Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

8 / 41 oldal Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 41  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lexy Vas. Jan. 25 2015, 18:38

Etti: Ajaj, ezek igazán nem jó hírek Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 1910640592 . Remélem, mihamarabb megoldódik a probléma, és minden visszaáll a megszokott kerékvágásba.

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Hétf. Jan. 26 2015, 11:45

DeeDee: a Sims 3-as öröklődés valóban vicces dolgokat tud alkotni. De Mike tényleg jól sikerült Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 3633238760 . A Krónikákkal pedig inkább utóbb, mint előbb, de kész leszek! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 3101058960 Szerintem is cuki a cicus.

Etti: ez nagyon rossz hír. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 1910640592 Azt lehet tudni, hogy a weeblyvel van általános gond, vagy kifejezetten a Sims Tales oldallal? A weebly mondott valami használhatót? Az STA eredményekről nem tudhatunk meg mégis előzetes infókat a fórumon vagy a fészen keresztül? Azért remélem, mielőbb helyreáll majd a "rend"!

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Hétf. Jan. 26 2015, 12:54

Nita: Sajnos nem globális problémáról van szó. Természetesen már írtunk a supportnak, de annyit válaszoltak, hogy egy-két korábbi böngésző nem támogatja a szerkesztőt. A gond csak az, hogy 6-an majdnem 6 különböző böngészőt használunk, és egyiknél sem működik, szóval nem itt van a hiba. Már arra gyanakszunk, hogy valamilyen kóddal rontottuk el, ugyanis nem tudom, észrevettétek-e, de egy-két hete levédtük az oldalt, hogy ne lehessen másolni róla. Kezdett elegünk lenni, hogy az Okosságokból elvitték a tippjeinket. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 1262508976 Tableten Mattnek sikerült belépnie a szerkesztőbe, ezért került ki az oldalra egy újabb poszt, de ennél többet sajnos nem tudunk tenni. Majd megy nekik egy újabb levél, hátha kitalálnak valamit.

Tudom, hogy már nagyon várjátok az eredményt, de nagyon izgalmas menetrendet találtunk ki, amit - ha visszajön az oldal - hamarosan Ti is látni fogtok. Nem véletlenül említettem pénteken, hogy 4 héten át fog tartani. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 3101058960 Ami kis infót elárulhatok, hogy 76 kitöltés lett végül, általában pedig 170-190 szavazat gyűlt össze egy-egy kategóriánál a maximális 228-ból. Lett egy-két kategória, ahol 6, illetve 7 jelölt is indul majd a holtverseny miatt, de akadt olyan is, hogy csupán egy voks kellett volna valakinek a döntőbe jutáshoz. Az első kör még könnyű volt, ha azt vesszük, a második lesz igazán nehéz. 5-ből, vagy ugye 7-ből egy kedvencet választani... Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 295755309

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Hétf. Jan. 26 2015, 16:24

Etti: hűha ...  :surprised  Az mondjuk biztató, hogy a tabletről sikerült, viszont az nem, hogy senki másnak semmelyik böngészővel nem akarja a jót... mindenesetre érdemes lenne tudni, Mattnek a tabletjén milyen böngésző van és hogy a tableten más böngészővel is működik-e. A többiek ezután PC-n ugyanaz(oka)t a böngésző(ke)t tesztelhetnék. Ha így nem jó, akkor javaslok egy böngészési előzmények+cookie-k+temporary internet files+ssl state törlést (mindenki böngészőjének esetében). Valamint érdemes, ha be van állítva, a pop-up blcokert és/vagy az adblockert kikapcsolni a weeblyre.
Ha ez sem segít, érdemes lenen visszaidézni, hogy a hiba előtt közvetlenül ki, mikor és mit szerkesztett utoljára. Ez esetben sanszos, hogy tényleg valami kóddal lehet a probléma, de az szerintem nem 2 hét múlva jelentkezett volna, és a tableten sem működne.  
És persze rágjátok szorgalmasan a weebly support fülét. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 295755309

Ezek a lopás-ügyek nagyon durvák, én nem is tudtam, hogy ilyesmik mennek itt a háttérben. :surprised  Feltűnt, hogy nincs kopizási lehetőség, meg hogy nem engeditek a másodközlést, de hogy ez "tömeges" jelenség, az elszomorító.

