Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 
Wan (781)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 
Rikardo (612)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 
Lee (466)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 
Etti (431)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 
Nita90 (309)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 
DeeDee (278)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 
Lexy (269)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 
Leo (236)
Szólj hozzá! - Page 2 Vote_l10Szólj hozzá! - Page 2 Voting10Szólj hozzá! - Page 2 Vote_r10 


Szólj hozzá!

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Etti Szomb. Dec. 13 2014, 21:29

Újfent felhoznám a Sims Tales Awards témát, mivel úgy gondoltuk, januárban megejtenénk, szóval nem árt már előre szervezkedni. A kérdések továbbra is adottak, szeretnénk, ha minél többen leírnátok, hogy képzelitek el, Nektek, hogy lenne könnyebb.

Tehát, beszéljük át!
- Mely tale-ek induljanak? Legyen-e két kupac? 1. A 2014-es tale-ek 2. 2014. előtt véget ért tale-ek (minden korábbi történet.)
- Egylépcsős vagy kétlépcsős legyen?
* Egylépcsős: Egyszer szavaztok.
* Kétlépcsős: Kétszer szavaztok. (Jelölés => összes jelölésből pl. az első három újra megmérkőzik egymással a legjobb címért egy szavazás keretén belül.)
- Hogyan történjen a szavazás?
* E-mail: Excel-táblázat/Word kitöltésével és beküldésével
* Kérdőív által
* Szavazódoboz által (fennáll a veszélye annak sajnos, hogy vki többször szavaz)

Így első körben ennyi kérdésünk lenne. Szólj hozzá! - Page 2 295755309

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Lee Vas. Dec. 14 2014, 09:01

Mely tale-ek induljanak?

Igen, legyen két kupac, 2014-es és régebbiek.

Egylépcsős vagy kétlépcsős legyen?
Egy.

Hogyan történjen a szavazás?

Legyen kérdőív által, azt talán többen kitöltik, mint ahányan emailben beküldenék.

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Ryan Vas. Dec. 14 2014, 10:04

Mely tale-ek induljanak?
A 2014-es tale-ek 2. 2014. előtt véget ért tale-ek.

Egylépcsős vagy kétlépcsős legyen?
Kétlépcsős.

Hogyan történjen a szavazás?
Kérdőív által.

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Ryan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 201
Tartózkodási hely : A hold sötét oldala

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Csajszyh Vas. Dec. 14 2014, 11:03

Hát, én a teljes mértékben a Lee pártját fogom! =))

Csajszyh

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Csajszyh


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 784
Tartózkodási hely : Itthon♥

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Rikardo Vas. Dec. 14 2014, 11:14

Csajszyh írta: Hát, én a teljes mértékben a Lee pártját fogom! =))

Én úgyszintén Szólj hozzá! - Page 2 3101058960

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Lexy Vas. Dec. 14 2014, 15:07

Szerintem is legyen két kupac, így az igazságos Szólj hozzá! - Page 2 3101058960
Nem tartom rossz ötletnek ezt a kétlépcsős szavazást sem, de talán egyszerűbb az egylépcsős, szóval én is az egylépcsősre voksolok.
Legyen kérdőív, ha jól emlékszem ez a táblázatos, e-mailbe küldős szavazás tavaly a mysimsen nem nagyon lett népszerű, bár ott több tale volt versenyben.
Lehet tudni még valamit? Milyen kategóriákba lehet majd jelölni? Vagy ez még nincs kidolgozva?

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by DeeDee Vas. Dec. 14 2014, 15:24

Csajszyh: Ez kicsit tág fogalom, inkább valami tematikusra gondoltam, de megoldható így is Szólj hozzá! - Page 2 295755309

Rikardo: Hm, ez tetszik! Csak ruhákra-hajakra, ilyesmikre gondolsz, vagy jöhet bármi, ami beleillik?

Etti: Egyetértek a többiekkel, bár én inkább a kétlépcsőst támogatnám Szólj hozzá! - Page 2 3101058960 A kategóriákra én is kíváncsi lennék!

