Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

7 / 50 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szer. Júl. 09 2014, 09:40

Banshee: Wow, micsoda borító! Tetszik, nagyon is!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 1585566538 És ez a szerelmi szál dolog is felkeltette az érdeklődésemet. Csak nem slash lesz benne?
Slash :

Az előzmény is jól hangzik, ha van ötlet hozzá, akkor hajrá! Viszont én a rebootnak annyira nem vagyok híve, de azt hiszem, ezt Neked már az egyik levelemben, meg Gábornak is leírtam, miért.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309 

Gábor: Nem lesz "Fekete Árny"? (Remélem, jól írtam a címet, valahogy a régebbi "Flashman" jobban megmaradt bennem.) Hát igen, a sok újraírás, az hogy gyakorlatilag bizonyos időközönként visszamegyünk a start mezőre, az azért erősen meg tudja koptatni az ember lelkesedését, mert sosem érezzük azt, hogy haladunk. Sajnálom, hogy nem lett végül belőle semmi, esetleg novella formájában ha ki tudsz menteni belőle jeleneteket, vagy önállósítható részeket, azt nem lenne rossz prezentálni ilyen formában. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960 Viszont annak is örülök, hogy akárcsak Banshee-nál, nálad sem hunyt ki az ihlet lángja. Várjuk majd róla az infókat! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960

Ami az én MMAT3-as novellámat illeti, ami hátra van, képtelen lennék 5-10 részben elmesélni. Szemléltetem röviden, miért mondom azt, hogy vagy semmi, vagy tale. 2009 decemberére megírtam a 2. évadot, amely 25,5 részből állt. (Már csak néhány rész volt hátra, amikor az újraírás mellett döntöttem, de érdekességként majd fogok felpakolni korábbi epizódokat, hogy lássátok, miből mi lett, és miért volt jó ötlet részemről az újrakezdés.) A lényeg, hogy az új 2. évad az eredeti folytatás első 5 részét tartalmazza, gyakorlatilag hátra van még 20 korábbi rész. Látva, hogy 5 részt, hogy tudtam kibővíteni 18-ra, szerintem ez a 20 fejezet simán lenne vagy 30 is, én meg képtelen vagyok röviden fogalmazni. De szóljatok, ha valami ilyesmit akartok látni, és akkor szóba jöhet egy novella:

Cleo: Jaj, sanyarú a sorsom!
Elena: Ne panaszkodj!
Cleo: Oké. Inkább elköltözöm.
Elena: Az jó lesz.
Cleo: Oké. Sziasztok!

Vége!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 4216510677 

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Csajszyh Szer. Júl. 09 2014, 11:28

Banshee: Szerintem megérte az a sok szenvedés, mert egyszerűen elképesztően jó lett! *-* Remélem, hogy azért ezen a borítóképen csak minimálisan fogsz változtatni, mert nagyon jó lett, de tényleg! (Y) ^^ Bekem legalábbis nagyon bejönnek a széttört tükörüveg-darabkák! =DD ^^

Csajszyh

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Csajszyh


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 784
Tartózkodási hely : Itthon♥

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Marcello Szer. Júl. 09 2014, 12:29

Öröm látni, hogy azért valamelyest mindenki haladgat a történeteivel, míg én az előző tale-em befejezése óta 2 fejezetet haladtam csak az új sztorimmal. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3162269578 

Banshee: A Te munkáidat mindig is különös figyelemmel követtem, mivel az Abyss a mai napig nagy kedvencem, és egyike azoknak a történeteknek, amelyek nagy hatással voltak rám. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 1585566538 Sajnálattal hallom, hogy elvetetted a korábbi ötletedet, ám annál nagyobb lelkesedéssel várom a következőt. A borítókép nagyon ütősre sikeredett, úgy összhatásában eléggé leírja szerintem a történet hangulatát. Nem kis munkád lehetett benne.