Az STA eredményekre és az említett menetrendre nagyon kíváncsi vagyok, ezek szerint szoros a mezőny. Remélem, tényleg meg fog oldódni ez a "kis" probléma mielőbb.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Hétf. Jan. 26 2015, 17:11

Nita: Tabletről alkalmazással sikerült belépni a szerkesztőbe, szóval sajnos nem böngészővel. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 1910640592 Ami biztos, hogy a Sims Tales oldallal van konkrétan gond, mert ugyanezzel a profillal, ha új weeblys honlapot csinálunk, nincs gond a szerkesztéssel. És mondom, rengeteg böngészőt kipróbáltunk, másik gépről, laptopról, mindenhonnan felmentünk rá, de még mindig csak a nagy ürességet látjuk, és nem kattintható semmi sem.

Voltak bizony másolások, de olyan oldalak loptak tartalmat tőlünk, amelyekkel kár foglalkozni, mert a kutya se néz rájuk. Ha tényleg ez lesz a ludas, én ezek után nem ragaszkodom a másolásvédelemhez. Egyrészt nekünk is macerás így másolni, akár képet lementeni, másrészt a "Melyik tale-ből idéztem?" játéknak sem tesz jót, ha nem lehet copyzni tale-es mondatokat. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 295755309

Terveink szerint, ha visszatér az oldal, egy nap pihit még kap mindenki, kikerül egy poszt és frissül majd az STA menü is. Annyit azért elárulhatok, hogy a "kisebbektől a nagyobbak" felé haladunk, szóval először a novellák kerülnek majd terítékre. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 3101058960

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Csajszyh Hétf. Jan. 26 2015, 19:01

Juj, de várom én hát már azt! ^^
De én tudok hát másolni ám... O_o

Csajszyh

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Csajszyh


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 784
Tartózkodási hely : Itthon♥

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Dettyke Hétf. Jan. 26 2015, 19:07

Persze, mert nem működik a kód, ahogy más sem.

Dettyke

Admin
Dettyke


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 63
Tartózkodási hely : in my own little world
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Talegyáros

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Kedd Jan. 27 2015, 00:27

Most már értem. Utólag meg akartam nézni az igaz- hamisos szombati szórakozást, de nem tudtam kijelölni a válaszokat, így nem tudtam, jó-e, amit gondolok. De ma, mert nincs másolásvédelem, meg tudtam nézni (a 10-ből 7 lett jó).
Az jutott eszembe, hogy a kijelölést lehetne egy poszt alatti kommentárral helyettesíteni a szombati szórakozásnál, vagy, ha tényleg a másolásvédelemhez való kód miatt van a hiba, akkor ki kellene iktatni.

Ahogy olvasom (holtversenyek, 1 voks a döntőhöz), elég szoros volt a verseny. Ha a leadott szavazatok élnének, akkor megölnék egymást Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 1585566538  De nehéz lesz 1-1 szavazatot leadni...

A novellámmal már haladok. A forgatás vége felé tartok. Már csak 1 helyszín kell. Viszont hoztam három képet a forgatásról.
1) Grafikai hiba:
Meghasadt a tér-idő-kontinuum, és az egész világegyetem széthullik... - de lehet, hogy csak a tér grafikája nem tökéletes  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 1585566538
http://kepfeltoltes.hu/150127/snapshot_01c5be60_01d2a136_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2) Videójátékozó Lucz- fivérek:
http://kepfeltoltes.hu/150127/snapshot_01c5be60_e1d28697_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
3) "Kisegér":
Kocsis Aladár rendőr úr a forgatáson elég vicces kedvében volt Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 4216510677 Nem tudom, hogy sikerült neki ilyen cuki kisegér-fejet vágnia, de nagyon vicces. Nem egyedi tartalommal értem el ezt az arckifejezést, egyszerűen csak beszéd közben sikerült lefotóznom :ikszdé:
http://kepfeltoltes.hu/150127/snapshot_01c5be60_41d2c9e1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Kedd Jan. 27 2015, 07:35

