Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)

Wan (781)

Rikardo (612)

Lee (466)

Anna Orsolya (465)

Etti (431)

Nita90 (309)

DeeDee (278)

Lexy (269)

Leo (236)

Beszélgessünk a tale készítésről

47 / 50 oldal Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48, 49, 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Gábor3 on Vas. Nov. 02 2014, 19:28

Wan: Arról sem szabad megfeledkezni, hogy ha magyarul akarnád megjelentetni a külföldi talet, ahhoz az eredeti író/fényképező engedélyére is szükséged van, különben simán mondhatja, hogy elloptad tőle a történetét.

Ritkán olvasom a témát, és még ritkábban írok is ide, visszaolvasni is csak pár hsz-ig tettem meg, de egy kis helyzetjelentést szeretnék adni.
Még régebben írtam, hogy tervezek egy talet, mely misztikus, fantasy, krimi lenne műfajilag, de ahogy észrevettem, az oldalon inkább a romantikus taleknek van sikere, s bár biztos vannak kivételek, de így nem érzek elég motivációt arra, hogy azért a tíz, tizenöt kivételért egy évig ezen dolgozzak, így inkább hagyom a tale írást, mert, ahogy láttam itt inkább a romantika stílusúaknak van nagyobb olvasórétege. (Tisztelet a kivételnek.)
Azonban az, hogy talet nem írok, még nem jeleneti azt, hogy teljesen be is fejeztem az írást. Már 95%-ban elkészült egy egyperces novellám, amit jövőhéten fogok elküldeni az oldalnak. Ez egy sokkal lazább, egyszerűbb és fiatalos témákkal foglalkozó, ezért sem kellett rajta egy hónapig ülnöm, mindössze pár napot. A címét még nem tudom (ez is a maradék 5%-ban van), de egy családi komédia lenne a Sims 4-el. Azért a 4-el, mert egy hétköznapi, vígjáték témájú, egyrészes sztorit még pózok nélkül is teljességgel meglehet oldani, nem is kell sok egyedi tartalom hozzá. Mondjuk kicsit még tartok tőle, lehet néhol túl erős, vagy durva a szöveg, de ezt majd az adminok megmondják, ha beküldtem és valami miatt javítani kéne. Az, hogy több része is lesz, mint ez az egy, az attól függ, tetszeni fog e nektek, szeretnétek e majd.
Egy kis ízelítő belőle:
http://www.kepfeltoltes.hu/141102/brig_3_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://www.kepfeltoltes.hu/141102/19._k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png

Gábor3

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag

Státusz :

Nem : Male
Hozzászólások száma : 37

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Lee on Vas. Nov. 02 2014, 20:03

Gábor, kiváncsian várom az egypercesed.

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Nem : Female
Hozzászólások száma : 466
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Témanyitás by Nita90 on Vas. Nov. 02 2014, 22:01

Sziasztok!

El is indult a szervezkedés tale-fordítás ügyben? Szerintem sem ideális, ha túl sokan dolgoznak egy művön egyszerre, bár egy ügyes "projektmenedzser" egy "kis" utómunkával egységessé tudja tenni a stílust és a színvonalat, az egyetemen volt is nem egy hasonló projektünk, ott négyesével dolgoztunk egy-egy szövegen. És ahogy Gábor3 is írta, munkához látás előtt enegdélyt kell beszerezni, de ez gondolom, magától értetődő.  

Gaga: Sajnálom ami a gépeddel/videokártyáddal történt Szívesen olvastam volna tőled sims tale-t, főleg a novellád után.

Gábor3: Sajnálom, hogy feladtad a tale-edet, főleg, hogy "nem jó" motivációból. Elsősorban nem a közönség ízléséhez kell igazodni, hanem a sajátunkhoz (magunknak írunk elsősorban), ráaádsul az általad említett műfajok (krimi, fantasy) igen jó eredményt értek el a közvélemény-kutatásban, ellentétben a romantikussal: http://simstales.weebly.com/hiacuterek/kerdes-kedd-mi-a-kedvenc-mufajod
Én személy szerint kíváncsi lettem volna a munkádra, viszont ez a döntésed, így tiszteletben tartom. A novellához viszont sok sikert, tök jó, hogy meglesz az első Sims 4-es munka! A képek alapján jónak ígérkezik. Hajrá!