Gábor: Lehet esetleg tudni valamit az új történetedről, azon kívül, hogy készül? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309

Marcello

Admin
Marcello


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 11
Tartózkodási hely : Álarc mögött
STA döntős

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Tsigusz Szer. Júl. 09 2014, 13:22

Nem tudom miért, de nekem sokkal kényelmesebb tale-t írni, mint egy könyvbe belefogni. Jó-jó tudom miért, de akkor is. A legnagyobb bajom eddig az volt, hogy amint belekezdtem egy könyvbe, nem jutottam el még a tízedik fejezetig sem, mert olyan sokáig tartott megírni egy-egy fejezetet, hogy túl sok időm volt rágódni az egészen. Pár fejezet után már egy teljes világ kavargott a fejemben, minimum 10-20 olyan szereplővel, akinek a története megérdemelne legalább egy, ha nem is több könyvet. Mindig csak jöttek, és jöttek az új ötletek, az aktuális irománnyal pedig fájdalmasan lassan tudtam csak haladni.

Viszont most! Nem kell szöszmötölnöm az oldalakon átnyúló leírásokkal és elmélkedésekkel (rendben, azért itt sem hagyhatom ki teljesen), hanem egy-egy jelenetet elintézhetek pár képkockával, és jöhet a következő, míg benne vagyok. Addig tudom ütni a vasat, amíg meleg, és talán be is tudom fejezni még az előtt, hogy az önkritika súlyos, fekete fellege elborítaná az agyamat, és végül kidobnám a kukába az egészet. Szóval most nagyon, nagyon örülök. Múlt héten belekezdtem egy tale-be, és most csak úgy suhanok. Lehet, hogy pár héten belül el tudok kezdeni forgatni is. De azért hogy az előző témákhoz is kapcsolódjak egy kicsit… Ahogy sokan említettétek azt a bizonyos szikrát, tüzet, én is tapasztaltam már nem egyszer a dolgot. Ha egyvalamit abbahagytam, mert megakadtam, azt már valószínűleg, soha nem tudom befejezni, mert a többi, újabb ötlet tolakodik kifelé, és félrelökik szegényt a sorból.

Tsigusz

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető
Tsigusz


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 5

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Gábor3 Szer. Júl. 09 2014, 14:34

Marcello írta:Gábor: Lehet esetleg tudni valamit az új történetedről, azon kívül, hogy készül? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309

Nem szeretnék sokat mondani, mert még sok minden változhat benne, de főként fantasy, horror lesz, mellékszálon krimivel, rejtéllyel és misztikával fűszerezve. Történetileg nem olyan szerteágazó, mint a Fekete Árny, így sokkal gyorsabban tudok vele haladni.
Minden karakterről készítettem már képet, a főszereplőt megmutatom.
Dimitry Woken - igen, kissé túl fekete a kép, de minden karakternek van saját színe, amely az öltözékénél mutatkozik meg (akárcsak Daninál), neki épp a fekete jutott.

A tiédet amúgy, hogy érzed, mikor fog elkészülni? Vagy már nehézkesen sikerül csak rávenned magad az íráshoz? Esetleg csak annyi, hogy most szünetet tartasz? Ugye írtad, hogy 2. fejezetig van meg.

Gábor3

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Gábor3


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 37
Tartózkodási hely : Győr

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Marcello Szer. Júl. 09 2014, 15:05

Tsigusz: Én is érzem most már a különbséget... Az új történetem már nem tale-nek, hanem regénynek készül, emiatt sokkal összetettebb is az egész, és baromi lassan haladok vele... Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 1910640592 De Neked sok sikert, jó hallani, hogy örömödet leled a tale-írásban. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309

Gábor: Érdekes ez az amnéziás magánnyomozó. Egy olyan karaktertípus, amit szerintem még nem láttam sehol. Egyébként valami kis rövid tartalmat nem tudnál hozni a Fekete Árnyról, hogy mi lett volna benne? Vagy még fenn akarod tartani a lehetőséget, hogy hátha egyszer megvalósítod? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960

Hát az én történetemről annyit, hogy még nagyon messze van a vége... Úgy terveztem, hogy most nyáron húzok majd bele, mert suliidőben egyszerűen annyi dolgom volt, hogy nem tudtam az írásra is koncentrálni, most viszont annyira élvezem a szünetet, hogy nehezen veszem rá magam a négy fal közötti munkára. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309 De egyébként most is meg van nyitva a Word, és épp írni próbálok, csak sajnos mostanában nagyon kritikus vagyok a fogalmazásommal, ezért egy mondatot képes vagyok ötvenszer átírni... Valszeg ezért haladok ennyire lassan.