Anna Orsolya: A kód direkt úgy volt kitalálva, hogy csak másolni ne tudjon az ember, kijelölni igen. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 3101058960 Szóval működött a Szombati játék, csak nem tudtál jobb klikkelni, vagy Ctrl+C-vel másolni. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 3101058960 Tényleg kisegér feje van a rendőrnek! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 4216510677

Úgy tűnik egyébként, hogy ma sem fog megoldódni a probléma, továbbították a panaszunkat egy másik support emberkéhez, + 1 nap várakozás. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 1262508976

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Kedd Jan. 27 2015, 11:19

Etti: Akkor nem tudom, mi volt a baj. Én próbáltam kijelölni, de nem tudtam, most viszont igen. Akkor bocsi.
Örülök, hogy neked is tetszik a rendőröm Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 295755309

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Kedd Jan. 27 2015, 23:11

Már majdnem kész is vagyok a novellámmal. Holnap még válogatok a képek közül (mert az egyik jelenethez sok képet készítettem, hogy legyen választék), aztán valamikor elküldöm, és várunk a csodára, vagyis arra, hogy a Weebly megjavul.

Annyit még elárulok, hogy a szereplőim nevei szimbolikusak lesznek, a legtöbb esetben a jelentés alapján választottam ki a megfelelőt. A főszereplőé máshonnan van, és Tóth Peti sem azért kapta a nevét, mert illik rá a "kőszikla" jelző. Utóbbinak a neve elég gyakori (például egyik osztálytársam apját így hívják, de ugyanabban az utcában lakik másik két Tóth Péter is), így vele azt akartam jelképezni, hogy ő egy olyan ember, akivel bármikor találkozhatunk az utcán, a hétköznapi ember "megtestesítője".

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Pént. Jan. 30 2015, 12:33

Szimbolikus nevekről jut szembe:
Szerintetek vannak "jóságos" illetve "gonosz" nevek vagy a a név önmagában nem tesz semmit?
Példaként most a Caliente ikreket tudnám említeni. Ugyebár Angela a jó iker, Lillith pedig a rossz - elvileg legalábbis. Sok játékos viszont úgy érzi épp fordítva van: Angela egy kétszínű kis dög aki megjátsza a jó kislányt miközben a város maffiózójelöltjével kavar, Lillith pedig igazából egy meg nem értett "mostohagyermek" ( Hasonló a felállás mint Lizzy és Cleo esetében a MMAT 1/2-ben )

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Pént. Jan. 30 2015, 12:52

Elnézést Rikardo, kevered a szezont a fazonnal, a Caliente nővérek Nina és Dina, akikről te beszélsz, azok Pleasant-ék.. Csak az érthetőség kedvéért... Amúgy szerintem a névválasztás nem befolyásolja hogy valaki gonosz vagy sem.. Bár lehet másnak más a véleménye..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Pént. Jan. 30 2015, 12:58

Lee: Valóban, összekevertem a két testvérpárt.. Szörnyen restellem magam Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 164952250

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Pént. Jan. 30 2015, 14:02

Rikardo: jaj, a régi szép idők és Sims 2 a Pleasant + Broke családdal  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 295755309 Nagy kedvenceim voltak, noha alapvetően ritkán játszok, játszottam a Sims alapcsaládjaival.

