Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 
Wan (781)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 
Rikardo (612)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 
Lee (466)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 
Etti (431)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 
Nita90 (309)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 
DeeDee (278)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 
Lexy (269)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 
Leo (236)
Csevegjünk! Vote_l10Csevegjünk! Voting10Csevegjünk! Vote_r10 


Csevegjünk!

1 / 46 oldal 1, 2, 3 ... 23 ... 46  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Csevegjünk! Empty Csevegjünk!

Témanyitás by Matt Vas. Jún. 08 2014, 22:54

Itt bármiről lehet beszélni. Jó beszélgetést! Csevegjünk! 3101058960

Matt

Admin
Matt


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 112
Tartózkodási hely : Sunlit Tides
Tehetséges tanácsadó Gyakorlott gyűjtögető

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Noatak Vas. Jún. 15 2014, 18:47

Valaki....?:c

Noatak

Újdonsült regisztrált
Újdonsült regisztrált


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 1

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Hope Vas. Jún. 15 2014, 19:04

Én. Csevegjünk! 295755309 Jó lenne, ha beindulna ez a téma is.  Csevegjünk! 1262508976 

Hope

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Hope


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 11

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Stuffy Vas. Jún. 15 2014, 19:22

Hope : Ezer éve nem hallottam felőled. Jól eltűntél amúgy -.- Csevegjünk! 295755309 régi szép idők dumaládába *.*

Stuffy

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Stuffy


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 11

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Anna Orsolya Vas. Jún. 15 2014, 19:46

Tényleg kellene valami téma. Olyan, ami mindenkinek érdekes lenne... Mondjuk valami hobbinkról beszélni? Hátha van olyan, ami itt több embert is érdekelne. Én például énekelni szeretek, de erről nem nagyon lehetne beszélni, nem hiszem, hogy annyiunkat érdekelne, meg nem is tudok mit mondani róla.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Bigraella Vas. Jún. 15 2014, 21:35

Anna Orsolya írta:Én például énekelni szeretek, de erről nem nagyon lehetne beszélni, nem hiszem, hogy annyiunkat érdekelne, meg nem is tudok mit mondani róla.

De ez is egy téma, amivel el lehet kezdeni a beszélgetést. Csevegjünk! 295755309 Én is szeretek énekelni, régen énekkaros is voltam, most pedig barátomnak segítek, ha kéri, amikor kitalál valami új zenét. Szóval az éneklés az nagyon nem fog eltűnni az életemből egyelőre, és nem is szeretném.

Egyébként már régóta akartam írni ehhez a témához is, csak valahogy nem akartam első lenni. Csevegjünk! 295755309 Örülök, hogy más bevállalta.

Bigraella

Járatos csevegő
Járatos csevegő
Bigraella


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 82
Tartózkodási hely : Abszurdisztán

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Anna Orsolya Vas. Jún. 15 2014, 22:08

Én nem igazán tudtam énekelni, meg nem is érdekelt az énekkar, pedig általánosban is volt. Amikor kilencedikbe léptem, azon a nyáron jöttem rá, hogy szeretek énekelni, és szeretnék énekkaros lenni, de nem tudom, mi okozta ezt nálam. Az, hogy lettem énekkaros, egy kicsit vicces történet. Tavaly a Néni megkérdezte:
- Ki szeretne jönni énekkarba?
- Én szeretnék, csak nem tudok énekelni - válaszoltam
- Azért jöjjön el, legfeljebb azt mondjuk, hogy legközelebb ne jöjjön.
Ő mindig magázódik Csevegjünk! 295755309 Elmentem énekkarra, és nem lőtt le géppuskával, tehát volt remény (nem, mintha szigorú lenne, olyan jó, mint egy angyal).
Jártam tavaly is énekkarra, és idén is (idén voltam 10.- es), és egyre tisztább a hangom. Sokat számít a beéneklés is, meg az is, hogy ott nem igazán énekel senki hamisan, legfeljebb eleinte, amikor még nem gyakorolta be a dalt, hanem először látja a kottát; és, hogy figyelek arra, hogy tiszta legyen. (Meg valamit javíthatott a hallásomon az is, hogy régen zenéltem) Itthon is szoktam énekelni, ha valamit gyakorlok, azt a szintetizátorommal kísérem, hogy halljak valami tiszta hangot. Idén volt egy meghallgatás, amire a Misztrál együttestől a Gyöngyöt az embernek című számmal készültem, mert azt szerettem, jól is ment, és tavaly az iskolában tanultuk, mert egy ünnepségen énekeltük. Mármint az énekkar és Heinzinger Miklós (nem biztos, hogy jól írtam le a nevét, az együttes egyik tagja). Tehát ezzel a számmal mentem el a meghallgatásra, és kaptam szerepet a musicalben.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Bigraella Vas. Jún. 15 2014, 22:15

