgy vettem észre, nem is kifejezetten kötik le a kícsiket (animációról csak annyit, nem követi a történetet igazán, szellemiségében is más, hitvány dolog volt ez létrehozni, mint ahigy a Kis Vukot is). Felnőtteknek szól, a kis herceg valójában a minden felnőttben megtalálható gyermeki én kivetülése egy megtört, megváltozott világban, célja a szembesítés az ő naivitása és tisztasága által. A személyek, bolygók, állatok szimbolikusak, látszólag nagyon le vannak eyszerüsítve, de ez szándékolt és a mögöttes tartalmat kell keresni. Kicsik még azért nem élvezhetik igazán, mert ők még a kis herceg nézőpontjából látnak, és amíg nem mozdulnak ki ebből a tapasztalatok réven, nem értik meg a mondatok közt elrejtett gondolatokat. Szép történet a szeretetről. ha felnőttmese, olvastam az Ezeregyéjszakát eredeti verziójából néhányat, én még egy mesében nem találtam dnnyi erőszakot és nyílt szexualitást, mint ezekben.

J. Táncoló Egér

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető

Státusz :

Hozzászólások száma : 2

Témanyitás by Anna Orsolya on Hétf. Jún. 23 2014, 16:35

Én ezt nem gondoltam volna az 1001 éjszaka meséiről! Még szerencse, hogy nem voltam sose annyira kíváncsi, hogy rákeressek, mert nem nekem való lett volna. Minálunk kilencedikben a görög mondák közül mesélte el a tanár a Minótauruszról szólót. Egyes tankönyvekben csak annyit írnak, hogy a lény csak egy egyszerű átok, közben többről volt szó, a király feleségének vagy kijének is volt hozzá köze. És itt le is zárom ezt, mert még a végén ki fog kelleni tenni a 18-as karikát.
Meg az irodalomkönyvben volt egy történet az egyik ókori írótól, talán Ovidiustól az Átváltozásokból. A szobrász gyönyörű női szobrot alkotott, és az átváltozott igazi nővé. Az is eléggé felnőtteknek való leírás volt, mert itt is voltak erotikus utalások...

Az Anyegin nekem is tetszett, nagyon jól meg volt fogalmazva, szép is volt, csak a vége nem annyira tetszett. A Fanni hagyományai meg... Az eleje tetszett, jól meg volt fogalmazva, de a végén mást sem olvastam, csak azt, hogy mennyire szenved a szerelemtől...

Tényleg a gimis olvasmányokat csak azért kell elolvasni, mert abban a korszakban íródott, amiről tanulunk. Mert ugye gimiben az ókortól kezdve végigvesszük, hogy alakult az irodalom, kik, miket alkottak, milyen stílusban. Ez így érdekes is, de nem kellene egymillió könyvet elolvasni csak azért, mert azokat akkor írták, amelyik korról tanulunk. Érdekes, én jobban szeretem a verseket, főleg azt, amikor valamit elolvasunk, és arról beszélgetünk, mit fejeznek ki a képek, milyen biblikus utalások vannak benne, milyen átvitt értelme van egy-egy dolognak, stb.
Azon gondolkoztam, hogy jó lenne, ha a Sims Tale kifejezést mindenki ismerné, és a híressé vált írók közül egyesek művei kötelező olvasmányok lennének, pl. Holdfény, The Torenos sorozat, Más, mint a többi trilógia, Kalózkaland, Az utolsó rejtély, stb. Csak az a gond, hogy nincs olyan Tale, oldal, amit az egész ország ismer, a minisztereket pedig a legkevésbé érdekli a Sims vagy az irodalom. Van, akik még sose hallottak az egyik Simsszel, Sims Tale- ekkel foglalkozó oldalról, de egy másikat rendszeresen látogatnak, így egyes írók csak azért nem válnak ismertté, mert nem mindenki találkozik az őt népszerűsítő oldallal. Mondjuk a saját oldalon való megjelentetés és a másodközlés lehetősége egyrészt az írónak is ad valamiféle szabadságot, mert, ha több helyen akarja megjelentetni a történetét, akkor bizonyos szabályok figyelembe vételével megteheti. Emellett az írót népszerűsíti, ha több helyen megjelenik a műve, mert többen találkozhatnak a művel és az író nevével, és az oldalt is, mert linkelni kell a másik helyen.

