Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

4 / 50 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by pattsims97 Szomb. Jún. 28 2014, 14:03

Nektek amúgy mennyi időt vesz igénybe, mire teljesen végeztek egy fejezettel? Forgatással, javítással együtt!

Én mostanság írok egy Talet, amiről majd csak akkor szeretnék információkat kiadni, ha legalább 3 fejezettel végeztem.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960 A lényeg, hogy nekem két hosszabb jelenet megírása fél óra. Egy fejezetet általában másfél óra alatt készítek el, de ezt képzeljétek el napokra osztva.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 1262508976  Nem szeretek akkor írni, amikor már elmegy az ihlet. Inkább várok napokat is akár, amíg olyan ihletet kapok. Kicsit talán furcsa, de így biztos, hogy nem lesz unalmas a történet. Legalábbis számomra. Majd meglátjátok!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3633238760 

Szóóóóóóóval nektek mi a véleményetek? Ti hogyan dolgoztok? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960

pattsims97

Járatos csevegő
Járatos csevegő
pattsims97


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 83
Tartózkodási hely : A végtelenen is túl

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szomb. Jún. 28 2014, 14:05

Én úgy gondolom, hogy nem kell állandóan változnia egy Sim hajának. Nekem például hosszú hajam van, és nem igazán gumizom be, csak tesiórán, mert akkor kötelező, de minden más esetben kibontva hordom. Valószínűleg mások is szeretnek a saját stílusukhoz ragaszkodni, akkor miért pont a Simek ne tennék? Szerintem néha attól még változhat, például a Sim éppen most kelt fel, kócos a haja, és megy, hogy rendbe szedje magát, mert nemsokára vendégek érkeznek. Vagy éppen úszott, és az emberek általában nem divatosra beigazított fodrászati remekmű frizurával mennek úszni, hanem pl. begumizzák, vagy simán kiengedve hagyják. De olyan ne legyen, hogy a Sim haja az egyik részben rövid, a másikban meg hosszú, közben a történetben csak egy nap vagy egy hét telt el. Ha valami visszaemlékezés van, akkor lehet más a hossza, vagy akár a stílusa is, mert pl. akkoriban teljesen máshogy érzett, gondolkozott a Sim. Akár még a színe is, mert lehet, hogy fiatalkorában sokat festette, de most már az eredeti színe van a hajának.
Ha olyan Sim az egyik szereplő, aki állandóan más frizurát és divatosabbnál divatosabb ruhákat hord, de ő nem főszereplő, csak pár részben találkozunk vele, akkor akár lehetséges, hogy minden alkalommal más haja legyen, de a szövegben legyen megnevezve, hogy tudjuk, kivel találkozunk éppen. Ilyen esetben akár a szín is lehet más, de ne igazán nőjön meg néhány nap alatt a haja - hacsak nem ment hajfelvarrásra, és ez meg is jelenik a szövegben.

Az egyedi tartalmakról nincs véleményem. Lehet egyedi tartalmak nélkül is jó a történet, de, ha szükség van rá, pl. a lány körmei ki vannak festve, a fiú kezében pisztoly van, vagy jön a mentőautó, akkor kellenek egyedi tartalmak. A ruhák, hajak esetében nekem mindegy, de ne csak egyedi tartalmak legyenek azért, hanem eredeti ruhák, tárgyak is.

pattsims97: Én erről nem igazán tudok nyilatkozni, mert szinte sehol nem tartok a Tale- emmel. De szerintem nem is igazán figyelnék rá, mennyi idő...

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szomb. Jún. 28 2014, 15:31

Én (is) szeretem, ha egy szereplőnek megvan az "alaphaja", ami néha persze lehet másabb, pl. alkalmi hajviselet(rendezvény, randevú miatt), reggeli kócos ébredés, esetleg a történet folyamán levágatja vagy befesteti. (Szerintem a való életben sem jár az ember mindennap más hajkölteménnyel, van 1-2 bevett hajviselete, és elvan azokkal. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960 Ha egyszer az áll jól, fölösleges vele túl sokat kísérletezgetni.) Kivétel persze, ha a szereplőnek az a mániája, hogy mindig újfajta frizurákat, hajszíneket próbálgat, akkor simán belefér az is, ha minden részben változik a külseje.