Wow, ez tök jó, grat! Csevegjünk! 295755309 Én nem mernék nagyközönség elé egyedül kiállni. Eddig egyedül énekkarban és barátom előtt énekeltem. Csevegjünk! 295755309
Mondjuk ahogy én bekerültem az énekkarba, na az is egy viccesebb sztori. Csevegjünk! 295755309 Mert engem egyáltalán nem érdekelt. Azt tudni kell, hogy az akkori énektanár a város egyik legjobb énektanára volt, meg minden énekkara díjazott volt. 7.-ben egyik óra után odajött hozzám, hogy nem akarok-e belépni az énekkarba? Hát mondom, inkább kihagyom Csevegjünk! 295755309 (lusta dög voltam, csak azért). Dee, menjek már, akkor csak fellépések előtt a próbákon legyek ott meg a fellépésen, szolfézsra se kell járnom. Még akkor se győzött meg. Ekkor bedobta az aduászt: minden énekkaros ötöst kap. OKÉ!! Csevegjünk! 295755309

Bigraella

Járatos csevegő
Járatos csevegő
Bigraella


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 82
Tartózkodási hely : Abszurdisztán

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Anna Orsolya Vas. Jún. 15 2014, 22:56

Úgy emlékszem, a Néni is ilyen volt (most már nem tanít, mert kisbabája lett), meg a másik tanárnő is ötöst ad az énekkarosoknak. Eredetileg úgy akarta, hogy automatikusan ötöst kapjanak a dolgozataikra, mert a törvény engedélyezi, viszont az igazgató nem egyezett bele, ezért most annál a módszernél van, hogy az énekkarosok annyi ötöst kapnak a szereplésekért, próbákért, stb., hogy mindenképp ötösre álljanak. A Néni meg nem igazi dogákat íratott, leginkább órai munkákat osztályzott.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Nita90 Vas. Jún. 15 2014, 23:46

Sziasztok!

Jaj, az ének... én mindig olyan irigy voltam azokra, akiknek van zenei hallásuk és/vagy énekhangjuk. Nekem sajnos nem volt ilyenem, tökéletes zenei analfabéta vagyok. Csevegjünk! 1910640592 Ez már általánosban kiderült, amikor az énektanárom csak nekem nem javasolta, hogy lépjek be az énekkarba, és amikor kotta került elém, nem tudtam értelmezni, bárhogy is magyarázták - nem tudtam épp ésszel felfogni, mit jelent a "gyakorlatban" az, ha egy hangjegy egy vonallal fentebb kerül, vagy bármilyen módosító izéke kerül a sor elejére. A megtanult szabályok alapján át tudtam alakítani ezt-azt, csak gőzöm nem volt, mit csinálok éppen, és az mire jó. Az ötöst is csak a zenetörténeti ismeretekre kaptam, meg arra, hogy a dalnak "legalább a szövegét tudom". Mondanom sem kell, hogy nem ez volt a kedvenc órám. Ettől függetlenül a zenét mint olyat imádom, főleg a musicaleket, de kevés olyan stílus van, amit elvből elutasítok (a tüc-tüc nagy része például ilyen).

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Bigraella Hétf. Jún. 16 2014, 00:09

Na, a kottázás nekem is a halálom volt. Mint ahogy a zenetörténet is. Csevegjünk! 295755309 Főleg amikor beraktak egy zenét, hogy ugye, milyen gyönyörű, ez és ez a történet, de nekem valahogy nem jött át. Valóban szép volt, de teljesen megzavart az, hogy egy történetet halljak ki belőle. :\

Bigraella

Járatos csevegő
Járatos csevegő
Bigraella


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 82
Tartózkodási hely : Abszurdisztán

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Nita90 Hétf. Jún. 16 2014, 00:15

Nekem is csak akkor jött át történet zenéből, ha volt hozzá dalszöveg ;) Egy kivétel volt talán, az Éj a kopár hegyen, az nekem eléggé átjött (és bejött).

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Bigraella Hétf. Jún. 16 2014, 00:21

Mi sose kaptunk szöveget Csevegjünk! 295755309 Lehet ez volt a baj.