Szerintetek vannak "jóságos" illetve "gonosz" nevek vagy a a név önmagában nem tesz semmit?
A valóságban nem hinném, hogy lenne jelentősége, az irodalomban viszont általános fogás a beszélő nevek alkalmazása, na meg a Sims is tele van ilyenekkel (mind a család-, mind a simnevek). Én személy szerint nem szívesen alkalmazom, de sokan szeretik.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by juhaszgaga Pént. Jan. 30 2015, 15:20

Ti mikor, milyen napszakban tudtok legjobban haladni az írással/forgatással? Hajnalban, frissen, iskolába/munkába indulás előtt? Délután, miután hazakeveredtetek? Esetleg valamikor éjfél körül a sötét hozza meg az ihletet? Vagy máskor/változó?
Változó. Van, hogy iskolában jön rám az írhatnék, de volt már olyan is, hogy elalvás előtt pár pillanattal ébresztett fel az hilet, és ezt követően még egy órán át fent voltam, és gondolkodtam a történeten. De néha, szimplán egy utcán meglátott ember, öltözködés, valami hasonló is elindít bennem egyfajta "alkotási lázat", ugyanis néhány jelenlegi karakteremet ezzel a módszerrel öntöttem formába.

Szerintetek vannak "jóságos" illetve "gonosz" nevek vagy a a név önmagában nem tesz semmit?
Inkább azt mondom, hogy néha egy ember kinézetéről le lehet olvasni, hogy mi a neve. Érdekes, hogy pár hete beszéltem egy sráccal, akit azelőtt nem ismertem, de beszélgetésünk alatt megfogalmazódott bennem, hogy: "Hé, ennek olyan Marcell feje van". Mikor megkérdeztem, mi a neve, rögtön rávágta: Marcell. Egyébként ez az ismerősöm amolyan bajkeverő, minden lében kanál menő srác. És érdekes, az eddigi jobban megismert Marcellok mind ezekkel a jellemvonásokkal rendelkezik - itt most az admin Marcellról nem nyilatkozok, nem akarok valami téves dolgot mondani Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 2822276435 Egyébként szerintem a név maga az ember. Én is ehhez hűen választom ki a karakterek neveit. Például egy fehérmájú nőnek nem fogom az Elisabeth nevet adni, vagy épp egy visszahúzódó srácnak, hogy George.

Anna: Mindenképpen hozz majd képeket is, és pár sorocskát! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 3633238760

juhaszgaga

Moderátor
juhaszgaga


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 183
Tartózkodási hely : Miskolc
STA döntős Zöldfülű nevettető Céltudatos cikkíró Novellagyáros Produktív pályázó 3. helyezést ért el egy pályázaton 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Pént. Jan. 30 2015, 18:20

Ti mikor, milyen napszakban tudtok legjobban haladni az írással/forgatással? Hajnalban, frissen, iskolába/munkába indulás előtt? Délután, miután hazakeveredtetek? Esetleg valamikor éjfél körül a sötét hozza meg az ihletet? Vagy máskor/változó?

Változó. Leginkább a délelőtt folyamán, illetve este felé jutnak eszembe dolgok.

juhaszgaga Van valami abban amit mondasz. Pl Bobokat mindenki kerek fejűnek képzeli el Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 295755309 A név passzoljon a karakterhez: Nálam a varázslónőt, aki nem mellesleg a jófiúk csapatában játszik, Lady lucretia-nak hívják - most nemrég tudtam meg hogy egy regényben ( Troltooth Wars ) ugyanez a neve egy gonosz boszorkánynak, aki a két egymással rivalizáló feketemágus egyikének a felesége. ( Az én Lucretia-m a tele elején viszonylag hamar özvegységre jut... nem, nem ő a gyilkos bár van némi szerepe abban hogy a férje elhalálozik )

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Romena Pént. Jan. 30 2015, 22:09

Ti mikor, milyen napszakban tudtok legjobban haladni az írással/forgatással? Hajnalban, frissen, iskolába/munkába indulás előtt? Délután, miután hazakeveredtetek? Esetleg valamikor éjfél körül a sötét hozza meg az ihletet? Vagy máskor/változó?
Régen mindig délután írtam, de átszoktam az éjszakázásra. Sötétben, mikor egyedül vagyok sokkal jobban rá tudok hangolódni a történetre.

Szerintetek vannak "jóságos" illetve "gonosz" nevek vagy a a név önmagában nem tesz semmit?
A valóságban nem hiszem hogy olyan jelentős lenne, de én a karaktereimnek a nevét mindig valamilyen okkal választom ki.
pl. Aloysius jelentése erős harcos, vagy Aiman, a hold szépsége...
Mondjuk szerintem az idők során egyéb filmeknek és könyvek hatására néhány név sztereotípiává vált, pl. Jessica - a plázacica.

