Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

6 / 50 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szomb. Júl. 05 2014, 12:40

Nita: Egyáltalán nem zavar a nyaggatás, sőt örömmel tölt el, viszont másrészt picit vérzik is a szívem azok miatt, akik várják a folytatást. Az én esetem a legrosszabb... van egy történet, amit már két évada figyelemmel kísérsz, csak gyűlik a feszültség, megoldás még semmi, és a folytatás, amelyben minden kérdésre választ kaphatnának az érdeklődők, pont nem készül el.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3162269578 Rosszabb, mintha azt mondanám, itt egy tale ajánló, ja bocs, mégsem készül el. Szóval szégyellem magam rendesen!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3472456676 De most nem igazán fér bele az időmbe, mert rengeteget kellene agyalni rajta, és az az anyag, ami megvan belőle, és ami vagy 4 éves, borzalmas...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 416107150 

A legkisebb baj, hogy nem látom premier plánban a simek arcát. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 295755309 El kell fogadni, hogy ilyen a Medieval, de ahogy mondtad, legalább kárpótol minket a táj, a korhű épületek, ruhák... Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960

martin: Szerintem az az Etti Anna Orsolya akart lenni.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 4216510677 Hátha olvassa valamilyen PS profi a bejegyzésedet, és segít Neked.

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ryan Szomb. Júl. 05 2014, 13:09

Etti: Hoppá... Tényleg az akart lenni... Kijavítanád nekem? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960

Javítva - Etti

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Ryan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 201
Tartózkodási hely : A hold sötét oldala

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szomb. Júl. 05 2014, 13:36

Etti, abszolút átérzem és megértem a helyzetedet. Szerintem az időhiánynál nagyobb baj a kedvhiány. Mert időnek én is híján vagyok (teljes állás + részmunka), de engem egyelőre mindig örömmel tölt el az alkotás, és így tudok rá valami minimális időt szakítani, ami valamennyire azért biztosítja, hogy (nagyon) lassan, de biztosan kész lesz. Ha viszont öröm nincs benne, hiába lenne rá idő, nem éri meg a befektetett idő és energia. (Legfeljebb tényleg szerencsétlen olvasók hápognak Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 295755309)...  Ha máson viszont szívesen dolgozol, én azt is szívesen látnám. Utána talán újra megjönne a kedv a MMAT3-hoz is.
A Medievalt pedig szerencsére NEM kell ilyennek elfogadni  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3633238760 Találtam egy nagyon jó kamermodot, amivel lehet (nagyon) közelíteni, finoman állítani a fotózási szöget ("imádtam", hogy alapból kb. 45 fokos szögben fordulgatott csak), és akár dönteni is lehet, vagyis soha viszont nem látásra, felülnézet.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 295755309 Miután rátaláltam és kipróbáltam, képes voltam az addigi 9 részt teljesen újraforgatni (jó, pár jobb kép megmaradt, mert olyan szinten profin állt be mindenki, hogy azt képtelenség lett volna még egyszer reprodukálni), a már korábban említett szlogen jegyében. Az egyik jelenetből össze is állítottam egy "ilyen volt-ilyen lett" dokumentumot összehasonlításképpen (ez a majdani Érdekességekbe biztosan bekerül majd). Esetleg egy Szemezgető szerdába vagy egy fórumos "Mit találtam" topikba be is férne a mod linkje (akár pár más finomsággal együtt), de nem tudom, hasznát venné-e bárki. (Talán Anna Orsolya még ilyen elvetemült TSM-rajongó rajtam kívül, aki még tale-ben is gondolkodik, de a sima játékélményt is feldobja a jobb kamera, úgyhogy lehet, hogy lenne értelme. Mit gondoltok?)

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szomb. Júl. 05 2014, 16:23

Nita: Pont így van, ahogy mondod. Kedv nélkül nem megy semmire az ember, ha ideje meg pont van. De a fordított eset sem túl szerencsés. Nyilván Ti is tapasztaltátok, hogy pont akkor jön meg az ihlet, meg akkor szeretnénk írni, amikor épp rengeteg a teendőnk, vagy épp a tanulnivalónk. Mondjuk előfordult már az is, hogy kedv nélkül rákényszerítettem magam az írásra, aztán meg teljesen belelendültem, és élvezet volt minden sort írni. Csak sajnos ez a ritka. Máshoz lenne-e kedvem? Hm... most az oldal szerkesztése, a folyamatos ötletelés (le nem lehet engem lőni, szinte mindig én vagyok reggel az első, aki kisregényt ír a többieknek  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 800283558 ) az nagyon tetszik. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960 Ami pedig az írást illeti, valamelyik nap eszembe jutott egy MMAT-s novella ötletfoszlány, ami szerintem meg fog rekedni ezen a szinten.

Na, erről a modról nem is tudtam! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960 Egyébként az összes rovat közül a szerda szokott nekünk fejtörést okozni, úgyhogy minden odavaló szemezgetőnek nagyon tudnánk örülni. Akár oda is lehet vendégcikket írni, szóval én támogatom annak a bemutatását. Az Érdekességeket pedig tessék szépen gyűjteni!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 1585566538

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szomb. Júl. 05 2014, 22:56

Etti, nyilván az időhiány sem a legszerencsésebb helyzet. Néha az írásra is igaz, hogy evés közben jön meg az étvágy, volt nekem is ilyen élményem, de szerintem ez a ritkább eset. Én írtam már úgy, hogy tudtam, amit éppen írok, az helyből olyan rossz, mint más nekifutásból, és úgyis törlés/átírás lesz a sorsa, de azért csak írtam tovább, mert csak, mert én ilyen idióta mazochista vagyok.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3162269578  Persze az ihlet valóban mindig a "legjobbkor" jön, miatta lett 4-es egy olyan vizsgám, ami simán lehetett volna 5-ös is. Tanulás helyett ugyanis csorgó nyállal körmöltem, és lelőni sem lehetett.
Az érdekességek természetesen gyűlnek, ahogy a "bakik" is  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 295755309    

Remélem, végül befészkeli majd magát a fejedbe annyira az a MMAT novella, hogy csak elkészül Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960

Akkor írjak egy Sims MODieval cikket? Örömmel, de nem tudom, mikorra lesz kész, ugyanis köztudottan szeretek sokáig ülni a dolgokon, főleg e-maileken (Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 164952250) és egyéb kisregényeken. Plusz 3 vendégkritikát is írok már hetek óta...   Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3162269578

Anna Orsolya, azt írod, "Még csak 16 vagyok, így nem vagyok későn, sőt, talán eddig "túl fiatal" is voltam." Igazad lehet. Szerintem átlagosan kb. 16 év fölött ír az ember igazán jókat, mert ekkorra érik meg ehhez a személyisége, tisztul le a gondolkodásmódja, lesz annyi "élettapasztalata". Persze, őstehetségeknek előbb is összejöhet, antitalentumok meg soha az életben nem fognak másoknak tetsző írásokat produkálni. Úgy látom, neked színes és élénk a fantáziád, és jó ötleteid vannak (a macskás nekem is nagyon tetszik  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 295755309 ), mindent bele!

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Vas. Júl. 06 2014, 00:36

Nita: Köszi. (Én is pont úgy gondolom, hogy akkoriban még annyira "éretlen" voltam, hogy nem tudtam, mit is jelent igazán a Tale- írás, csak azt akartam, hogy nekem is legyen.) Nagyon remélem, hogy most végre sikerül legyőznöm a lustaságomat, és megírni végre egy Tale- t.

Etti: Sajnálom, hogy így jártál. Én se szeretném, hogy leírd a cselekményt, ha van egy kevés esély arra, hogy mű szülessen belőle. Úgy gondolom, ha nem is egy 25-30 részes Tale lenne, hanem mondjuk 10, vagy egy néhány részes novella, az is több a semminél. Inkább kívánok neked sok szerencsét, ihletet, időt és türelmet, hogy sikerüljön valamit alkotnod!