Egyedi tartalmak tekintetében semleges vagyok, az alap és az egyedi tartalom is klasszul tud kinézni, a lényeg a harmónia. Például 1-2 haj, ruha, tárgy ne legyen feltűnően "más jellegű", mint a környezete, ha így érthető.

Egy rész elkészülési ideje... ejj... az adott résztől is függ. Hacsak nem száll meg az ihlet, de úgy nagyon, sokáig szöszmötölök vele, 1-2 óra minimum a nyers szöveg megírása. Monjduk én a történet jelentős részét vonaton írtam kis füzetekbe, 2x2 órákra lebontva. Nemrég értem a végére, de hosszú-hosszú hónapok alatt (de teljesen kész van kézírásban  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3633238760 ), bár elég "kényelmesen" dolgoztam. A gépelés 30-40 perc/rész lenne, ha nem lenen olyan kínkeservesen nehéz leülni és csinálni. Maradt még durván 8-10 rész, ha nagyon akarnám, akár pár nap alatt a végére érhetnék, de... lustaság, én így szeretlek.

A forgatás más tészta, nagyon változó. Van, amikor a simek együttműködnek, olyan arcokat vágnak, úgy mozognak, odamennek, ahová kell, valamikor meg sztrájkolnak. Helyszín, szereplők száma, beállítások... sok tényezőtől függ, mennyi idő alatt készül el. Mondjuk, 2 óra alatt, előkészületekkel kb. 10 olyan kép elkészül, amit használok is később, az egész jó arány. Van, amikor gyors a munka (jellemzősen a "2 szereplő beszélget" típusú jelenetek, de ez is lehet piszok nehéz), van, amikor fél-háromnegyed óra kell egyetlen képhez (pl. "tömegjelenet").

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lina Szomb. Jún. 28 2014, 17:52

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, azt hiszem maradok egy hajviseletnél, amit esetleg okkal cserélek majd, pl. lefekvés, elegánsabb alkalom, satöbbi. Ahogy említettétek is.

Mostanság én is inkább a "simshű" (de megtetszett ez a szó Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309) alkotások híve vagyok, pont azért, amit Nita90 is írt: mert azok az egyedi tartalmak nem ütnek el vészesen az eredeti tárgyaktól. Ruhákban már remekül eltudom dönteni, hogy mi fér ebbe a kategóriába bele és mi nem, de minden más elég... kérdéses még. A szemekben, sminkekben és a bőrszínekben sajnos viszont ezt nem tudom betartani, de ott is próbálok olyat keresni, ami nem annyira "mű" hatású a játékhoz képest. A simsféle hajakkal sem vagyok teljes mértékben megelégedve, de már találtam pár olyan extrémebb hajféleség átszínezését, ami szerintem még határeset Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960

Dani: Sims 2-vel dolgozom, jobban ismerem és jobban is szeretem. Az egyedi tartalmakra is azért vagyok "rászorulva", mert számomra egy kicsit kevés még az a választék is, amit a játék a kiegészítőkkel és cuccos csomagokkal nyújtani tud.

DeeDee: Elolvastam a tale-d eddigi részeit és tetszett is, hogy megmaradtál a játék stílusánál, mégis olyan letöltéseid vannak hozzá, amik szépen beleolvadnak ebbe Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309

pattsims97: Én egyszer kezdtem bele tale-be, de pont az idő miatt is lett félbehagyva, mert nem tudtam rá elég időt szakítani és emiatt lassan haladtam, viszont az ötletek csak jöttek és jöttek... végül egy káosz lett a végeredmény Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309

Lina

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető
Lina


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 2

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Dani Szomb. Jún. 28 2014, 22:26

Nektek amúgy mennyi időt vesz igénybe, mire teljesen végeztek egy fejezettel? Forgatással, javítással együtt!

Huh, hát én mindig a forgatással kezdtem, és ha rendesen csináltam, akkor egy nap alatt általában kész voltam egy rész képeivel. Persze ez is jelenetfüggő, mert amikor két sim beszélget, az pár kattintás, de a tömegjelenetek jóval nehezebbek. Meg ami igazán sok idő, az a simek ruházása, helyszín építése, póz keresése a listából. Plusz az előkészületek. Amikor graffitis jelenetet csináltam, órák azzal teltek el, hogy pörgettem az időt, amíg festegettek a szereplők XD

Nekem ami igazán nehéz, az az írás. Ha nem lenne időkorlát, még mostanra se fejeztem volna be a történetem. Nekem a párbeszédek gyorsabban mentek. De ezt nem tudom megsaccolni, hogy mennyi idő...

Az átnézés meg szerintem akkor a leghatékonyabb, ha eltelik néhány nap a megírás után, mert akkor könnyebb észrevenni a hibákat. Szerintem.

Dani

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Dani


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 20
Tartózkodási hely : Debrecen
STA döntős 3. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Gábor3 Szomb. Jún. 28 2014, 22:45

Habár már késtem a válasszal, azért reagálok rá. Én is azon a véleményen vagyok, hogy akkor érdemes frizurát váltani, ha valami különleges esemény van. Például alvásnál, ünnepségen, valami olyan szituációban, ahol megkívánja a történet ezt, mint mikor vizes a haj, vagy balesete lesz, netán összekócolódik stb.

Nektek amúgy mennyi időt vesz igénybe, mire teljesen végeztek egy fejezettel? Forgatással, javítással együtt!
Erre nem tudok teljesen válaszolni, mert én megírom az egész talet, csak azután forgatok, de változó, hogy milyen gyorsan végzek velük. Az írás több napig, akár hétig elhúzódhat, hisz oda kedv és ihlet kell, a képek pedig pár nap alatt összehozhatók, ha minden készen áll a forgatásra. Építkezésekkel, letöltések keresésével már egy hétre is elnyúlhat.

Dani: Had kérdezzem meg, hogy állsz az új taleddel? Már kíváncsi vagyok rá! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309 

Gábor3

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Gábor3


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 37
Tartózkodási hely : Győr

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Vas. Jún. 29 2014, 08:20

Nektek amúgy mennyi időt vesz igénybe, mire teljesen végeztek egy fejezettel? Forgatással, javítással együtt!

Hát nem tudom pontosan, mert nekem van egy nem tudom mennyire egyedi történet írási menetem. Először mindig fejben összeállítom a sztorit alapját, kitalálom a szereplőket, és helyzeteket. Aztán fogok egy üres word dokumentumot és a nagyobb, a fejemben már összeállt jeleneteket leírom. Ezért van az, hogy a készülő történetem mappájába van egy több mint 12 oldalas word dokumentum tele morzsákkal, szösszenetekkel, amiből aztán jó párat át is ültetek aztán a tényleges részekbe. Na meg persze van a vázlatom, így az alapján jól haladok, és így egy rész megírása (úgy hogy tudom mi lesz a részben és jó pár kis szösszenet bemásolásával) mondjuk megvan 1 óra alatt. De ezt még átolvasom kb. 80 alkalommal, és ha már úgy ítélem meg, hogy ok, ez jó lesz, akkor kész. És amikor készen van az összes epizód (bár ezt csak most csinálom így, mert a Kettős játszma esetében folyamatosan haladtam szövegileg és képileg is a vége felé) akkor állok neki a képeknek. De igaz, amit többen írtak előttem, hogy ez sok mindentől függ. Tömegjelenet, párbeszéd, pózok beállítása. Pontosan nem tudom, de szerintem átlag 3 órába telik, mire egy rész készen van, ha összeadnám az összes időt, amit egy fejezetre szánok. De ez csak egy tipp, mert pontosan nem mérem, de azért rá-rásandítok néha az órára.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Vas. Jún. 29 2014, 09:06

Most, hogy már nincs annyi teendő, megpróbálok én is bekapcsolódni. Amúgy nagyon örülök neki, hogy megy a téma.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 2485850408

Lina: Ha válaszolhatok még a kérdéseidre, nekem hajak terén mindegy, hogy az író változtatja-e, vagy marad végig a frizura. Persze amennyiben logikus a váltogatás, és nem úgy van, hogy egyik nap még nagyon rövid, másnap pedig hosszú lófarok.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309 A második kérdésedre is azt válaszolnám, hogy mindegy, csak legyen ízlésesen tálalva, mindent csak mértékkel, ne essünk túlzásokba. 

Nektek amúgy mennyi időt vesz igénybe, mire teljesen végeztek egy fejezettel? Forgatással, javítással együtt!

Nagyon változó. Nekem is leginkább attól függ, hogy éppen milyen részt írok. Olyat, amihez annyira nincs nagyon ihlet, szenvedni kell felette, vagy olyat, amit élvezek. Utóbbival sokkal hamarabb végzek, míg előbbin képes vagyok akár fél évet is ülni. A javítás meg attól függ, hogy a drága lektor nénim, mikorra nézi át nekem.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 2822276435 


Dani: Macskakörmözném Gábor kérdését. Engem is érdekel, hogy áll az új történeted. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Dani Vas. Jún. 29 2014, 11:41

Oh, a készülő történettel kapcsolatban gondolkodtam egy krimin, aminek nekem tetszett a koncepciója, de már korai szakaszában belebonyolódtam. Nem mondom azt, hogy kidobtam, de valami könnyedebbre vágytam. Most egy viccesebb, kertvárosias történetet jár a fejemben. Nem igaz, hogy elkezdtem, mert csak a vázlatot írom. Most az a taktikám, hogy végiggondolok mindent, hogy később már ne legyen semmi gubanc, és hogy minél hamarabb végezzek vele. Csak ebben meg az a buktató, hogy amit én viccesnek szánok, az ne legyen idétlen és erőltetett sem.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3383769833 

Dani

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Dani


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 20
Tartózkodási hely : Debrecen
STA döntős 3. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Vas. Jún. 29 2014, 18:34

Dani: És az a két szereplő, akiket korábban megmutattál az oldaladon, ők a krimis tale-ben szerepelted volna? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960 Egyébként jól hangzik ez a kertvárosias ötlet.

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Dani Vas. Jún. 29 2014, 18:48

Igen, ott négy nő lett volna a gyanúsított, akik összedolgoznak, de csak az egyikük tudja, hogy mi történt valójában. Belőlük mutattam kettőt. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960 Képeket még nem csináltam, de castingoltattam az elmentett sablonsimeket, és a vörös hajú nő arca jól mutat rengeteg érzelemmel. Szóval őt tervezem főszereplővé tenni. Csak más karakterrel. Meg igazából ez is nyomozás, csak amatőr. És ebből csinálok viccet. Ez a terv Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309

Dani

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Dani


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 20
Tartózkodási hely : Debrecen
STA döntős 3. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Vas. Jún. 29 2014, 18:49

Fiúk, lányok, nekem van 10-20 kriminovellám, aminek a vége meghökkentő, de a képkészítésben nem vagyok valami ügyes. Ha találnék valakit, aki nem tud vagy nem szeret szövegeket írni, vagy nincs ötlete, de ügyes képeket készít, és " összeállnánk" talán szórakoztató történetek születnének..

Keressetek a lektorok adatlapján megjelölt emailcímen!

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Vas. Jún. 29 2014, 18:50

Nekem mindkettő nő nagyon tetszett. Iszonyú jó karaktereket tudsz megalkotni. Kíváncsian várom, mit tervezel a következő tale-edbe. Remélem, ki fogod tudni használni a nyarat. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Vas. Jún. 29 2014, 23:52

Hú, most elgondolkodtam... pár napja nem is nyúltam a Tale- emhez... Majd holnap szerintem folytatom. Jó hír, hogy a végét nagyjából már kitaláltam, de azt most ide nem írom le, mert nem szeretnék Ignác haláláról mindent elmondani. Annyit elárulok, hogy nem betegségben fog meghalni, viszont valamikor valószínűleg lesz beteg. Legalábbis valamikor terveztem ilyet, de az még nem biztos, hogy belekerül.

Ha már néhány embernél szóba került, milyen sorrendben ír és fényképez, én is megemlítem, hogy a Tale- emnek először írom meg a szövegét, később a képeket készítem hozzá. Régen fordítva csináltam, de azoknak az ócskaságoknak még történetet sem találtam ki, csak készítettem a fotókat, és hozzáírtam a béna szövegem... Na mindegy, azok már csak múlt Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szer. Júl. 02 2014, 09:37

Ha jól olvastam, akkor elég sokan dolgoztok jelenleg is tale-eken. Van már olyasvalaki, aki tudja, hogy hamarosan pontot tesz a végére? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960 Nagyon szívesen reklámozzuk majd azt. Illetve már kérdeztem a Mini tales-es posztnál, de nem indult be valakinek a fantáziája? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960 Nekem lehet, hogy lenne kedvem, de ötleteim száma már évek óta egyenlő a nullával.  :ikszdé: 

A Kérdés Keddbe akartam beletenni ezt a kérdést, de lehet, hogy jobb lenne itt feltennem:

Régi tale-ekből van olyan dolog, ami érdekelne Titeket? Szívesen elolvasnátok novella, alias kiegészítő rész formájában?

Én mondjuk kíváncsi lennék rá, mi történt Bencével és Flórával, alapítottak-e családot. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960 Vagy mondjuk, milyen korábbi ügyet sikerült megoldania a Liam-Norah párosnak. Mi lett Lora és Miles fiával, ő is vérfarkas lett-e vagy sem. Bár meglehet, hogy ezek a folytatások csak elrontanák a tale végét, mert úgy jó a befejezése, ahogy van, és az író ránk bízza, mi történhetett. De egy ilyen előzménytörténet, vagy közbenső kiegészítés nem lehet rossz.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 1585566538

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Szer. Júl. 02 2014, 13:34

Nekem is eszembe jutott néhány kérdés:

Szerepeltetsz a tale-edben statisztá(ka)t, epizódszereplő(ke)t illetve hatalmasság(oka)at?
A statiszták azok akiknek nincs semmi szerepük, csak úgy vannak. Egy iskola tanulói, egy fesztiválon v szórakozóhelyen bulizó fiatalok, az utcán jövő-menő emberek stb
Az epizódszereplők azok, akik csak egy részben tűnnek fel és játszanak többé-kevésbé jelentős szerepet (pl Destiny a Shake it up!-ban)
A hatalmasságok olyan nagy hatalmú személyek (v lények) akik személyesen nem v csak nagyon ritkán avatkoznak be, mégis jelentős befolyásuk van az események alakulására. Pl egy ország vezetője, egy multinacionális konszern vezérigazgatója vagy mondjuk egy arkördög v démonfejedelem. De ide sorolható Voldie is a HP-ből.

Többfajta forgatókönyvvel dolgozol vagy ragaszkodsz egy bizonyos elképzeléshez?

Kerülöd vagy legalábbis igyekszel kerülni a Mary-Sue jelenséget illetve a Chuck Cunningham szindrómát?

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szer. Júl. 02 2014, 13:52

Hát, én még egy "kicsikét" messze vagyok a befejezéstől, de nem nagyon, "csak" annyira, mint Makó Jeruzsálemtől  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 2049472129 De nagyon remélem, hogy ezzel a Tale- lel nem járok úgy, mint több korábbival, amiknek szintén nagy kedvvel álltan neki, de abbahagytam. (Van 2, amit nem töröltem, az egyiket lehet, hogy befejezem, ha a Sims 4 elfutna legalább közepes grafikán. Sims 3- mal szörnyű lenne, mert minimumon fut el, és a stílusteremtőt se szereti a gépem, de a 4- ben sajnos sokkal kevesebb dolog lesz - a meseszerű grafika viszont talán jobban illene a meseszerű Tale- hez.) A középkoros cselekményét már kitaláltam, csak be kellene fejeznem az írást, meg a királyságot felépíteni, hogy legyen helyszínem, utána jöhet a fotózás. De az írásnak még nagyon az elején járok, a 2. rész vége felé tartok.

Nekem volt már egy ötletem, elgondolkoztam azon, megírjam- e mini tale - ként, de nem volt elég jó ötlet, ezért úgy döntöttem, nem írom meg.

Régi tale-ekből van olyan dolog, ami érdekelne Titeket? Szívesen elolvasnátok novella, alias kiegészítő rész formájában?
Liam én Norah korábbi ügyei tényleg jó ötlet, és szívesen olvasnék egy párat, ha novellaként elkészülne Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309 Az jutott most eszembe, hogy a MMAT 2. évadának felkerülése és a 3. évad befejezése + lefutása után szívesen olvasnék egy olyan mini tale - t vagy egyévados normál talet, ami arról szólna, hogy mi lenne, ha Cleo a boszorkányságot választotta volna a normál emberi élet helyett. Gondolkoztam, és eszembe jutott még egy ötlet: egy humoros novella a Kalózkalandhoz, ami arról szólna, hogy valaki az egyik országból elmegy a másikba, és nagyon furcsállná a másik nép szokásait (ahogy az alap Tale- ben is voltak civilizációs különbségeken alapuló humoros jelenetek). Ilyen vígjátékfélére gondolok, amiben sok vicces jelenet lenne, de akár a főszereplő egyébként is annyira ügyetlen lehetne például, hogy már önmagában is nevetséges lenne, főleg a másik nép között. Vagy bármi ilyesmi.

