Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)

Wan (781)

Rikardo (612)

Lee (466)

Anna Orsolya (465)

Etti (431)

Nita90 (309)

DeeDee (278)

Lexy (269)

Leo (236)

Beszélgessünk a tale készítésről

40 / 41 oldal Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee on Szomb. Aug. 06 2016, 16:06

Hát már megint ezer éve nem jártam erre, de szerencsére túléltem mindenféle nyaralást és edzőtábort (az utóbbit nehezebb volt ) De tök jó látni, hogy ennyi minden készül, hajrá

@ManyóÓ: Csatlakozom a többiekhez, kíváncsian várom a tale-ed folytatását

@Leo: Érdekesen hangzik a történeted, kíváncsi vagyok mit hozol ki belőle, gondolom az a jövőutazós kiegészítő nagy segítség

@AnnaOrsolya: Régen én is így voltam vele, aztán úgy a szakdolgozatom írása körül rászoktattam magam arra, hogy akkor írjak, amikor van időm Úgyhogy most ha van ihletem és van hova írjak (legtöbbször munkahelyi gép + gmail fiók), bármikor neki tudok ülni

(remélem működik ez a taggelés )

SimblrLJSimetria

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Nem : Female
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Rikardo on Vas. Aug. 07 2016, 11:54

ManyóÓ: Üdv újra köztünk

Leo: A "Visza a jövőbe" az egyik kedvenc klasszikusom, szóval már várom a történetedet. A borítókép mindenesetre nagyon tetszik

AnnaOrsolya: Hát igen, ez nekem is ismerős. Vagy kedv nincs, vagy ihlet, vagy energia... Vagy át kell írnom az egészet mert bejön a képbe egy új szereplő, esetleg valakit megváltoztatok vagy kiíírok... Azért haladok szép lassacskán... Konkrétan most fejeztembe a 7. fejezetet.

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát

Státusz :

Nem : Male
Hozzászólások száma : 612

Témanyitás by Nittaa# on Hétf. Aug. 08 2016, 14:31

Sziasztok! Én is rég jártam erre, de most újra itt!
@Leo Nekem is tetszik a történeted, kíváncsian várom!

Egy kis hír a bejelentett történetemről: a Hannás tale-m lassacskán kész, már csak az utolsó simítások vannak hátra! Így utólag újraolvasva nem mondható tökéletesnek, sőt... de bízom benne, hogy annak aki elolvassa, tetszeni fog! Hozok egy kis ízelítőt belőle, ha valakit érdekelne.

"Leültek a nedves fűbe, és csak bámulták a fodrozódó vizet. Nem kellett egymáshoz szólniuk, hiszen szinte olvasták egymás gondolatait. A szél néha lágyan belekapott Hanna hosszú, sötét fürtjeibe, és magával röpítette.
Eszükbe jutottak azok a pillanatok, amiket együtt átéltek, és azok az évek is, amelyeket egymás nélkül töltöttek. A hiány, amely majdnem megölte őket. A sok hülyeség, amit együtt követtek el, és hogy ha baj volt mindig egymás mellett voltak… Mindig számíthattak egymásra. A kapcsolatuk nem olyan volt, mint bárki másé. Az övék örök és törhetetlen volt, és semmi nem szakíthatta szét őket. Még a sors és az idő sem…"

A háborús taleről is van hírem: kicsit átvariáltam a történetet:D
A háború kitöréséről fog szólni, és hogy a két főhős hogyan éli ezt meg. Ez már kicsit akció-dúsabb lesz, mint a Hanna,úgyhogy remélem ez is felkelti valaki érdeklődését. Képet még nem tudok hozni, mert a forgatás még nem kezdődött meg, de talán egy kis részletet hozok majd az elejéből hamarosan.

Nittaa#

Járatos csevegő
Járatos csevegő

Státusz :

Hozzászólások száma : 72

Témanyitás by Anna Orsolya on Hétf. Aug. 08 2016, 20:09

@Nittaa#
Mindkettő érdekesnek tűnik. A részlet alapján, úgy érzem, jó lesz a hannás is, mondjuk én nem annyira vagyok oda a romantikus történetekért, de, ha elkészül, biztos nem fogom kihagyni. A háborúsat viszont már nagyon várom

(Úgy látszik, a különleges karaktereket sem szereti ez a tagelős cucc )

Je suis Grégor Samsa.
Verseim: www.facebook.com/gregorversei
https://twitter.com/Gregor_Samsa98

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 465
Zöldfülű nevettető

Témanyitás by Etti on Hétf. Aug. 08 2016, 20:35

@Nittaa#: Nagyon jó kis részletet hoztál, és a kép is, ajj, de cukik! Nem felejtünk el hírt adni erről hétfőn.

@Anna Orsolya: Jaj, megpróbálok utánanézni, hogy miképpen lehetne Titeket is így taggelni. Kell, hogy legyen valami megoldás erre is.