Az jutott eszembe, hogy a MySims Fórumon olvastam régen a Szárnyalás ajánlóját. Az volt benne, hogy egy lány a főszereplője, akinek valahogy szárnya nő, és ez megváltoztatja az életét. Nem emlékszem, hogy ki volt az írója, de ha Etti az Ajánlók témából is kimásolta azt a pár oldalt, akkor talán meg lehet nézni, ki volt az, hátha valaki ismeri. Szerintem érdekes Tale lehetne, és talán még nem törölte a vázlatait és elkezdett írásait. (Bár azt nem lehet tudni, milyen lenne a képek és a szöveg minősége.) Nem tudom, másokat is érdekelne- e ez a Tale, de nekem érdekes ötletnek tűnik.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Vas. Júl. 06 2014, 08:08

Nita: Tényleg? Még akkor is írtad, amikor tudtad, hogy nem jó?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 4216510677 Én mindig delete-eltem, vagy egy elkezdett mondatot pár enterrel lejjebb nyomtam, megint elkezdtem írni, azt is lejjebb toltam, kitöröltem, újraírtam, aztán elegem lett, és bezártam.  :ikszdé: A 2. részemből megvan összesen egy bekezdés, azt tudom, hogy ott nagyon felbosszantottam magam, amiért nem jön egyszerűen az ihlet. És az sem segít, hogy látom, mások milyen jól fogalmaznak, nekem meg órákba telik kipréselni magamból egy olyan sort is, amire később sem tudok úgy ránézni, hogy na, ez jó. Ha lehetne csere-berélni, most biztosan kérnék egy adag kedvet, de hogy én mit adnék helyette, fogalmam sincs.  :ikszdé: 

Mindannyian örülnénk egy ilyen cikknek, amit akkor küldesz, amikor csak szeretnél.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 1585566538 

Anna Orsolya: Jó látni amúgy, hogy nőttél fel. Ismertem, vagy legalábbis belenéztem korábbi alkotásaidba, és jó látni, hogy mennyivel másképp gondolkodsz azóta. Kíváncsian várom, mennyit fejlődtél. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960

Régen amúgy mentegettem ki mindenféle ajánlót, ami bekerült az Előzetesek témába, de ilyen szárnyalósat nem találtam közte. Akadt viszont jó pár ígéretes tale, amit nagyon szívesen viszontlátnék az oldalon, mint például ezt:

Trara ajánlója:

Csendes, visszahúzódó, könyvmoly.
Ilyen egyszerűen lehetne jellemezni Elise Cornert, s valószínűleg, kedves Olvasó, nem is tévednél sokat. Egy olyan lányt képzelhetsz el, aki soha nem érezte magát a társaság központjának, vagy próbált meg kitűnni bármiben is. Egy olyan lány, aki a problémái és félelmei elől legtöbbször fantasy könyvei kényelmes rejtekébe menekül, ábrándozva, elmerengve mesés tájakról és nagy hősökről. Azonban sorsa nemsokára utoléri őt: egy éjszaka közepén, a semmiből egy régies jelekkel díszített, misztikus ajtó jelenik meg házuk udvarán, s Elise enged a csábításnak, hogy átlépjen rajta. Odaát egy teljesen új világ tárul fel előtte, s ezzel egy új lehetőség, hogy megmutassa igazi valóját, s végre kilépjen a szürkeségből. Ám az út tele van veszéllyel, titkokkal, kihívással s egy kiállhatatlan sámántanonccal. Még talán ő maga sem tudja, milyen fantasztikus dolgokat érhet el, ha egy kicsit képes bízni önmagában.
Innentől minden csak rajta áll.

https://www.youtube.com/watch?v=DxqwVKD92tc

Vagy ez: http://noob.hu/2011/06/24/kitaszitva.png

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Vas. Júl. 06 2014, 10:21

Etti, aha, mert "majd úgyis kijavítom, de most haladni akarok tovább".  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 295755309 Kitörölni nekem ritkán van szívem bármit is, így a "rossz" részeket egy külön doksiba mentem, hátha mégis szükség lesz rájuk. Jaj, ha valakitől olvasok egy nagyon jó tale-t, az nekem 0-ra csökkenti az önbizalmam. De veszek egy nagy levegőt, "nem érdekel!", és dolgozom tovább. Lesz, ami lesz.  
A cikk vázlata már elkészült, szerintem többféle hasznosságot is beleveszek. A képi illusztrációkat kicsit macerás lesz megoldani, de meglesz.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 295755309