Marcello

Admin
Marcello


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 11
Tartózkodási hely : Álarc mögött
STA döntős

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by JackTheBanshee Szer. Júl. 09 2014, 15:20

Etti: örülök, hogy tetszik Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 1484171175 Hmmm de igen, eltaláltad Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3162269578

Igen, meg is értem, hogy miért. Engem a rebootban inkább az érdekelne, hogy utána egymás mellé tegyem az újat és a régit, és meglássam, hogy honnan hova jutottam az évek alatt, ehhez viszont nincs türelmem és erőm egy teljes történetet megírni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 4216510677 Mellesleg az is eszembe jutott, hogy a Végzeten túl 2-t fogom megcsinálni novellaként, de hamar elvetettem az ötletet, hasonló okokból, mint te, egyszerűen nem férne bele 10 részbe...

Hű  :what  akkor meg aztán végképp meg tudom érteni, hogy miért nem lehetne egy novellába annyit belesűríteni.

Csajszih: köszönöm ^^ Mivel a szereplők már eléggé máshogy néznek ki, változtatni, azt bizony fogok, de az alapkoncepciót szerintem akkor meghagyom : D

Marcello: hű, ha tudnád milyen jó érzés most ezt nekem olvasni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3984454939 Remélem, az újabb tale-mmel sem fogok csalódást okozni ^^ Ennek örülök, mert pont a hangulat megragadása volt ezzel a célom : D
Neked is sok sikert a tale-ddel, 2 fejezet pont másféllel több, mint amennyit én haladtam az Abyss befejezése óta, szóval örülök, hogy ha lassan is, de azért megy  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 2485850408 Velem is ez volt a helyzet nagyjából suliidőben, képtelenség időt és energiát szakítani az írásra...

Tsigusz: ismerős helyzet nekem is... bár én általában már odáig sem jutottam el könyvekkel, hogy ténylegesen elkezdjem az írást  :ikszdé: Bár mondjuk és tale-t is éppen úgy írok, ahogy könyvet írnék, úgy érzem, hogy valamennyi leírás azért itt is kell, bár tényleg az a jó, hogy ahelyett, hogy a helyszínt kellene hosszan leírni, inkább lehet a hangulatra fókuszálni ^^

És a te történetedről lehet már tudni valamit? Min dolgozol? : D (ha már írtad valahol korábban akkor bocsi  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3162269578 )

Gábor: mmmh ezek a műfajok így együtt nagyon jól hangzanak  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 2485850408  A főszereplőd is nagyon jól néz ki *-* (ráadásul Dimitrynek hívják ajjh imádom ezt a nevet  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 778176054 )
Valamint a Fekete Árnyról valamiféle leírásnak vagy tartalomnak én is örülnék : D

Hmmm egyébként ez érdekes dolog, hogy sok tale-író eljut ide: az elején írunk egy kis tale-t, esetleg többet pár hét/hónap alatt, aztán sokszor ahogy telik az idő, átállunk ezekre a regényszerű, évekig készülő tale-kre...

JackTheBanshee

Járatos csevegő
Járatos csevegő
JackTheBanshee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 52
Tartózkodási hely : ehm

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Szer. Júl. 09 2014, 15:26

Esküszöm írigyellek titeket.. Itt azt szokták mondani, a szöveg a nehezebb meló, nálam meg pont fordítva van.. Ötletek, írás ezerrel, csak a képek nem akarnak összejönni..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szer. Júl. 09 2014, 21:17

Olyan jó látni, hogy ennyien munkálkodtok tale-eken. Remélem, elkészülnek, és pörög majd a Premier péntek rovat, lesz majd mit csemegézni. Kitartást és sok ihletet!