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Rochelle Vas. Dec. 14 2014, 16:25

DeeDee: nekem tetszik Rikardo ötlete, szerintem mindenféle jöhet egy adott szubkultúrához, a viseleten kívül a berendezési tárgyakon keresztül akár még pózok is. A hip-hoposok, punkok, gótok kifejezetten hasznosak lennének pl. nekem.
Olyasmik is lehetnének, hogy bizonyos helyszínek berendezése, pl. kávézókhoz, mozikhoz, utcákhoz berendezések, amik megkönnyítik a forgatást. Meg én nagyon szeretem az ilyen kis mütyűröket, amikkel szebbé és élettel telibbé lehet tenni a lakást. Szólj hozzá! - Page 2 295755309
Esetleg nem tudom, hogy lehetséges e, de én nagyon örülnék egy olyan tippnek, hogy hogyan lehet MESH-eket készíteni, tárgyakat átszínezni, mert néha hasznosabb lenne, de fogalmam sincs a módjáról. Szólj hozzá! - Page 2 164952250

Mely tale-ek induljanak?
Szerintem legyen két kupac.
Egylépcsős vagy kétlépcsős legyen?
Kétlépcsős.
Hogyan történjen a szavazás?
Kérdőív.

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Etti Vas. Dec. 14 2014, 16:50

Lexy írta:Lehet tudni még valamit? Milyen kategóriákba lehet majd jelölni? Vagy ez még nincs kidolgozva?
A kategóriákat még nem konkretizáltuk, annyit beszéltünk róla, hogy a tavalyi My Simses jó alap, egy-két módosítással ezeket használnánk fel. Szólj hozzá! - Page 2 3101058960 De természetesen majd a tervezetet megmutatjuk Nektek, és szintúgy várjuk a módosító indítványokat. Szólj hozzá! - Page 2 4216510677

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Rikardo Hétf. Dec. 15 2014, 12:38

DeeDee írta:Rikardo: Hm, ez tetszik! Csak ruhákra-hajakra, ilyesmikre gondolsz, vagy jöhet bármi, ami beleillik?

Bármi jöhet, ami az adott stílushoz/kultúrához kapcsolódik Szólj hozzá! - Page 2 3101058960

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by DeeDee Hétf. Dec. 15 2014, 13:09

Akkor szerintem ilyen szubkultúrásakat gyűjteni fogok, ha többeteknek is tetszik Szólj hozzá! - Page 2 295755309

Rochelle: Tetszenek az ötleteid! Az átszínezésről készíthetek tippet, az nem nehéz Szólj hozzá! - Page 2 3101058960 A mesh az már más tészta, attól függ, hogy mennyire akarsz belemenni, mondjuk shoeswap, age conversion, vagy pontosan mit akarsz végrehajtani (mondjuk főleg csak a Milkshape-s rész tér el) Szólj hozzá! - Page 2 295755309

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Rochelle Hétf. Dec. 15 2014, 15:44

DeeDee: nekem jöhet minden, attól függetlenül, hogy a fele kínai volt annak, amit leírtál. Szólj hozzá! - Page 2 4216510677 Engem speciálisan pl. az is érdekel, hogy meglévő festményekre hogyan lehetne saját képet rárakni, mert az odaállok az állvány elé és lefestem módszer borzalmas és nem elég változatos. Szólj hozzá! - Page 2 295755309

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by DeeDee Kedd Dec. 16 2014, 13:01

Rochelle: Bocsi Szólj hozzá! - Page 2 164952250 A shoeswap az, amikor lecserélsz egy cipőt egy másikra, de ugyanígy megy 2 külön mesh összevágása, az age conversion, amikor mondjuk egy felnőtt ruhát átkonvertálsz tiniknek, vagy időseknek stb. A Milkshape az a modellező program, amiben elkészíted magát a 3D modellt, és még kell a SimPe, amivel a sims által olvasható package fájlokat tudod létrehozni (ebbe kell beimportálni a 3D modellt, utána hozzákötni egy meglévő textúrához, stb.) Egyébként a kép átszínezés full ugyanolyan, mint bármelyik bútor átszínezése, mármint én úgy szoktam, mert elvileg lenne hozzá egy külön SimPe plugin, csak hát az rosszabb minőségű eredményt produkál, úgyhogy én mindent ugyanúgy szoktam átszínezni (egy ilyen Nvidia DDS plugin izével) Szólj hozzá! - Page 2 295755309

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Nita90 Pént. Dec. 19 2014, 14:29

Sziasztok!