Romena

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Romena


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 40
STA döntős Talegyáros

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nana Pént. Jan. 30 2015, 23:28

Jelentem, 3-4 hónap száműzetés (szakdolgozat, nyelvvizsga, vizsgák, államvizsga....) után visszatértem! Mint szerkesztő és mint lelkes tale-író is... (vagy hát éppen forrong bennem az alkotókedv) Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 295755309 És most elég sok időmbe telt mindent végigolvasni kb. október-novembertől. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 3101058960

A nevekkel kapcsolatban érdekes, hogy ki mit gondol. Gaga én George-ot pont inkább olyannak képzelem, aki egy nem annyira kommunikatív, szemüveges, kockás inges kicsit magának való típus.
A Jessica-val meg abszolút egyetértek, nekem is van egy simem a Sims 2-ben, aki kicsit plázacica, kicsit khm.. "könnyen kapható" és az első név ami eszembe jutott Jessica volt.

Nana

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Nana


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 40

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szomb. Jan. 31 2015, 01:07

Szerintetek vannak "jóságos" illetve "gonosz" nevek vagy a a név önmagában nem tesz semmit?
Nem tudom. Igazából még nem gondolkoztam el ezen, szerintem az életben nem nagyon van jelentősége.
Egy TV-műsorban hallottam olyat, hogy az A- val kezdődő nevű emberek tovább élnek, mint az átlag, a D- vel kezdődőek pedig rövidebb ideig. Számításokkal kijöhet ilyen, de szerintem ez véletlen egybeesés, én nem hiszek abban, hogy a nevem kezdőbetűje döntené el, meddig élek.
Egyébként én nem szoktam szimbolikus neveket használni, ez az első ilyen alkalom.
Rikardo: És tényleg! A Bob nevet olvasva nekem is egy kerek fejű, középen kopasz férfi jutott eszembe! :ikszdé: Amúgy csináltam egy öreg házaspárt és egy fiút a genetika segítségével (statisztának, de már van saját házuk. Szeretem, ha "élnek" a simjeim), a srác pedig ránézésre ilyen "Gyuri gyerek" lett. El is neveztem őt Györgynek. A főszereplőmet és bátyját fotóztam, egyúttal őt is meghívtam hozzájuk. Kicsit lejjebb róluk is lesz kép.

juhaszgaga:
http://kepfeltoltes.hu/150131/6._k_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ez a kép benne lesz a novellámban.

http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_61d2cb6f_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_e1d2c843_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_c1d4026e_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_c1d2ca22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ezek is a forgatáson készültek, de nem kerültek bele a mini tale- be.

http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_21d837dd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ez egy kisebb "buli", ahol egy mellékszereplő-házaspár (akik a szülőket alakítják) és a rólam mintázott apáca sim együtt táncol a Lucz-fivérekkel.

Végül pedig következnek azok a helyiségek, amik a tale-ben nem szerepelnek (sőt, akkor még nem is léteztek, mert csak a forgatáshoz szükséges helyeket építettem meg):
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_01d83ba3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_81d83baf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_a1d83b96_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Fürdő.
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_a1d83bc5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ervin szobája. (Van egy hi-fi is, és nem rég vettem egy szekrényt is, ezek nem látszanak a képen)
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_41d83c0f_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_a1d83c2b_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A ház kívülről, éjjel:
1) szemből
2) hátsó udvar a tóval
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_e1d83e4b_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Lucz Ferenc, a főszereplő.
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_a1d84eda_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Lucz Ervin; Ferkó bátyja. Csak 2 képen fog szerepelni, de az arcát nem fogjuk látni.
http://kepfeltoltes.hu/150131/snapshot_01c5be60_e1d84f65_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kovács György. Szerintem neki ilyen "tipikus" "Gyuri", vagy "Bob" feje, arca van.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 8 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

8 / 41 oldal Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 41  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.