Etti, őszintén? Szerintem az igazán elvetemült rajongók még ezt is értékelnék  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309 Nyilván nem szerencsés 5 részbe belezsúfolni azt, ami ötvenet is megérne. (De akkor is inkább legyen öt, mint nulla.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 2822276435 ) Amúgy a kis dialógusról a "/cím/ in 5 minutes" és a "How /cím/should have ended" sorozat/videók jutottak eszembe a youtube-ról. A Szombati szórakozásba is el tudnék képzelni valami hasonlót - azt, hogy pontosan milyen formában, passz Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309  

Lee, nekem is alapvetően könnyebben megy az írás, egészen prózai okok miatt (= a Sims Medieval nem akarja a jót), de ha egyszer rászánom magam, és elkezdek forgatni, nincs, aki/ami engem elrángasson. Jelszó: "csak még egy képet!". Amúgy általában mindig azt élvezem jobban, amiben éppen nyakig benne vagyok. Amúgy ez tök jó kérdés kedd téma lenne: írás vagy forgatás?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960 

BansheeSophie, akkor már ketten vagyunk. Én nagyon szeretek "raktározni", inkább foglalja csak a helyet valami "fölösleges"  mint eltűnjön valami, amire mégis szükség lett volna. Amúgy a tale-hez készült képekkel is így vagyok, csak a "teljesen rossz/menthetetlen" képeket törlöm azzal a mozdulattal. (Kérdés: ti hogy vagytok ezzel?) Ennek az az eredménye, hogy jóval ezer fölött van az eddig elkészült képek száma (13 fejezetre... ebből 9 újraforgatással együtt), de legalább minden fejezet után rendszerezem őket, így aránylag könnyű az egyes fejezetekben megtalálható képeket megtalálni.  
A borítód jól sikerült, a koncepciót mindenképp tartsd meg.
Slash... hű, nem is tudom, volt-e már a MySimsen tale ebben a műfajban.
(Amúgy a Végzeten túlt olvastam tőled még régebben, és tetszett Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960).

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szer. Júl. 09 2014, 21:21

Tsigusz: Nekem is pont az tetszik a tale írásban, hogy lehet mellőzni benne a szereplők külsejének felvázolását, a táj-, illetve helyszínleírásokat. Nem kell túlspilázni, hogy itt ez áll, ott amaz, ami amúgy ilyen-olyan, az pedig amolyan. Csak a fontosabb dolgokról kell szólnunk, s bár én szeretek az érzelmekről bővebben írni, néha egy-egy kép tökéletesen ki tudja fejezni azt, amit a szereplőnk érez, jelentősen le tud rövidíteni egy-egy bekezdést.

Gábor: Tetszik a színes hátteres dolog. Daninál is nagyon tetszett, én is próbáltam amúgy lopni Tőle ezt az MMAT2-es promó képeknél csak kicsit másként.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309 Hű, mennyi műfaj. Most már tényleg érdekel, miről szól.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309 

Banshee: Slash?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 1585566538 Na, olyan még nem volt!

BansheeSophie írta:Hmmm egyébként ez érdekes dolog, hogy sok tale-író eljut ide: az elején írunk egy kis tale-t, esetleg többet pár hét/hónap alatt, aztán sokszor ahogy telik az idő, átállunk ezekre a regényszerű, évekig készülő tale-kre...
Igen, ami egyrészt jó, másrészt meg rossz. Jó, mert az esetek többségében minőségi tale kerül ki az író kezei közül, rossz, mert sokat kell rá várni, és gyakran nem is készül el. (Lásd: én)  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 1910640592

Lee: Én forgatni szeretek jobban, valahogy könnyebben megy, de majd egyszer megkérdezzük a Keddben, mert kíváncsi vagyok, kinek melyik fekszik jobban. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Szer. Júl. 09 2014, 21:31

Jó olvasni, hogy ennyi ötletetek van! Nálam általában az jön nagyon nehezen, a Jelzőfényen is vagy két évig ültem, mire lett valamim, amikor elkezdtem, akkor meg le sem lehetett lőni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 2049472129

Banshee: Nekem is tetszik a borítód Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960 Úgyhogy érdeklődéssel várom, hogy mit alkotsz legközelebb! Egyébként a "nem szokványos szerelmi szál" témán már én is gondolkodtam egyszer, de végül nem fért be sehova, meg amúgy is túl későn kezdtem el ilyeneken agyalni.