Sims Tales Awards:

- két kupac
- egy lépcső
- kérdőív

DeeDee: én egy esküvő témájú linkcsokrot látnék nagyon szívesen - ruhák, frizurák, kiegészítők, dekorációk... Szólj hozzá! - Page 2 295755309 Elég sok tale-ben van esküvő, úgyhogy szerintem hasznos lenne, viszont én még nem láttam ilyet a Szemezgetőben, ha mégis volt már, bocsánat.  Szólj hozzá! - Page 2 164952250

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Wan Csüt. Jan. 01 2015, 20:17

Szerintem műfaj szerint lenne jó a sztorikat kategorizálni, a Mini Tale-eket külön kategóriába kéne tenni.
Kétlépcsős szavazás lenne a legjobb.
A kérdőív lenne a legpraktikusabb szerintem.
Egyébként felajánlom a segítségem, szívesen segítek bármiben ha kell! Szólj hozzá! - Page 2 3868612732

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Wan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 781
Tartózkodási hely : Moszkva
Tehetséges tanácsadó

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Etti Pént. Jan. 02 2015, 13:19

Az STA-val kapcsolatban már nagyjából körvonalazódni látszik, hogyan valósítanánk meg. Köszönjük szépen az eddigi véleményeket.

Az elképzelésünk az, hogy kétlépcsős rendszerben valósulna meg. Először kérdőív, majd pedig szavazódoboz által. Az első körben minden kategóriában maximum 3 jelöltre lehetne szavazni (előnye ennek az, hogy csak kattintgatni kell, az indulók fel lesznek sorolva). A legtöbb szavazatot kapó 3 vagy 5 jelölt pedig bekerül a szavazódobozos szavazásba, ahol már csak 1-re lehet voksolni. Természetesen, akárcsak a novellák esetében, itt sem fogjátok látni a jelenlegi állást, mindenkinek meglepetés lesz.

A kategóriákról tegnap már egy kicsit beszélgettünk, van jó pár, amiben biztosak vagyunk, hogy olyat kötelező meghirdetni, viszont kíváncsiak lennénk rá, Ti miket látnátok szívesen. Szólj hozzá! - Page 2 3101058960

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Wan Pént. Jan. 02 2015, 14:28

Ettö, ez így tényleg jó ötletnek tűnik Szólj hozzá! - Page 2 3868612732 Egyébként egy tipp: szerintem lehetne a legizgalmasabb, legvidámabb sztorikat és a jó szereplőket is díjazni:)

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Wan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 781
Tartózkodási hely : Moszkva
Tehetséges tanácsadó

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Etti Pént. Jan. 02 2015, 15:59

Ami az alapok közé tartozik (szerintem):

- Legjobban elkezdett tale
- Legjobb befejezés
- Legjobb opening kép
- Legjobb illusztrálás
- Legjobb fogalmazás
- Legjobb forgatási helyszínekkel rendelkező tale
- Legjobb novella (a mini tale-ekre csak ezt az egy kategóriát szánnánk.)

Mindenképp olyan kategóriákat szeretnénk létrehozni, amelyekben a lehető legtöbb tale részt vehet műfajtól függetlenül. Tehát ilyen legizgalmasabb és legvidámabb kategóriát nem lenne érdemes indítani. Szereplők terén is gondolkodunk, mert a korábbi "Legjobb főszereplő... mellékszereplő" dolog azért nem teljesen korrekt, mert mi alapján legjobb. Szólj hozzá! - Page 2 3101058960 Filmek/sorozatok esetében a színészi teljesítményeket veszik figyelembe, tale-eknél ezt nem lehet értékelni.

Jelenetekben lehet esetleg még gondolkodni, de úgy, hogy előtte közös erővel összeszedjük az indulókat, amelyek majd bekerülnek a kérdőívbe.


A hozzászólást Etti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jan. 02 2015, 16:02-kor.

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Lee Pént. Jan. 02 2015, 16:01

Esetleg Etti, nem legjobb fő és mellékszereplő lehetne, hanem kedvenc fő és mellékszereplő.. Az nem a "színészi" teljesítményen múlik ugye ez esetben..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Wan Pént. Jan. 02 2015, 16:02

A szereplőkre annyit mondanék, hogy lehetne pl. olyan díj, amit az nyerne meg, aki mondjuk gonosz de végig hihetően jó arcot mutat. Tehát itt is ki lehetne találni, csak sajnos ez sem mindenhová jó, tehát Vivient vagy Rékát a Szappanbuborék a szerelemből ide jóindulattal sem lehetne nevezni Szólj hozzá! - Page 2 3213504501


A hozzászólást Wan összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jan. 02 2015, 16:05-kor.

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Wan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 781
Tartózkodási hely : Moszkva
Tehetséges tanácsadó

Vissza az elejére Go down

Szólj hozzá! - Page 2 Empty Re: Szólj hozzá!

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére


Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.