A mi magyartanárunk sok irodalomórát érdekessé tesz, például az ilyen verselemzésekkel, meg tavaly volt olyan, hogy megkért minket arra, hogy ne olvassuk el, hogy miről szól az egyik görög mondakör. Azt találta ki, hogy néhány irodalomórán eljátsszuk, és minekünk kellene kitalálni, hogy nagyjából mit tegyünk, de ha nem megy, akkor a tanár segít. Meg most, 10.- ben volt egy olyan házi, (kaptunk rá kb. 1 hónapot), hogy írjunk egy mesét, amiben a romantika jellemzői megtalálhatóak. A legjobbakat fel is olvasta a tanár.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Zöldfülű nevettető

Témanyitás by juhaszgaga on Hétf. Jún. 23 2014, 20:56

Attól, hogy egy történetben vannak erotikus, szexuális utalások, attól nem feltétlenül lesz az felnőtteknek szóló. Ismerem az 1001 éjszaka meséit is, és úgy gondolom azt a kevés erőszakot azért a gyerekeknek is meg kell mutatni, mert bizony nem fenékig tejfel az a világ, ahol ők élnek. Persze most nem úgy értem, hogy egy kibelezést, meg megcsonkítást meséljünk el nekik, csupán az alapvető veszélyeket kicsit naturalisztikusan. A gyerekek már nagyon korán megismerik az erőszakot a tévéből, vagy a játékokból, az már más kérdés, hogy felfogják-e annak valódiságát. Én is hamar megismertem, milyen ha az emberek erőszakosak, lopnak, cigiznek, alkoholizálnak, késsel támadják egymást...
Az erotika más tészta

De ha már így felvetődött, akkor ha jól emlékszem, azt tanultuk a Bibliáról, hogy világi erőszak is van benne. Talán János (vagy Jónás?) az, akit meg akarnak ölni, de Isten megmenti úgy, hogy a gonoszokat a vízbe löki? Valami ilyesmi. A lényeg, hogy még az emberiség legolvasottabb könyvében is van bizony gonoszság, pogányság, minden olyan dolog, amit a jelenben elítélünk. Mégis nemhogy csökkenne az olvasottsága, egyre nő. Néha még én is átlapozgatom, hogy elolvassam az özönvizet
Amúgy imádtam a Bibliáról tanulni. Habár már elfelejtettem a nagy részét, mert én hülye magoltam, de nagyon tetszett az összes Bibliás utalás mindenfele. A középkorban, a reneszánszban, ha csak úgy utalásként, de rögtön tudtam, hogy ez a Biblia, ez Isten jelenléte a műben. Meg a Biblia egy-két része felettébb érdekes, meg merem kockáztatni, hogy egyes kötelezőnél is érdekesebb Megjegyzem, ateista vagyok, úgyhogy ha valakit megbántottam, elnézést kérek!

Én inkább könyvként látnám szívesen egyes simstalek-et. Vagy az írók legúhjabb műveit könyvként kiadnák. Húúú, Holdfény 3. Írta Eron Ez aztán a HP-t is felülmúlná
Amúgy az úgy szokott lenni, hogy ami nem kötelező, azt szívesen olvasnánk, ami meg kötelező, azt sehogy se... Ez amolyan kényszer, mindenkiben benne van

juhaszgaga

Moderátor

Státusz :

Hozzászólások száma : 183
STA döntős Zöldfülű nevettető Céltudatos cikkíró Novellagyáros Produktív pályázó 3. helyezést ért el egy pályázaton 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by Anna Orsolya on Hétf. Jún. 23 2014, 23:05

Nekünk idén volt a bérmálás, az atya pedig feladatnak feladta, hogy olvassuk el az Újszövetséget. Szerintem nagyon jó és érdekes, annak ellenére is, hogy nem a művészi megfogalmazásra törekedtek az ókorban az írói. Az Ószövetségbe is belekezdtem, és ott volt olyan, hogy Lóthoz jöttek vendégek, akik valami angyalfélék voltak, és velük akartak csúnya dolgot művelni Sodoma vagy Gomora (úgy emlékszem, Sodoma) lakói. Az egyébként érdekes, hogy sokszor vannak vallási viták, háborúk a vallások miatt, meg minden, pedig a keresztény és zsidó vallások (ha le szabad írni, én is keresztény, pontosabban római katolikus vagyok) konkrétan a szeretetben hisznek (meg más dolgok is vannak még a vallásban). Na jó, itt meg is állok a témával, nem akarok szabálysértő lenni. Az eddig leírt gondolatokért pedig szeretnék bocsánatot kérni.