Update: Meg is van. Ha valakinek szóköz van a nevében, vagy valamilyen különleges karakter, akkor a @ után a nevet idézőjelbe kell tenni. Pl. @"Piros alma"

Etti

Admin

Státusz :

Hozzászólások száma : 431
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Témanyitás by Lexy on Hétf. Aug. 08 2016, 21:05

@Manyóó: Én is kíváncsian várom a folytatást!

@Leo: Kíváncsi vagyok az időutazós tale-edre. Hajrá!

@"Nitaa#": Nagyon tetszik a mutatott részlet, szépen fogalmazol és kép is nagyon aranyos. Szép simeket készítesz Sok sikert a megíráshoz!

A hozzászólást Lexy összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 08 2016, 21:09-kor.

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 269
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Témanyitás by Leo on Hétf. Aug. 08 2016, 21:08

Nitta, Lexy, Rikardo, DeeDee, köszönöm nektek, hogy támogattok Így viszont már csak attól félek, hogy alulmúlom azt a szintet, amit vártok tőlem

Egyébként ma beküldtem az egész tale-t szóval pénteken jön a promó

Leo

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 236
STA döntős

Témanyitás by Etti on Hétf. Aug. 08 2016, 21:14

@Leo: Ne ígérj ilyet! Azt írtam vissza Neked, hogy Mattnek amint lesz rá ideje, átolvassa, és ha minden rendben van vele, azután tesszük ki az ajánlót, ami már a biztos megjelenést ígéri. Ez nem feltétlen jelent pénteket, bármelyik napra eshet. A csalódást megelőzve, gondoltam, szólok, hogy péntekre ne várd. Amúgy is Premierünk lesz, ilyenkor azért figyelünk rá, hogy annak jusson a főszerep.

Etti

Admin

Státusz :

Hozzászólások száma : 431
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Témanyitás by Leo on Hétf. Aug. 08 2016, 21:29

Igaz etti, csak így hirtelen kiment a fejemből, mert hosszú napom volt

Leo

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 236
STA döntős

Témanyitás by Nittaa# on Kedd Aug. 09 2016, 11:49

Jajj, nagyon örülök, hogy ilyen sokak érdeklődését felkeltettem. Köszönöm a dicséreteket, remélem nem fog csalódást okozni majd egyik tale sem!

Nittaa#

Járatos csevegő
Járatos csevegő

Státusz :

Hozzászólások száma : 72

Témanyitás by Japan on Kedd Aug. 09 2016, 14:23

Nittaa#: Várom a háborús taled, valamiért az ilyen téma felkelti az érdeklődésem

Japan

Járatos csevegő
Járatos csevegő

Státusz :

Hozzászólások száma : 52

Témanyitás by DeeDee on Hétf. Aug. 15 2016, 17:52

@Nittaa#: Örülök, hogy haladsz, és aranyos a kép :3 Nem titok, hogy a háborús tale jobban izgat, de a Hannát is várom azért, mindenevő vagyok

@AmazonKyra: Szuper, hogy sikerült végül megoldani, hogy elinduljon a Sims 3 Akárhogy is lesz, én tuti elolvasom majd a novellád

SimblrLJSimetria

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó

Státusz :

Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Témanyitás by juhaszgaga on Kedd Aug. 16 2016, 23:37

Úgy látom, mindenki haladgat a történetével, sok sikert kívánok hozzájuk!

Ma délután elgondolkodtam azon, hogy már hány olyan történetem van, amelyik nem halad semerre sem. Elképzeltem őket, és kész, tovább nem jutottak. Nagyjából óránként jutnak eszembe újabb és újabb ötletek, amikkel akár Bibliát lehetne írni kétszer is, de nincs meg a kellő akaraterőm, hogy eljusson mindegyik legalább az első mondatig. Nagyjából százból tíz ötletnek vannak írásbeli alapjai, vagy ha más nem, simbeli alakjai – már ha simstalesről van szó. És így jött az ötlet, hogy hm… meg kéne nézni, hogy hány ilyen simet hoztam létre egy év alatt. Tudniillik mindegyiknek van külön-külön története, amit kitaláltam hozzájuk, csak egész egyszerűen nem vagyok képes megírni őket, csak a simek elkészítéséig jutottam el. Mondjuk ez is haladás, de manapság odáig fajult, hogy tonnaszámra alkotom őket
Ennek apropóján készítettem egy csoportképet az elmúlt egy év történethez szánt főszereplőimről:

http://kephost.com/images/2016/08/16/Karakterek.jpg

Tudni kell, hogy ezek mindegyike olyan történetből valók, amik LEHET, hogy megvalósulnak, szóval a jövőben TALÁN lesz sivatagos-, vakrandis- meg melegsztori, de lutri az egész.
Emellett meg mondtam, hogy szoktam szerepeltetni egyik-másik szereplőt más történetben. Aki gondolja, innen kilesheti, hogy vajon melyik sztoriban melyik szereplőt szerepeltettem

juhaszgaga

Moderátor

Státusz :