Bigraella

Járatos csevegő
Járatos csevegő
Bigraella


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 82
Tartózkodási hely : Abszurdisztán

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Anna Orsolya Hétf. Jún. 16 2014, 13:25

Én a szimfóniákat és a szimfonikus költeményeket nem igazán tudom megérteni... Elvileg szólnak valamiről. De én nem hallok mást, csak hangszereket meg dallamokat. Jó, gondolom itt leginkább az érzelmeket akarják átadni, de nekem akkor is érthetetlenek. Én is csak az olyan műveket értem, amiknek van szövege, pl. dalok, operák, musicalek, szent énekek, stb.
Életemben egyszer voltam operán, az énekkaros kiránduláson. 2 egyfelvonásos operát hallgattunk: a Mario és a varázslót és a Színigazgatót/Színdirektort. A színigazgató tetszett, és vicces volt. Musicalt is csak kettőt láttam, az egyikre az osztállyal mentünk át 2 órán, ez a Nyomorultak volt (az utánuk következő plusztesiről is elengedtek minket, mert belenyúlt abba az órába is); a másik pedig az Operaház fantomja volt, amit anyával néztünk, mert játszották a tévében.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Bigraella Hétf. Jún. 16 2014, 19:00

Egyébként egyik órámon a művészeteket hasonlítottuk össze - illetve nem mi, hanem megnéztük a különböző vitákat a művészeti ágakról. Csevegjünk! 295755309 És ott a zenét mondták a legkevésbé valószerű művészetnek olyan szempontból, hogy mennyire tudja jól visszaadni azt, amiről éppen szólni akar. Szemben például az irodalommal vagy a képzőművészettel. Csevegjünk! 3101058960 Végülis van benne valami.

Bigraella

Járatos csevegő
Járatos csevegő
Bigraella


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 82
Tartózkodási hely : Abszurdisztán

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Dest Hétf. Jún. 16 2014, 22:31

Nekem sosem volt kedvencem az ének, annak ellenére, hogy énektagozatos általánosba jártam... Persze nem az ének tagos osztályba!  Csevegjünk! 4216510677 
Viszont sokáig hobbim volt a rajz, aztán, miután elkezdtem nyomkodni a billentyűzetet, és írogatni, már ahhoz húz a szívem, hogy írogassak. Csevegjünk! 295755309

Dest

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető
Dest


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 5
Tartózkodási hely : Bridgeport

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Anna Orsolya Hétf. Jún. 16 2014, 23:02

Hú, rajzolás... az egy érdekes történet... Én szeretek rajzolni, csak egy a gond: nem tudok!  Csevegjünk! 4216510677 Két olyan rajzom van, ami tűrhetően sikerült: az egyik egy kitalált személy, akit nem képzeltem el előre, csak rajzolás közben; a másik pedig egy kép Mozartról, amit a nővéremnek rajzoltam. Egyszer mondta viccből, hogy rajzoljam le neki, én meg megpróbáltam.
Írni is szeretek, csak még egy művemet sem fejeztem be. Amik MySimsen megjelentek, azért voltak selejtesek, mert nem is gondoltam ki a történetet, csak fényképezgettem a Simjeimet, és írtam hozzá valami vacak történetet. Van olyan művem, amit magamnak írok (nem simses), de még az sincs kész, meg van 2 vallásos témájú zeneművem, amik szintén nincsenek kész - mondjuk a másodiknak a szövege sem sikerült valami jól...

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Ryan Kedd Jún. 17 2014, 10:08

Nem tudja valaki BansheeSophie elérhetőségét?

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Ryan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 201
Tartózkodási hely : A hold sötét oldala

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Dest Kedd Jún. 17 2014, 11:02

Én is hasonlóképpen vagyok ezzel... Bár én inkább csak csendéleteket, térbeli alakokat rajzolgattam, de ami nem megy, nem kell erőltetni!  Csevegjünk! 4216510677 
A sims-es talekkel úgy állok, hogy mindig is akartam egyet írni, de vagy ihletem nem volt, vagy időm rá. Csevegjünk! 3213504501 Most viszont, itt a nyár, csak lesz időm befejezni egy történetet!  Csevegjünk! 2564226250 

Dest

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető
Dest


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 5
Tartózkodási hely : Bridgeport

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by pattsims97 Kedd Jún. 17 2014, 13:09

Tőlem a rajzolás nagyon messze áll sajna. Csevegjünk! 2513195574 Mindig is irigyeltem azokat, akik szépen tudnak rajzolni. Nekem sajna az nem megy. A tale-írás pedig megy, csak - hasonlóan Dest-hez - eddig nekem sem volt időm egy tale-t sem elkészíteni rendesen. De itt a nyár. Csevegjünk! 3101058960

Mellesleg lenne egy kérdésem: Hogyan töltitek a napjaitokat a nyári szünetben? Csevegjünk! 3101058960

Én reggel 8 óra körül kelek fel általában. Jöhet a reggeli, aztán kockuláss. Ebédre valami könnyű, délután pedig írány deszkázni, biciklizni, sétálgatni barátokkal. Este pedig olyan 11 óra felé fekszem le.

pattsims97

Járatos csevegő
Járatos csevegő
pattsims97


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 83
Tartózkodási hely : A végtelenen is túl

Vissza az elejére Go down

Csevegjünk! Empty Re: Csevegjünk!

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

1 / 46 oldal 1, 2, 3 ... 23 ... 46  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére


Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.