Eron kiadná a Holdfény 1-2- t regényként, majd a Hollywoodi stúdiók megfilmesítenék Meg a többi jó Tale- t is. Azt hiszem, lenne pár sikerfilm

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Zöldfülű nevettető

Témanyitás by J. Táncoló Egér on Kedd Jún. 24 2014, 17:39

Juhaszgaga: tudtom szerint Magyarországon egyetlen teljes, eredeti szövegből lefordított verzió létezik az Ezeregyéjszakákból, ami 7 kötetes és olyan 4000-4500 oldalas. Nekem ebből van kettő, amit a mesekönyvekben adnak ki, annak semmi köze hozzá, az már nagyon kicenzúràzott verzió. Erőszak tekintetében már majdhogynem barbár, ami gyereknek nem való, mert nagyon részletes és kirívó. Nem szexuális utalások, hanem az aktusok részletes leírásat tartalmazza, hatalmas orgiákkal, legtöbbször konfliktus pont ilyen ügyekből akad. Ez alapból felnőttek szórakoztatására készült, tartalma és hossza miatt, ugye egy történet húzódhat 100 éjszakán át is. Neten van fent pár az eredetiből, Sahriár király és Sahrazád történetét érdemes elolvasni, ami ugye a kerettörténet, ahogy a város utolsó leánya elszórakoztatja meséivel a királyt, nehogy vele is végezzen.
Igen, Bibliában is vannak érdekes dolgok, én is szeretek beleolvasgatni. Az ószövetségi és újszövetségi istenkèp különbözik, míg az első jóval inkább megtorló, a keresztény már kizárólag a megtestesült jóság. Más társadalmi viszonyok álltak fent a kettő között.
Anna Orsolya: az érdekes feladat, szerintem amúgy nincs baj a nyelvezetével, érthető mindenkinek, nekem a Károli fordítás különösen tetszik. vallási háborúk pénzszerzési célból (keresztes hadjáratok) vagy teljes vallási fanatizmusból vannak. Az lényegtelen, hogy hisznek-e a szeretetben, legfőképp pont a keresztények szempontjából. Középkorban is azért lett volna fontos a Szentföld visszahódítása, mert sok érteket rabolhatott knnan mindenki magának, az egyszerű lovag meg ment a pénzért és azért, hogy ha meghal, úgyis a mennybe kerül a küldetése miatt. Ez is egy üzlet.

J. Táncoló Egér

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető

Státusz :

Témanyitás by Anna Orsolya on Szer. Jún. 25 2014, 00:33

J. Táncoló Egér: Nekem is Károli fordítás van Egyébként én nem úgy értettem, hogy érthetetlen, mert szerintem érthető, a régi fordításokban is. (Fura volt, hogy amikor egy Képes Bibliába beleolvastam, az a mai nyelvezet szerint íródott, én pedig a Károli- féle, régi nyelvezetű Bibliához szoktam ) Arra gondoltam, hogy az ókori írók nem műalkotásnak szánták, rengeteg szebbnél szebb tájleírással, meg a szóismétlések tökéletes elkerülésével, hanem egyszerűen csak leírták, ami történt, amit láttak, hallottak, amire emlékeztek (Ha jól emlékszem, Márk evangéliuma íródott a legkorábban az evangéliumok közül, és ő valamelyik embernek dolgozott, aki pedig Jézust ismerte, vagy legalábbis hallott róla. Sokat mesélt az írónak Jézusról, aki pedig a férfi halála után leírta az evangéliumot, hogy ne merüljön feledésbe. Vagy valami ilyesmit mesélt vagy az atya, vagy a magyartanár)

Nekem az a mondat nyelvileg nagyon megtetszett a Károli- fordításban, hogy "És előre futván felhága egy eperfüge fára, hogy őt lássa; mert arra vala elmenendő" Milyen érdekes, hogy a magyar nyelv sokkal kifejezőbb volt Károli idejében, mint most, és a több igeidő miatt összetettebb dolgokat is ki tudtunk fejezni. Ebben a mondatban például megvan az, hogy a cselekvés múlt idejű, de az a tény, hogy Jézus arra fog elmenni, jövőbeli cselekvés. Amikor Zákeus felmászott a fára, akkor még nem ment el arra Jézus, hanem a férfi tudta, hogy majd arra fog menni, és ezért mászott fel. A jövő idejű ige múlt időbe van helyezve: vala elmenendő. A jövő idő jele volt az -and, -end; ezért használjuk a jövőre utaló beálló melléknévi igenevek képzésekor az -andó, -endő képzőt (pl. megírandó lecke, elvégzendő munka)
Régen több múlt idő is volt, ez a Bibliában is látszik: egyes helyeken a "vala" szó szerepel, máshol -a, -e végű szavak (pl. az idézetben a felhága). Most viszont van 3 igeidőnk: jelen, múlt és jövő, ráadásul a jövő időt nem is képzővel hozzuk létre, hanem a fog segédige segítségével, ige helyett pedig főnévi igenevet használunk (pl. (el) fog menni; (holnap) fog játszani)