Hozzászólások száma : 183
STA döntős Zöldfülű nevettető Céltudatos cikkíró Novellagyáros Produktív pályázó 3. helyezést ért el egy pályázaton 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by ManyóÓ on Szer. Aug. 17 2016, 00:40

juhaszgaga: Teljesen ismerős ez a jelenség. Bár száz sztorinál nem tartok, de körülbelül öt történetet írok párhuzamosan. Ebből egynek van a fele megírva, illetve pár részhez képek, kettőből 2-3 rész megírva, illetve a főbb szereplők elkészítve, az egyikhez egy néhány oldalas összefoglaló a történetről, és egy, amit épp tegnap találtam ki csak azért, mert csináltam egy simet, és eldöntöttem, hogy írok egy mini tale-t belőle. És ezért most annak az összefoglalóját írom a rendes tale-em helyett és szereplőket csinálok hozzá. Meg persze egy pár olyan sztori, amiből megírtam egy részt, aztán ott is hagytam, de az nem is számít, mert úgysem fejezem be soha.
Nekem nincs sajnos ilyen szépen összerakott karaktersorozatom, amit mutogathatnék, de a tiéd nagyon jó lett.

Amúgy akár azt is csinálhatod, csak hogy redukáld a történetek számát, de ne vesd el őket, hogy összevonod a sztorikat. Az Elfeledett isten úgy született meg, hogy két történetem összeraktam. Utálom is magam miatta, mert mostanra annyira szövevényes a fejemben, hogy gyűlölöm, hogy nem tudom megosztani senkivel, mert nem haladok sehova az írás résszel. Hiába kezdtem megint el, egyelőre a részeket írom újra, és a képeket igyekszem tökéletesíteni.
De majd egyszer talán, mondjuk évek múlva mindkettőnk sztorijai napvilágot látnak. Csak legyen, aki olvassa.

ManyóÓ

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető

Státusz :

Hozzászólások száma : 8
STA döntős

Témanyitás by CSNG7 on Szer. Aug. 17 2016, 12:22

juhaszgaga: váó, nagyon szép simek! Ezzel egyébként én is így vagyok, mindig kitalálok új történeteket, karaktereket, fejben már a történetük fele kész, de odáig nem jutok el, hogy meg is írjam (múltkor egy ilyen dobos zenéről jutott eszembe egy történet egy elszigetelt népről, akik képesek felvenni különböző állatok alakját - na igen..) Remélem azért sikerül megvalósítanod valamelyiket

ManyóÓ: A jelenlegi történetem nekem is így van Kettőt beolvasztottam a legújabb ötletembe, bár a másodikból csak a helyszíneket vettem kölcsön. Érdekes még, hogy az új történethez a főszereplőt pont úgy képzeltem el, mint ahogy kinéz az elsőben (áh, nem vagyok bonyolult ^^). Neked is drukkolok, hogy sikerüljön befejezni

CSNG7

Járatos csevegő
Járatos csevegő

Státusz :

Hozzászólások száma : 76

Témanyitás by juhaszgaga on Csüt. Aug. 18 2016, 15:08

Először is: köszönöm
Másodszor: nem is rossz ötlet ez a redukálás, csak egy hátránya van: olyannyira beleélem magam a történeteim írásába - vagy csak próbálom -, hogy túl sok dolgot akarok egy novellába, és ha én a novellákat összegyúrom, akkor egy feketelyuk keletkeznie a Naprendszerben. Hatalmas, világrengető gondolatokat próbálok beleírni a novelláimba, amiket az agyi kapacitásom nem bír kezelni, szóval inkább fel is adom, és maradok a szimpla öldökléses sztoriknál - a Jake-novellák, meg a morbid történetek jobban mennek valamiért, mint a mély gondolatokat közvetítő történetek, pedig próbálkozom, csak úgy tűnik, vagy nem vagyok még elég jó író, vagy csak simán nem való nekem az ilyesmi Írni szeretek, ez az egyik előnye annak, amit csinálok, csak néha rohadtul idegesítő tud lenni, hogy nem tudok megírni egy hosszabb lélegzetvételűbb, és számomra sokkalta kedvesebb történetet. Majd talán egyszer, ha még állni fog ez az oldal

juhaszgaga

Moderátor

Státusz :

Hozzászólások száma : 183
STA döntős Zöldfülű nevettető Céltudatos cikkíró Novellagyáros Produktív pályázó 3. helyezést ért el egy pályázaton 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Témanyitás by Ruta on Pént. Aug. 19 2016, 18:51

@juhaszgaga: Ismerős a dolog, azért nekem kevesebb ötletem van, de az újratelepítés előtt nálam is tobzódtak az egy-egy tale-re megalkotott simek. Egyébként annyira profi lett ez a hosszú kép, nekem egy csomó borítóképem van, amiből semmi nem lett. Nekem is van sivatagi sztorim, nem hiszem, hogy lesz belőle valami, mert elvesztek a simek, de itt egy borítókép. Valamikor terveztem egy űrhajós, sci-fit, neki is van borítóképe.
A melegsztori remélem sikerül befejezned, meg a tale-eknek nagy szükségük van több LGBTQ+ szereplőkre.

Ruta

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező

Státusz :

Hozzászólások száma : 12

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

40 / 41 oldal Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére