Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

39 / 41 oldal Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by ManyóÓ Hétf. Júl. 25 2016, 23:38

AmazonKyra: Köszi a választ! Én nem is beépítette kamerával fényképezek, hanem egy külső program lementeni nekem a teljes képet. Szóval olyan mintha Print Screennel fotóznál, csak nem vágólapra teszi, hanem egyből lementi az összeset egy mappába. Kell hozzá egy kis szenvedés az elején, de megéri, mert így sokkal szebb. Ezért ilyen nagyok, és ezért különböző méret. De persze ezt a gondot sims 3ban meg 4ben megoldották, 2ben kell csak így trükközni.
Annyitól félek igazából, hogy a 700x394es kicsi és esetleg nem lesz elég éles a kép, mert bár méretezni lehet, de ha nagyítani kell, akkor csúnya lesz. Annál végül is még a beépített kamera is nagyobbat csinál, csak nem olyan minőségben.

ManyóÓ

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető
ManyóÓ


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 8
Tartózkodási hely : London
STA döntős

Vissza az elejére Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Pént. Júl. 29 2016, 21:30

ManyóÓ írta:Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Milyen méretben érdemes beküldeni a képeket az oldalra a tale mellé? Mert mivel már 1000 éve kezdtem el, még MySimsre, lekicsinyítettem őket, mert ott az oldal mindig fura dolgokat művelt a minőséggel. De elgondolkodtam azon, hogy azok lehet kicsik lesznek most már (700x394). Nagy részük megvan 1366x768ban, de nem mind. Illetve azóta új monitorom van, most már 1920x1080as képeim is vannak, amiket megint vagdoshatok, kicsinyíthetek. Van esetleg valami trükk, amit be kell tartani azon kívül, hogy jó lenne azonos méretben (legnormálisabb formátum pl.)? Mi a legkisebb méret, ami felett már nem látszik, hogy milyen felbontású a kép?
Előre is köszönöm a válaszokat!

De jó Téged újra itt látni! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3101058960 Szerintem nem kell csinálnod semmit sem a képekkel. Tudom, hogy a My Simsen a POHUMA fotóival volt gond, de itt nem szoktunk ilyen minőségbeli romlást tapasztalni. Ha kimentjük a képeket, a legnagyobb felbontásút, és ezáltal a legjobb minőségűt töltjük fel. Megnyugtatásképp mutatok pár példát, mivel mi is (vagyis Brigi) a Sims Tales Office képregényhez ezt a képernyőfotózást alkalmazta.

http://simstales.weebly.com/friss/sims-tales-office-egy-eves-a-kisteso

Abban is biztos vagyok, hogy DeeDee és Sookie is ezt a módszert használta a tale-jeinél:

http://simstales.weebly.com/sims-tales-2015/jelzofeny-vegzet-6-kompromisszumok
http://simstales.weebly.com/sims-tales-2015/uldozottek-hazaja-1-idegen-a-sotetben

Ha rámegyek a kép tulajdonságaira, elvileg azt írja, hogy automatikusan átméretezi. Sookie egyik képe 1 000px × 600px (átméretezve: 684px × 410px).

Szerintem küldd el olyan méretben, amiben eredetileg készíted őket, ne csinálj magadnak plusz munkát az átméretezéssel és a vagdosással. De ha esetleg bizonytalan lennél, küldj egy fotót, és csinálunk egy próbát. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3101058960 Megmutatjuk, hogy néz ki "élesben".