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Zöldfülű nevettető

Témanyitás by kali34 on Szer. Jún. 25 2014, 11:51

Sziasztok!Nem tudom emlekeztek-e meg ram, mindenesetre a regi Forumon is tag voltam ezen a neven, habar azota eltelt jo sok idö miota utoljara valahova is irtam volna barmit.Idöm nem igazan engedi az utobbi idöben hogy jatsszak, vagy olvasgassam a törteneteket, de a jatek iranti szeretetem mindettöl függetlenül megmaradt a mai napig es egy cseppet sem valtozott!  

kali34

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető

Státusz :

Témanyitás by Litta on Csüt. Jún. 26 2014, 23:15

@Bigraella írta:Mondjuk én nagyjából átverekedtem magam a kötelező olvasmányok sűrű rengetegén, de azért az Egri csillagokat nagy kínkeservvel tudtam csak legyűrni. Másodikban a Misi mókus volt a kötelező, azt szerettem, szerintem jó választás volt, ellenben 3. osztályra új tanárunk lett és feladta a Bogáncsot. Na az volt az egyetlen, amitől sírtam, ha egy mondatot is el kellett olvasnom. Anya próbált felolvasni belőle, de még ő is kiakadt, hogy ezt el kell olvasnunk, mert annyira nem a korosztálynak való. Igazából most se tudom, miről szól a könyv, egy kutya volt a főszereplő. Na de ez még nem jelenti azt, hogy gyerekkönyv...

Bogáááncs én azt a könyvet nagyon szerettem, egy kis pumikutya volt a főhőse. Valahogy elkeveredik a gazdája, az öreg juhász mellől, de a végén sok kaland után természetesen hazatalál. Nagyon szeretem Fekete István regényeit, egyszerűen fantasztikus, milyen jól tud az állatok bőrébe bújni (csak képletesen ) , és hogy mennyire jól próbálja meg leírni, mit, hogyan érez egy állat, és hogy hogyan látnak minket, embereket. Minden könyvében van szomorú, megható, vidám rész, és persze a vége happy end, de ez így is van jól Még egy ősrégi, rongyos kiadásban van meg a Bogáncs, 2 kötetes kis könyvecske, megsárgult szakadt lapokkal, de pont ezért nagy becsben tartom

Litta

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag

Státusz :

Hozzászólások száma : 21

Témanyitás by Anna Orsolya on Pént. Jún. 27 2014, 15:31

Ha már Fekete István: emlékszem, a Vukban minden állatfajnak volt valami neve. Az ember volt a simabőrű, a kutya a vahur, meg voltak még ilyenek (pl. tás). Amikor olvasónaplót írtunk belőle, azt az iskolában, közösen kezdtük el, de talán magát az olvasást is. Úgy emlékszem, hogy a napló végére, az utolsó oldalra csináltunk egy "szótárt", az oldal egyik felén a regénybeli fajnév, a másikon pedig a magyar nyelvben levő megfelelő.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Zöldfülű nevettető

Témanyitás by Litta on Pént. Jún. 27 2014, 15:56

Igen, többek között, ezért is egyediek az állatos regényei

Én ezekre emlékszem:
Szí a kígyó
Tás a kacsa
Kele a gólya
Csí a fecske
Nyau a macska
Hú a bagoly
Karr a sólyom

Most így hirtelen felindulásból ennyi jutott eszembe

Litta

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag

Státusz :

Témanyitás by Anna Orsolya on Pént. Jún. 27 2014, 16:07

Ezek közül sok szerepelt a Vukban is Én is úgy emlékeztem, hogy a Tás a kacsa, de nem voltam benne biztos, ezért inkább nem írtam le. Ha minden igaz, akkor Csí és Hú is benne voltak, meg talán még páran ezek közül. Ha jól emlékszem, talán valami vidra vagy hód is volt benne, már nem tudom.
Nekem Kag neve volt nagyon furcsa, arról mindig valami olyasmi jutott eszembe, hogy valahány kilogramm liszt   Mert ugye a Kag név csak egy betűvel tér el a mértékegység rövidítésétől, a kg- tól.

Most vettem észre, milyen aranyos ez a két Smile:      Milyen csillogó szemeik vannak.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Zöldfülű nevettető

Témanyitás by Ryan on Vas. Jún. 29 2014, 16:53

Látta valaki az Űrodüsszeiát?

"Ó, biztosíthatlak, sosem tennének ilyet. Lehet, hogy alakoskodnak, igen. Köntörfalaznak. Kertelnek. Logikai csapdákat állítanak. Mellébeszélnek, elterelik a figyelmet, ködösítenek. Sőt. Készakarva elferdítik, mi több, félreértelmezik a tényeket, és teszik mindezt kifejezett élvezettel. Emellett képesek egyértelmű és világos képet vázolni szándékaikról és indítékaikról, míg valójában éppen az ellenkezőjét tervezik a mondottaknak. Így van. De hazudni, azt nem szoktak. A gondolat is képtelenség." - E. H. Tersono, Iain M. Banks: Nézz a Szélbe

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 201

Témanyitás by Lee on Vas. Jún. 29 2014, 17:17

Anna Orsolya, jól emlékszel, Lutrának hívták a vidrát..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 466
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Témanyitás by Litta on Vas. Jún. 29 2014, 22:00

Igen, sok volt a Vukban, de pl a Csí és a Hú külön regények is, főhőse pedig az adott állat...
Na igen, a vidrára pont nem emlékeztem

martin923, nem láttam

Litta

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag

Státusz :

Témanyitás by Nita90 on Vas. Jún. 29 2014, 22:22

Fekete István állatos műveit én is imádom, és szerintem tök jó neveket talált ki a különböző fajoknak A Vukból ráadásul nagyon jó rajzfilmsorozat is készült, csak kár, hogy pár éve elkövették a "folytatást" az animációs "Kis Vukkal", amely az össznépi vélemény szerint is egy hatalmas róka. Viszont az alkotás netes elemzése mindent visz.

J. Táncoló Egér, jaj, a Közönyt meg a Godot-ra várvát (főleg) de nem szerettem... mondhatni, utáltam :what Nagyon nem az én világom. Mondjuk a XX. századi irodalomból eleve nagyon-nagyon kevés dolgot kedvelek.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 309
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Témanyitás by Rikardo on Hétf. Jún. 30 2014, 10:36

Üdv mindenkinek!

Átfutottam az előzményeket, pár szót szeretnék szólni hozzájuk.

Zene: igen, vannak zeneművek amik egy történetet mesélnek el és elég jól meg is lehet érteni - pláne ha el is van magyarázva miről szól.

Rajzfilmek:
az elsüllyedt világok és az Egyszer volt... sorozatok nekem is a kedvenceim voltak. ahogy a Mézga család és a Willy Fogg is. Nita: Sz'tem a Kis Vuk olyan merénylet a Vuk ellen, amilyet a spanyolok követtek el a Willy Fogg ellen. Fekete István állatos művei nekem is kedvenceim közé tartoznak.

Kötelező olvasmányok:
A kis herceget soha nem fogom megérteni. Mármint h miért adják alsósoknak kötelező olvasmányul azzal a címszóval, h "mese". Épp annyira mese, mint Orwell Állatfarmja. De pl a Micimackó, a Bambi v A dzsungel könyve szintén felnőtteknek szól.

- Bármit, amit meg szeretnél mutatni a világhálóról, link formájában szúrd be!
- Amint látod a hozzászólás menüsorában több lehetőség áll rendelkezésre, de nagyon szépen megkérünk mindenkit, hogy csak a legalapvetőbbeket használjátok! Ne illessz be például YouTube videót, Flasht, képet stb.
- Etti

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát

Státusz :

Hozzászólások száma : 612

Témanyitás by Sookie on Csüt. Júl. 03 2014, 18:04

Kicsit leállt a topik, úgyhogy gondoltam bedobok egy témát.   

Nektek mi a véleményetek a könyvadaptációkról?
Van olyan film, amit azért néztetek meg, mert nagyon tetszett a könyv? Vagy esetleg volt olyan, hogy nagyon tetszett egy film, és kíváncsiak voltatok a könyvre is?

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs

Státusz :

Hozzászólások száma : 193
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by Rikardo on Csüt. Júl. 03 2014, 18:16

A könyvadaptációkkal az baj, h "kiherélik" benne asz eredeti művet. Elég ha csak Harry Potter-re és A Gyűrűk Urára gondolni. De az összes többi műnél is így van ez   

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát

Státusz :

Hozzászólások száma : 612

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

5 / 46 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25 ... 46  Next