Etti: Nem baj, ha hosszú. Meg az se, ha rövid. Csak legyen Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3633238760

Gábor: Érdekesnek tűnik az amnéziás magánnyomozó! És nagyon bírtam a színkódolást Az utolsó rejtélyben - mondja, aki minden egyes simjét színkódolja, és nagy erőfeszítésébe telt, hogy a tale-jében ezt a szokását eliminálja Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 2049472129

Lee: Nálam pont fordítva van, az írással szenvedek, a forgatást meg eszméletlenül élvezem Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960

Nita: Én olyannyira nem törlök semmit, hogy még mindig megvan az összes kép, amit készítettem, pedig már régesrég megvágtam őket, meg minden. Sőt, amin valamit retusálni kellett, azt még psd-ben is elmentettem Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 416107150

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by JackTheBanshee Csüt. Júl. 10 2014, 01:34

Lee: néha nekem is több bajom van a forgatással, igaz, hogy az írás több idő nekem, és talán több munka is, mégis jobban élvezem :I A forgatással több az idegesítő pepecselés xD

Nita: én is pont így vagyok vele, mindig ott van bennem az a kis "de mi van ha mégis kelleni fog?" (egyszer volt hogy töröltem valamit, ami meg aztán persze, hogy pont mégis jól jött volna  :ikszdé: azóta semmit xD) Képekkel is így vagyok... találtam egy doksit, amibe felírtam, hogy az Abysshoz annak idején összesen 2696 darab kép készült xD
köszi Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 295755309 Nagyjából meg fogom, bár most gondolkodok rajta, hogy a beállításon változtatnom kell majd, mert a két szereplő póza pont nem azt az érzetet kelti, amit kellene, ugyanis ez a kettő nem vállvetve harcol, sokkal inkább egymást akarják eltenni láb alól xD
És nem, slash még nem volt... mostanáig  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 1585566538 
(köszi, örülök, hogy tetszett ^^ bár én azóta már ránézni sem bírok xD)

Etti: igen, pontosan ez a baj vele... hogy általában minőség tale lesz... mikor elkészül és ha elkészül. (és melletted én is jó példa vagyok most erre :"D)

Deedee: ennek örülök  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 1484171175 
Az elején én sem egészen így terveztem, de aztán rájöttem, hogy a főszereplő lány és srác közötti romantikus szál egyáltalán nem volt úgy jó a sztoriban, úgy éreztem, hogy teljesen érdektelen és egyáltalán nem kell oda, csak egy "kötelező romantikus vonal" lenne benne, úgyhogy csavartam egyet a dolgon, így hirtelen minden tökéletesen a helyére került, és éreztem, hogy ennek így kell lennie xD

JackTheBanshee

Járatos csevegő
Járatos csevegő
JackTheBanshee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 52
Tartózkodási hely : ehm

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Csüt. Júl. 10 2014, 06:54

Nita: Én is minden képet megtartok, kivéve a thumbnaileket, bár szerintem azokat mindenki egyből a lomtárba vágja.  :ikszdé: 

Banshee: Pont azon gondolkoztam, hogy nem spoilereztük (igen, "tük", mivel Te vezettél rá, én pedig leírtam a tippem) a tale-ed egyik csattanóját?  :ikszdé: (slash)

Egyébként kint van egy közlemény még a Csemege Csütörtök előtt. DeeDee lett a kiválasztott író, akivel elkészítjük az első interjút. Várjuk a kérdéseket a poszt alá, vagy e-mailben. Kinek hogy a kényelmesebb. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Tsigusz Csüt. Júl. 10 2014, 10:22

Marcello: Köszönöm szépen!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960 Neked is sok sikert a regénnyel. Igaz, én inkább humorra mentem, nem tudom, hogy te milyet írsz, de nekem mindig segített az - ne kérdezd, mert fogalmam sincs, hogy miért -, ha agyilag teljesen lefáradva kezdtem neki a folytatásnak. Amiket akkor írtam, mindig csodálkoztam, hogy ez mégis hogy jutott az eszembe, mert rendes agyi kapacitással biztosan nem lettem volna képes rá. Most csak az a baj, hogy nyáron, a munka mellett előbb fáradok ki fizikailag, mint szellemileg, és belealszok a gépbe...

BansheeSophie: Ó, igen. Itt a leírásokat és hangulatteremtést remekül meg tudom oldani azzal, hogy a főszereplő meséli a történteket. Eddig elég vicces belebújni egy éretlen, hiperaktív, lázadó sellő szerepébe, akibe túl sok kalandvágy szorult, de pszt! Ennyi elég is lesz   Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3868612732 

Etti: Bizony, csak hát pont most gondolkodtam el azon, hogy mindezt nem leírni fogom, hanem órákon át rendezgetni. Igen, kicsit már most félek a forgatástól, ugyanis maximalista vagyok, ha a berendezésről, vagy simek kinézetéről van szó. (remélem azért nem az lesz, hogy a szöveget megírom olyan két hónap alatt, a képekkel meg egy évig szenvedek...)

Tsigusz

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető
Tsigusz


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 5

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by JackTheBanshee Csüt. Júl. 10 2014, 12:48

Etti: nem, nem igazán, előbb-utóbb úgyis leírtam volna (meg is tettem tulajdonképpen Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 4216510677 ), és már nagyjából a prológusban kiderül a dolog xD

Tsigusz: lázadó sellő? hű, érdekesen hangzik  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 2485850408

JackTheBanshee

Járatos csevegő
Járatos csevegő
JackTheBanshee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 52
Tartózkodási hely : ehm

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Csajszyh Csüt. Júl. 10 2014, 14:00

Tsigusz: Hű! Egy lázadó sellő? Ez már egészen új! *-* Kíváncsi vagyok rá! =DD ^^ *-*

Csajszyh

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Csajszyh


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 784
Tartózkodási hely : Itthon♥

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Gábor3 Csüt. Júl. 10 2014, 20:13

Örülök, hogy felkeltette az érdeklődéseteket, megpróbálom jól és még az idén megcsinálni a talet. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 3101058960  Az, hogy miről szól, még nem mondom el, de ha elegendő rész elkészül írásilag, akkor majd összehozok egy kis ajánlót.

Marci, Banshee: Nem hiszem, hogy megosztok bármit belőle, mert ha még nem is készül el, lehet, hogy több cselekményt, fordulópontot, jelenetet, vagy szereplők egy részét felhasználom más történeteim során.

Gábor3

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Gábor3


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 37
Tartózkodási hely : Győr

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by JackTheBanshee Csüt. Júl. 10 2014, 20:31

Gábor: hmm igen, megértem : ) Én is gyakran csinálok ilyet "kidobott" történeteimmel, azt a pár jelenetet, ami tetszett belőle, felhasználom később xD

JackTheBanshee

Járatos csevegő
Járatos csevegő
JackTheBanshee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 52
Tartózkodási hely : ehm

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Csüt. Júl. 10 2014, 21:43

Gábor: Idén?  :surprised Ez akkor ilyen rövidebb tale lesz? Az amúgy nagyon jó lenne, ha megvalósulna a kitűzött cél.

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Gábor3 Csüt. Júl. 10 2014, 22:43

Etti írta:Gábor: Idén?  :surprised Ez akkor ilyen rövidebb tale lesz? Az amúgy nagyon jó lenne, ha megvalósulna a kitűzött cél.

A Fekete Árny 15 rész körül mozgott volna, szerintem ez is akörül fog lenni. Az árnynál minden részben sok minden történt, így minden epizódja 40 kép körül mozgott kb, míg ez egy sokkal nyugodtabb történet, így ez csak 30 kép körül mozog. Egyedül az első rész lett kemény 12 kép, de tökéletesen elégedett vagyok, mert az csak egy rejtélyes bevezető, mely szerintem remekül felvezeti műfaja miatt a sztorit, és sok megválaszolatlan kérdést ad az olvasónak, ami ösztönzi a folytatásra. A képekkel remélhetőleg két hónap alatt szerintem simán végezni tudnék, mert míg a másik történetemnél rengeteg helyszín volt, rengeteg póz kellett, itt nincs annyi díszlet és többször használhatom a természetesebb pózokat.

Gábor3

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Gábor3


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 37
Tartózkodási hely : Győr

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 7 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

7 / 50 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.