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Vas. Júl. 06 2014, 11:05

Érdekes hogy ez a véleményed Nita, ez a "Nem érdekel"..Ha olvasok valakitől egy jó történetet, azt mondom "Ejha" és szerencsés esetben tanulok tőle. Azért kell sokat olvasni, hogy az ember tudjon jól írni.. És mások sikerét én nem írigylem, hanem bekerül a "Ezt miért nem én írtam?" kategóriába..Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Vas. Júl. 06 2014, 11:29

Lee, azt hiszem, rosszul fogalmaztam. A "Nem érdekel" arra vonatkozik, hogy nem hagyom, hogy az önbizalomirány elvegye a kedvemet. Nyilván szeretek jó munkákat olvasni, mert szórakoztatóak, és lehet belőlük tanulni.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Vas. Júl. 06 2014, 11:42

Értem. Ebben az esetben akkor egyetértünk.

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ryan Vas. Júl. 06 2014, 15:38

És esetleg olyan személy lenne, aki hajlandó lenne nekem körbevágni pár simet? Mármint képszerkesztőbe.

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Ryan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 201
Tartózkodási hely : A hold sötét oldala

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Vas. Júl. 06 2014, 21:48

Eszembe jutott még valami a kedv/lelkesedés kapcsán. Szerintem az ihlet/írás kicsit olyan, mint a szerelem (vagy a rajongás egy sorozatért/könyvért). Vagy ez azért erős hasonlat? Mert én legalábbis kicsit így élem meg. Jön a "szikra", utána egy ideig nagy a lángolás, folyton ezen pörög az agyam, helyszínek, karakterek, cselekménykitalálás, hajnalig körmölés és gépelés - boldogsághormon és adrenalin az egekben. Ez az állapot kitart akár több éven keresztül is (durván 2), aztán szépen lassan csillapodik, más gondolatok, ötletek jönnek... ha ez idő alatt nem készült el a mű, valószínűleg keresztet lehet rá venni. Persze pár év múlva akár újra fel is lobbanhat a láng, és kellő munkával életben is lehet tartani. Meg persze vannak hűséges, kitartó "szerelmesek", akik akár 7 év után is lelkesen dolgoznak ugyanazon a művön. Etti, lehet hogy nálad mostanra "hűlt ki a szerelem?" Hány éve is dolgozol/tál már a MMAT-on?

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Hétf. Júl. 07 2014, 06:47

Nita: Van benne valami. Mikor is kezdtem el? 2009. április. Tehát már több, mint 5 éve. A nagyon nagy lelkesedési időszakom szerintem körülbelül 3/4 évig tartott, utána az újraírástól kezdett el csökkenni a kedvem, és vált szépen lassan már teherré. MSN-en/Skype-on amikor Detéknek azt írtam, hogy "Unatkozom", mindig az a válasz jött az esetek többségében, hogy "Akkor írj!", vagy "Én tudom, mit csinálhatnál... Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3633238760 ", naná, hogy ilyenkor meg már csak azért sem vettem elő.  :ikszdé: 

Szóval osztom a meglátást. Meg hát minden dolog iránt az ember csak addig lelkesedik, amíg az még nagyon új. Gondoljunk csak a frissen beszerzett műszaki dolgainkra, vagy bármire. Addig várja és örül mondjuk egy telefonnak/tévének/fényképezőnek/Sims játéknak stb. az ember, amíg fel nem fedezi teljesen, utána már az is "uncsi" lesz, egy megszokott dolog, és már nem tudunk úgy ránézni, hogy  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 2485850408 juj!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 2485850408

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Hétf. Júl. 07 2014, 09:00

Etti: Néha azért jó elővenni és "leporolni" a régi dolgokat

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by JackTheBanshee Kedd Júl. 08 2014, 13:18

Hű, fura, hogy végre benézek ide, és van is időm, hogy mindent végigolvassak, és pontosan arról folyik a szó, amit én is érzek mostanában a tale-mmel kapcsolatban... Egyszerűen már elmúlt a "szerelem", az elején csak a jó ötleteket láttam, de ahogy kihunyt a láng, elkezdtem meglátni a bődületes logikai hibákat, amiket vétettem.
Valahogy úgy álltam hozzá, hogy van egy rakat jó ötletem, oké, aztán majd mikor odaérek, valahogy összekapcsolom őket, de rájöttem, hogy ezt a pár jó ötletet nem lehet egy egész tale-lé összerakni. A vége felé van ugyanis egy hatalmas lyuk, a cselekmény lényege, amihez úgy álltam hozzá, hogy "óóó, majd csak eszembe jut, hogy oldom meg". Azóta eltelt három év, és úgy érzem, hogy ha ennyi idő alatt nem voltam képes kiokoskodni a megoldást, akkor sosem fog menni :ikszdé:
Egyszerűen megállt a munka, és tulajdonképpen szomorú, de ezen a tale-n nem három éve dolgozok, hanem két éve hozzá sem nyúltam xD

 És szembe kell néznem a ténnyel, hogy sokat változtam, ami akkor jó ötletnek tűnt, az mostanra már jóindulattal is a "gyengécske" kategóriába esik, szóval végre be kell ismernem, hogy ennyi volt Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 800283558 De még mindig jobban örülök, hogy annyiban hagytam, mint ha befejeztem volna, és beküldök egy logikátlanságokkal teli tale-t. :I

Ez azonban nem azt jelenti, hogy befejezem a tale-írást, sőt, végre most, hogy "A világ holnap álmodik"-at hivatalosan is lezártam, nyugodt szívvel dolgozhatok egy új, frissebb ötletemen (amiben az a furcsa, hogy az alapsztori legalább olyan régi, de ez kiállta az idő próbáját xD) Annyit elárulok róla, hogy most először nem sci-fi vagy fantasy műfajban fogok alkotni, hanem egy akció-dráma készül, ami leginkább a "jó" és a "rossz" fogalmával és kapcsolatával foglalkozik... (na jó ezzel nem sokat árultam el, de ha egy kicsit haladok vele, majd összehozok egy épkézláb ajánlót is Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3162269578 )

Etti: totálisan megértem az érzéseidet... azért még reménykedek, hogy ha MMAT3, vagy ha az nem is készül el, legalább azt a kis novellát, amit említettél, majd olvashatjuk  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 2485850408 (és azt is várom, hogy a MMAT2 felkerüljön az oldalra, mert sajnos a MySimsen nem volt időm még elolvasni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 1910640592 )

Nita: akkor ezek szerint nem vagyok egyedül azzal, hogy a rossznak ítélt részeket külön elmentem, hátha még egyszer szükségem lesz rá xD

JackTheBanshee

Járatos csevegő
Járatos csevegő
JackTheBanshee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 52
Tartózkodási hely : ehm

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Kedd Júl. 08 2014, 19:51

Banshee: Meglepődve olvastam, hogy "A világ holnap álmodik" nem készül el. Egy picit megijedtem, hogy feladtad a tale írást, hiszen Te voltál az egyik legaktívabb ötletelő közülünk, mindig volt a tarsolyodban vagy 2-3 sztori.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 4216510677 Az új projekt ígéretesen hangzik, remélem, nem huny ki a láng idő előtt, mert már szeretnék Tőled olvasni valamit. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960 Meg mintha ígértél volna kis novellát is. Ahhoz is van már ötlet?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960 

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by JackTheBanshee Kedd Júl. 08 2014, 21:47

Etti: kicsit talán én is meglepődtem, mikor tudatosult benne, hogy ezt én nem fogom megcsinálni xD Áh, a tale-írást nem adnám fel, és 2-3 ötletem most is van raktáron, attól nem kell tartani, hogy kifutok belőlük Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 4216510677 Már a következő kettő el van tervezve xD
Én is remélem, hogy nem, bár nem hiszem, mert ennek a sztorinak már megvan a vázlata, és el is kezdtem írni, régóta tökéletesítem az ötletet, már tulajdonképpen csak meg kell írni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960
Annyit mondok róla még, hogy a címe A Tükör mögött lesz, és még egyszer régebben csináltam hozzá egy borítóképet: http://kepfeltoltes.hu/111014/DD6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg - bár a szereplők kinézete azóta jócskán változott Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3162269578 de valahogy még mindig tetszik ez a kép, de talán csak mert annyit szenvedtem a szerkesztéssel :ikszdé: de semmiképpen nem ez lesz a végleges. Mindenesetre ők a két.... hát, mondhatjuk, hogy főszereplő, és ikertestvérek.


Igen, ahhoz is van, valószínűleg az lesz kész előbb, több ötletem is van (többek között egy régebbi félbehagyott tale-m aminek szerettem az alapötletét, csak kevés volt), és több is el van kezdve (nem is én lennék, ha szépen be tudnék valamit fejezni anélkül hogy másba kezdek :"D), és ezek mellett eszembe jutott egy Végzeten túl-előzmény is, amiben azt írnám el, hogyan és miért történt a világvége, de ezt nem biztos, hogy megcsinálom  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3162269578

JackTheBanshee

Járatos csevegő
Járatos csevegő
JackTheBanshee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 52
Tartózkodási hely : ehm

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Gábor3 Kedd Júl. 08 2014, 23:08

Érdekes dolgok vetődtek fel itt, velem is már rengetegszer megesett hasonló eset. Rengeteg sztorim ment kukába, mert vagy nem volt elég jó maga az ötlet, hogy egy kerek tale legyen, vagy hamar meguntam, elvetettem a gondolatát, vagy úgy éreztem nem tudnák belőle mindent kihozni, amit szeretnék. Sajnos ez a "szerelem" kihunyt ügy velem is megtörtént, már jó egy hónapja véglegesen abbahagytam a három, négy éve készülő talemet. Még mindig szeretem a témát és a történetet, de, ahogy Ettinél is, a sok újraírás miatt, a rengeteg idő amit vele töltöttem már oly mértékben leterhelt, hogy egyszerűen nincs kedvem folytatni, nincs meg az ami miatt tényleg öröm lenne a készítése. Persze ez nem jelenti, hogy abbahagytam az írást, sőt már dolgozok egy új történeten, melynek harmadik részét írom jelenleg, a szereplők készen vannak, a legfontosabb helyszín alapjai pedig már elkészültek.

Banshee kíváncsi vagyok a legújabb művedre, és, hogy miben lesz más mint az eddigiek. A Végzeten túl előzményét már rég felvetetted ötletként, ami még mai napig is tetszik, hisz én nagyon szerettem azt a talet, csak eléggé kiaknázatlanra sikerült, ugyebár. Az új történetet intro képe pedig tetszik. Egyébként felvetült bennem az ötlet, hogy akár egy reboot is készülhetne a Végzeten túlból. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 295755309 Filmeknél, sorozatoknál ez nagy divat, tale-ként is érdekes volna szerintem. Ez persze egyéni dolog, hogy van e az embernek kedve rá, vagy nem.

Etti mindenképp javasolni tudom, hogy ha nem készülne az MMAT-hez 3. évad, akkor novellaként lehetne befejezni, akár 7, 8 részen keresztül is, hisz a rendes talek 10 résztől kezdődnek. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3101058960

Gábor3

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Gábor3


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 37
Tartózkodási hely : Győr

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by JackTheBanshee Szer. Júl. 09 2014, 02:39

Gábor3: oooh azt nagyon sajnálom, hogy mégsem fog elkészülni a tale-d, pedig nagyon vártam  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 1910640592 De persze meg tudom érteni a helyzetet... Annak viszont örülök, hogy nem hagytad abba az írást, és kíváncsi leszek az új történetedre  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 2485850408 

Az új tale-m annyiban biztosan más lesz, hogy ez az első alkalom valaha is, hogy kilépek a fantasy műfajból xD (mellesleg abban is, hogy... a benne lévő "szerelmi szál" sem lesz éppen hagyományos xD)

Hmmm akkor lehet, hogy ezt a VT-előzményt tényleg megírom : D (ha már a második részt a befejezés előtt töröltem is Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 3162269578 )
Igen, a reboot ötlete már nekem is eszembe jutott, egyszer neki is kezdtem, de igazából rájöttem, hogy nem áll már hozzám annyira közel az a sztori, hogy újra nekiálljak... úgyhogy nem valószínű, hogy megvalósul.

JackTheBanshee

Járatos csevegő
Járatos csevegő
JackTheBanshee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 52
Tartózkodási hely : ehm

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 6 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

6 / 50 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.