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szomb. Júl. 30 2016, 00:58

Romena: Nagyon tetszik a részleted. A Tükörképben sem fogalmaztál rosszul, de itt még jobban sikerült. Ezek alapján érdekesnek tűnik a történeted, már várom Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3101058960

ManyóÓ, milyen rég hallottunk rólad! Amikor megláttam a neved, egyből megdobbant a szívem, hogy visszatért közénk egy régi arc, aki nagyon jó író is egyben. Ráadásul, ahogy a kommentedet olvasom, úgy tűnik, éppen forgatsz. Kíváncsi vagyok, mit. Talán az Egy elfeledett isten 2.- t? A POHUMA az egyik kedvenc tale-em volt MySimsen Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3101058960 Sok erőt, kitartást és sikert a forgatáshoz!
Mi újság Nemeeneonnal? Hogy telik neki a nyár? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 295755309

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by ManyóÓ Szomb. Júl. 30 2016, 14:59

Etti: Köszi a választ, kicsit tényleg megnyugtattál. 700x394 -be kicsinyítettem őket, de akkor az oldalon sem jelenik meg nagyobban magában a tale-ben, csak ha külön megnyitom. Viszont akkor inkább beküldöm nagyobb felbontásban, de nem aggódok akkor sem, ha esetleg egy-egy képemet nem találom meg eredeti méretben. Gondolom sok különbség nem lesz akkor.
Időnként jó visszatérni, de aztán mindig közbejön valami. Pl. egyetem. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 295755309
Anna Orsolya: Hát, igen, pár hete megint belelkesültem, szóval most megint írok. Kijöttem Londonba a nyárra, dolgozgatok, de még egyelőre nem olyan sokat, és sok a szabadidőm. És igen, az Elfeledett Isten 2. évadát. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 295755309 Bár haladni nem haladok sehova, mert a legutóbbi lektorkeresésemnek az lett az eredménye, hogy mielőtt még elküldtem volna bárkinek, újraolvastam, és rájöttem, hogy nem tetszik. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 1585566538 Nem a történet, hanem ahogy megírtam. Nagyon giccses, tele van többszörösen összetett mondatokkal, amiknél még nekem is koncentrálnom kellett, hogy megértsem, mit is akartam mondani. Szóval most újraírom azokat a részeket, amikkel nem vagyok elégedett. Meg pár karaktert át is akarok dolgozni. Nemeeneonnak pont a külsőjét akarnám átdolgozni, de ahhoz kb. 100 képet újra kéne fotóznom, és nem vagyok benne biztos, hogy akarom. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 295755309 Szóval most biztos depressziós, mert nem vagyok vele elégedett...

ManyóÓ

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető
ManyóÓ


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 8
Tartózkodási hely : London
STA döntős

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szomb. Júl. 30 2016, 15:23

ManyóÓ: Nem, sajnos ez a maximum, de így is megtartja azt a jó minőséget, mint láthatod.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 295755309 Ha gondolod, és nagyon zavar, és persze ha még megvan, a POHUMA első évadának képeit (csomagoltan) elküldheted nekünk e-mailben, és kicseréljük, ahol méretbeli különbségek vannak. Ha jól emlékszem, a Te történetedet (és a fotókat) a My Simsről másoltuk át, ezért fedezhetők fel ugyanazok a "képes hibák".

Annak meg szerintem nem csak én örülök, hogy olvashatjuk majd a folytatást. Ellenben, ejnye, hogy ennyire maximalista vagy, és még később jelenhet meg. Remélem, sikerül mielőbb olyan állapotba hozni a tale-edet, amire már azt tudod mondani, hogy olvasók elé tárható.   Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3633238760

Romena: Izgalmas részletet hoztál. Ha júliusban nem is, remélem, augusztusban több időd lesz tale-ezni. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 1585566538

Gaga: Ez a plakát simán elmenne egy könyvborítónak vagy egy filmplakátnak. Nagyon jó lett. Szeptember 2.? Legalább jól kezdődik a suli. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 4216510677

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by ManyóÓ Szomb. Júl. 30 2016, 15:51

Etti: Köszi, de annál jobbak nem lesznek azok a képek. Szerintem MySimsen anno rosszabbak voltak, nem tudom már, mi volt a bajom velük, most nem látok semmit. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 295755309 Én úgy emlékszem amúgy, hogy elküldtem külön a tale-jeim még ezer éve, bár nem külön a képeket, hanem wordbe beillesztve. Meg legalább felét a POHUMA-nak még a játék kamerájával fotóztam, azok azért nem jó minőségűek. Ne bolygassuk a múltat. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 2822276435 A mostaniak majd jók lesznek.
Igyekszem azért haladni vele. Annyira nem sok részt kell átírom, mert kétféle részek lesznek, első évados stílusú, azokkal nincs bajom, és a mesélős részek. Azokkal van.

ManyóÓ

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető
ManyóÓ


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 8
Tartózkodási hely : London
STA döntős

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szomb. Júl. 30 2016, 18:39

@ManyóÓ , már alig várom Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3101058960 Szegény Nemeeneon! Rossz lehet, ha a saját Teremtőd sem elégedett veled. #GregorSamsa Szerintem egyébként pont jó olyannak, amilyen. Mondjuk én nem tudom, mit akarsz vele, ha tényleg fontos, hogy máshogy nézzen ki, akkor nyugodtan. Ha kell, én keresek neki egy jó pszichológust, aki kezeli a depresszióját. Amúgy most, hogy belenéztem az első évad képeibe, észrevettem, hogy a szereplők nagyon jól néznek ki! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3199574888 (A lányok is szépek.) Már el is felejtettem. Lehet, hogy egyszer újraolvasom az 1. évadot, mert már régen volt az a MySimses leközlés...

Nem tudom, ki emlékszik, korábban terveztem egy tale-nek vagy mini tale-nek a megírását, amit aztán többször is otthagytam, majd újrakezdtem. Már két- vagy háromféle szemszögből próbáltam elkezdeni, de eddig egyik sem volt tökéletes, és nem is igazán tudtam, mit akarok belőle kihozni. Eközben akartam, ihletre várva, nekiállni egy másik történetnek, amiről eddig szintén semmit sem mondtam. Nos, úgy néz ki, a korábbi történetet újra elkezdem, mert már van hozzá ihletem - és most pont az újabbikhoz nincs :ikszdé:
Szóval, a régebbi történetet - aminek az egyik változatában lett volna egy József Attiláról szóló párbeszéd, de a mostani változatban az nem lesz benne, mert szükségtelen -, megpróbálom megvalósítani. Már az is megvan, hogy mi lesz nagy valószínűséggel a címe, de az túl sokatmondó, és, amíg nem haladok legalább egy keveset vele, nem szeretnék túl sokat elmondani. Annyit megsúgok, hogy egy (ma is élő, de nem híres) "költő" lesz a főszereplője, és "költős tale" - ként fogok rá hivatkozni, ha éppen valamit meg akarnék osztani vele kapcsolatban. Azt még nem tudom, nagy tale lesz-e, vagy mini tale, majd, ahogy adja magát.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Romena Hétf. Aug. 01 2016, 15:28

AmazonKyra: Örülök, hogy tetszik az idézet. Igazából nem is igazán a kihívás miatt választottam egy ilyen témájú történetet, hanem mert a fantasy mellet a sci-fi a kedvenc műfajom. Örülök, hogy a Tükörkép is tetszik neked, én is érzem magamon a fejlődést azóta.

DeeDee: Örülök, hogy tetszik, igyekszem most már befejezni. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3101058960

Lexy: Sajnos még nem tartok az utoló résznél, a tizediket írom, de körülbelül 12-13 réz lesz, úgyhogy már a végefelé járok.

Rikardó: Még sosem láttam a Str Treket, úgyhogy nemtudom mennyire hasonlít a kommunikátor az ottaniban. Itt igazából a mobiltelefon megfelelője. A többiekre is reagálva itt most elmondom, hogy ennek a hölgyemények pont nincsen szuperképessége, és a férfinek sincs, de ha úgy vesszük egy különleges képességnek köszönhető, hogy életben van.

Etti: Örülök, hogy izgalmasnak találtad. Ebben az augusztusban már mindenképpen be akarom fejezni a történetet.

ManyóÓ: Én már nagyon várom a POHUMA második évadját. Anno a mysimsen nagyon szerettem az első évadot. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3101058960

Romena

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Romena


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 40
STA döntős Talegyáros

Vissza az elejére Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Leo Hétf. Aug. 01 2016, 16:00

Közeleg a talem, ezért úgy határoztam, hogy megosztom veletek a borítóképet: [img]Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 K4bllf[/img]

Leo

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Leo


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 236
Tartózkodási hely : A Váram XD
STA döntős

Vissza az elejére Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Leo Hétf. Aug. 01 2016, 16:26

AmazonKyra:
Köszönöm! Hogy áll Zora az interjúval?

Leo

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Leo


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 236
Tartózkodási hely : A Váram XD
STA döntős

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Csajszyh Szer. Aug. 03 2016, 16:19

@juhaszgaga, már régebben is olvastam A szerelem, mely nem meri kimondani a nevét című Taled ajánlóját de tegnap valahogyan az eszembe jutott. Nagyon kíváncsi vagyok a történetre, nem mindennapi, érdekel a megvalósítása. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3101058960 Várom már, hogy olvashassam. ^^

Csajszyh

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Csajszyh


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 784
Tartózkodási hely : Itthon♥

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Csüt. Aug. 04 2016, 01:56

"Dolgozgatok" a történetemen, de - tőlem megszokható módon - kb. sehol nem tartok vele, még az első rész sincs kész. Arra jöttem rá, hogy én este 11 előtt valamiért nem vagyok képes nekiállni az írásnak. Mindig eltervezem, hogy oké, holnap majd napközben is megpróbálok vele haladni, de mindig halogatom. Mindig van valami kifogásom, hogy miért nem: "Most éppen fáradt vagyok", "Most éppen rossz a kedvem", "Nincs hozzá ihletem". Pedig ihletem még lenne is általában, de energiám nincs nekiállni. Egész nap erőtlen vagyok, valamiért tényleg este 11 után "ébredek fel", "térek magamhoz". Úgy látszik, én ilyen éjszakai bagoly vagyok.

Más is így van ezzel?

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Csüt. Aug. 04 2016, 08:14

Leo: Sikerült találnod akkor képszerkesztő programot? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 3868612732 Ügyes vagy! A Hírhétfőben ki fogjuk tenni. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 1585566538

Anna Orsolya: Ez annyira jellemző volt rám anno. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 295755309 A Facebookon épp nemrég ugrott fel egy régi bejegyzésem, be is másolom:

"Hm... holnap kéne folytatni a szakdogát. Igen-igen, majd korán felkelek, és egész nap azzal foglalkozok. Megírok majd jó sok oldalt. Igen-igen! Ez az!" *másnap* "Nincs kedvem felkelni, majd később kezdek neki. Hm... na, majd 11-kor hozzáfogok, nem, inkább délben, na, majd ebéd után. Hm... most nincs kedvem, inkább ezt csinálom. Na, már el is ment a nap, én délután tuti nem ülök le, majd holnap. Holnap ráérek, majd korán kelek... igen-igen, de most már tényleg! Tényleg elkezdem!" *másnap ugyanez történik*" Szóval tudom, miről beszélsz. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 295755309

Amúgy azon gondolkodok, hogy a Te nevedet, hogy kéne írni, hogy megjelenjenek róla az infók, ha fölé viszem az egeret. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 291600845 @AnnaOrsolya Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 1049679482 Ha egybeírom az nem jó. @Anna_Orsolya Ha valaki rájött, szóljon. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 2235520053

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Csüt. Aug. 04 2016, 13:34

Akkor nem csak én vagyok ilyen Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 295755309

@Etti , nekem akár az is jó, ha a nevemet átírjátok AnnaOrsolyára, nekem nem feltétlenül fontos, hogy külön legyen a két szó. És akkor már tuti, hogy működni fog a tagelés.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Leo Csüt. Aug. 04 2016, 22:10

TimMac visszatért ma és úgy tűnik legkésőbb vasárnap meglesz az utolsó rész javítása, szóval pénteken biztosan fog debütálni a történetem!

Leo

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Leo


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 236
Tartózkodási hely : A Váram XD
STA döntős

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 39 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

39 / 41 oldal Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.