Simetria

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 309
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Témanyitás by Rikardo on Kedd Nov. 04 2014, 17:32

Gábor3: Nem az olvasóközönség ízlése az elsődleges oka, h a romantikus tale-ek túlsúlyban vannak krimi, fantasy stb témájú történetekkel szemben, hanem az h könnyebb őket megírni. Egyrészt nem kell hozzá ( olyan sok ) egyedi tartalom ( és pózdoboz ) , másrészt szerelmes - gondolom - volt már mindenki, így bele tudja élni magát hős(nőj)e helyzetébe; viszont - remélem - bűnügybe még senki sem keveredett közülünk, ahogy sellőkkel, tündérekkel stb-vel sem volt dolga még egyikünknek sem...
Mindenesetre sok sikert a munkádhoz!

Ha már ismét előjött a fordítás: szerzői jogok? Úgy értem, ha fel is akarjuk tenni ezeket a fordításokat, ahhoz kell az eredeti oldal+az író engedélye, fel kell tüntetni az eredeti forrást stb... Legalábbis én így gondolom...

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát

Státusz :

Hozzászólások száma : 612

Témanyitás by Gábor3 on Kedd Nov. 04 2014, 17:55

A mini talem végül nem jelenik majd meg az oldalon, mert végül kiderült, hogy az ilyesfajta stílusú történeteknek nem itt van a helye. A MySims fórum csoportjába viszont lefogom közölni.

Gábor3

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag

Státusz :

Hozzászólások száma : 37

Témanyitás by NoAngelBrigi on Kedd Nov. 04 2014, 21:26

A külföldi tale-ek fordításával kapcsolatban:
Természetesen az alap elképzelés is az volt, hogy mindenképp az eredeti szerző írásos, számunkra is bemutatott engedélyével, valamint az eredeti oldal/fejezet minden esetben történő linkelésével jelenhetnek meg az oldalon. Ha valakinek van erre ideje, türelme és kitartása, akkor várjuk szeretettel. Azt azonban - amit már többen is említettek - érdemes megfogadni, hogy lehetőleg egységes stílusban készüljön a fordítás, és nem utolsó sorban hozza azt a színvonalat, amit az eredeti tale is nyúlt. Tehát itt most semmiképp se arról van szó, hogy bemásoljuk az online fordítóba, magyarosítjuk a kapott mondatokat és kész is a fejezet... Ennél azért komolyabb munka lefordítani egy művet. Ami a beküldést illeti, ebben az esetben is elvárjuk, hogy a teljes tale meglegyen, mielőtt közölni kezdjük. Mindezek figyelembe vételével vágjatok bele hasonló projektbe, és esetleg egyeztessetek velünk, hogy mit kezdtetek el fordítani, nehogy aztán többen ráugorjanak külön-külön ugyan arra és vita legyen belőle, ki kezdte vagy fejezte be előbb.

NoAngelBrigi

Admin

Státusz :

Hozzászólások száma : 43
STA döntős Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető

Témanyitás by Rikardo on Szer. Nov. 05 2014, 19:48

Mi is kell egy jó fordításhoz?

- A fordító tudjon azon nyelven, amin a lefordítandó szöveg íródott. És ez alatt nem azt értem hogy beszéljen az adott nyelven, hanem hogy tudja az adott nyelven írott szöveget folyamatosan olvasni. A kettő között óriási a különbség.

- A fordító tudjon magyarul. Azaz legyen képes választékosan kifejezni magát anyanyelvünkön.

- A fordító ismerje a szövegben esetleg előforduló szlenget, illetve szaknyelvet.

- A fordítónak legyen némi nyelvi leleménye. Bizonyos nyelvekben egy-egy kifejezésre sokkal több szinonima van mint egy másikban, és a szinonimák jelentései között bizony jelentős eltérések lehetnek...

Összefoglalva: A jó fordításhoz az kell, hogy a fordító a szöveget fordítsa, ne a szöveg szavait.

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát

Státusz :

Hozzászólások száma : 612

Témanyitás by Etti on Csüt. Nov. 06 2014, 09:38

Bevezetésre került a Hírcsütörtök rovatunk, ahol beszámolunk majd apróbb hírekről, ízelítőt adunk a következő tale részek tartalmából, és majd itt is jelentenek a kémeink. Ehhez kapcsolódóan egy fontos hír, amit nem árt tudnotok a továbbiakban:

Eddig úgy volt, hogy mindenkinek írtunk Privát Üzenetet, hogy engedélyezné-e, ha az oldalon is közzétennénk az itt megmutatott tale részleteit/képeit. A levelezéssel mostantól felhagyunk. Bárki bármit megoszt ebben a témában, vállalja, hogy az kikerülhet a híreinkbe! Aki nem szeretné, hogy megjelenjen a tale-jéről bármilyen információ a főoldalon, az nemes egyszerűséggel ne osszon meg itt inkább semmit! Továbbra is fenntartjuk a jogot, hogy saját szubjektív ízlésünk alapján válogassuk össze a híreket. Köszönjük a megértést!

DeeDee: Boldog Születésnapot!

Etti

Admin

Státusz :

Hozzászólások száma : 431
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Témanyitás by Lexy on Csüt. Nov. 06 2014, 14:21

DeeDee: Boldog születésnapot!!!

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 269
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Témanyitás by Wan on Csüt. Nov. 06 2014, 15:33

Sookie, DeeDee : Naiv gondolatmenetem után észrevettem, hogy igazatok van. Az eltérő írói stílusok témyleg problémát okoznának.
Gábor, Rikardo: Természetesen annyira butuska nem vagyok, hogy "elfeledkezzek" a szerzői jogokról. És Rikardo, amiket leírtál, azok tényleg igazak.
Etti: Hírcsütörtök! Tetszik az ötlet. Én a jövőben fogok még megosztani egy kis ízelítőt, én természetesen benne vagyok abban, hogy megosszátok. Továbbá köszönjük, hogy megfogadtátok a véleményünket, és köszönjük a mindenre kitérő összefoglalást is.
DeeDee (again): Boldog születésnapot, remélem, hogy kellemesen zártad ezt az évet.

- В заключение! До свидания.

Моя жизнь, Глава 76

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát

Státusz :

Hozzászólások száma : 781
Tehetséges tanácsadó

Témanyitás by DeeDee on Csüt. Nov. 06 2014, 21:01

Etti, Lexy, Wan: Köszi, aranyosak vagytok

Ezért hoztam nektek "ajándékot" Ami még mindig nem részlet, csak rávezetés (kellett nekem annyi kiegészítő részt írnom) Vagy inkább egy kis magyarázat az utolsó képre

"Egy darabig némán ültek egymás mellett, majd a fiúban ismét felötlött egy kérdés.
– Miért látlak? Nem vagy… halott?
– De, vagyis… – gondolkozott el egy pillanatra Damian – nem egészen. Tudod, az angyalok sosem halnak meg teljesen. Csak a túloldalra kerülünk, ahol a földi szemek nem láthatnak minket.
– Akkor én miért látlak?
– Mert szükséged volt rám – eresztett meg egy halvány mosolyt. – Az angyalok megjelenhetnek más angyaloknak, ha szükséges.
– És úgy gondolod, hogy eddig nem volt szükséges? – Mike megint furcsa haragot kezdett érezni túlvilágra távozott szülője iránt.
– Ezt nem én döntöm el – tárta szét karjait az édesapja. – Hanem a Jelzőfény."

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Témanyitás by Sookie on Pént. Nov. 07 2014, 11:29

DeeDee: Wihihi, részlet! És imádom! Kellően titokzatos lett, de azért el is árul néhány dolgot.
Egy kérdés: Most akkor Mike angyal? Vagy nefilim? Mert ugye Elsie ember... Vagy ne menjünk bele?

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs

Státusz :

Hozzászólások száma : 193
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by Lee on Pént. Nov. 07 2014, 12:44

Hihetetlen jól írsz, DeeDee! Elbújhatok melletted..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Témanyitás by DeeDee on Pént. Nov. 07 2014, 20:06

Sookie: Belemehetünk, de ez speciel egy olyan dolog, ami eléggé ki lesz vesézve szerintem, és amúgy kellően bonyolult. Azért suttyomban válaszolok
Spoiler:
Szóval angyalok csak férfiak lehetnek, tehát mindenképpen szükségük van emberekre a szaporodáshoz Egyébként elég bonyolult, hogy mikor ki mit hogyan örököl, bizonyos feltételeknek fenn kell állniuk, meg sok minden. De ez majd úgy is kiderül, mondom, ezt a részt speciel elég részletesen megírtam. Így visszagondolva nem tudom, hogy hogyan lett végül ilyen bonyolult, de remélem, hogy logikus

Lee: Jaj, dehogyis kell elbújnod A tapasztalat sokat számít, és én még csak próbálkozgatok

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Témanyitás by Lexy on Pént. Nov. 07 2014, 21:51

DeeDee: Hű, nagyon tetszik a részlet Hajrá 2. évad!

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 269
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Témanyitás by juhaszgaga on Pént. Nov. 07 2014, 22:05

Köszönöm mindenkinek, aki még olvasott volna tőlem történetet Írni természetesen írogatok, de most egy kicsit elhagyom a simstales-t, és csak úgy spontán írok valamit

DeeDee: még mielőtt fényévekkel lekésném, Kívánok Neked Nagyon Boldog Születésnapot! A tészlet egyszerűen elképesztően jó lett, a fogalmazás remek, mint mindig. Az icipici spoiler láttán pedig elgondolkodtam ezen a képességöröklésen: hogy talán Damian húgának voltak képességei, de nem mint angyal, mint emberként használta ezeket. Az apjuk is angyal, Damian így örökölte a képességet. Vagy nagyon el vagyok tévedve?

juhaszgaga

Moderátor

Státusz :

Hozzászólások száma : 183
STA döntős Zöldfülű nevettető Céltudatos cikkíró Novellagyáros Produktív pályázó 3. helyezést ért el egy pályázaton 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by Sookie on Szomb. Nov. 08 2014, 17:26

juhaszgaga: Örülök, hogy nem hagysz fel az írással. Ki tudja, talán nemsokára a te könyvedet is leemelhetjük a boltok polcairól.

DeeDee: Oké, akkor nem kérdezősködöm, ha lesz erről majd szó a sztoriban. De azért köszönöm a kis spoileres magyarázatot, egészen érdekesnek ígérkezik a dolog. Mondjuk van még kérdésem, de szépen türelmesen megvárom a tale adott epizódját.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs

Státusz :

Hozzászólások száma : 193
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by DeeDee on Szomb. Nov. 08 2014, 19:33

Lexy: Köszi! Nem mondom, hogy hamar készen leszek vele, de igyekszem

Gaga: Köszi Jobb később, mint soha Nem vagy eltévedve, sőt! Én arra is kíváncsi lennék, amit csak spontán írsz

Sookie: Nyugodtan kérdezősködhetsz, maximum nem válaszolok Persze, a türelem meg rózsát terem, amit azt tudjuk

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Témanyitás by Lee on Szomb. Nov. 08 2014, 20:20

Uh, kedveseim, ennyi ésszel mint az enyém, nem lehet tale-t csinálni! Beteszek a játékba egy iskolai táblát, erre nem találom meg.. De egy tanterem milyen már tábla nélkül? Ennyi ésszel lépcsőt is moshatnék a Parlamentben..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Témanyitás by Wan on Vas. Nov. 09 2014, 10:29

Lee: Hát az bizony szívás. A zöld krétatáblához kell a CEP (én legalábbis úgy emlékszem), a modern, kivetitős tábla pedig önmagában is elérhető.

- В заключение! До свидания.

Моя жизнь, Глава 76

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát

Státusz :

Hozzászólások száma : 781
Tehetséges tanácsadó

Témanyitás by Sponsored content