Szerepeltetsz a tale-edben statisztá(ka)t, epizódszereplő(ke)t illetve hatalmasság(oka)at?
Fognak szerepelni epizódszereplők meg statiszták, az első részben biztosan (ha meg tudom oldani, persze...)
Többfajta forgatókönyvvel dolgozol vagy ragaszkodsz egy bizonyos elképzeléshez?
Én kitaláltam egy cselekményt, és azt fogom megírni a Tale- ben.
Kerülöd vagy legalábbis igyekszel kerülni a Mary-Sue jelenséget illetve a Chuck Cunningham szindrómát?
Nem tudom, mik azok...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 164952250 

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ryan Szer. Júl. 02 2014, 13:58

Rikardo, ezt a Mary-Sue jelenséget illetve a Chuck Cunningham szindrómát kifejtenéd? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Ryan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 201
Tartózkodási hely : A hold sötét oldala

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Szer. Júl. 02 2014, 15:20

Etti, én készülődök egy Tale-lel, de amíg legalább az elkészítés 60-70%-áig el nem jutok, addig félek szólni róla, úgy igazából, nehogy aztán az legyen, hogy mégis ugrik a dolog. De egyelőre haladok, aztán majd kiderül.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 295755309 

Régi tale-ekből van olyan dolog, ami érdekelne Titeket? Szívesen elolvasnátok novella, alias kiegészítő rész formájában?
Igen, igen, igen! Norah és Liam korábbi ügyei érdekesen hangzanak, és a Narancsra is kíváncsi lennék. Mi történt vajon a szereplőkkel az elmúlt pár évben? Jó lenne. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 3101058960  De azért remélem, különálló kis novellák is születnek majd.

Szerepeltetsz a tale-edben statisztá(ka)t, epizódszereplő(ke)t illetve hatalmasság(oka)at?
Statisztákat próbálok szerepeltetni, ha megköveteli a készülő kép. Epizódszereplőket viszont én annyira nem. Mondjuk ez attól is függ, milyen műfajú a történet. Kell-e bele epizódszereplő? Viszont ez a hatalmasság dolog érdekesen hangzik. És azt kell mondanom hogy igen, a készülő történetemben pont ez lesz. Valamint lesz benne egy fontos(?) szereplő, akit a történetben soha(?) nem látunk majd, mégis neki lesz szinte a legnagyobb hatása a szereplőkre.

Többfajta forgatókönyvvel dolgozol vagy ragaszkodsz egy bizonyos elképzeléshez?
Amikor még csak tervezem a történetet, akkor még számos verzió eszembe jut. De amikor összeállítom a vázlatot, és el kezdem írni a részeket, akkor már igyekszem a vázlatnál maradni. Mert amikor azt megírtam, akkor ott egyben láttam mindent. Ha esetleg változtatnék valahol a közepén, lehet hogy aztán az egészet át kellene írnom. Úgyhogy igyekszem hű maradni a tervekhez. Talán azért is van így, mert mire odáig eljutottam, hogy leírom a vázlatot, addigra már eltelt annyi idő, hogy tényleg a szerintem tökéletes változat születik majd meg.

Kerülöd vagy legalábbis igyekszel kerülni a Mary-Sue jelenséget illetve a Chuck Cunningham szindrómát?
Igyekezni igyekszem, csak hát néha nagyon kell igyekeznem. Jó pár évvel ezelőtt még faltam a HP-s fanfictionokat, és köztük számos történettel találkoztam, amelyekben igen erősen jelen volt a Mary-Sue jelenség. Tale-ek esetében én ritkábban találkozok ezzel. A Chuck Cunningham szindrómáról (te jó ég, ezek a nevek xD) annyit, hogy szerintem ezt nem túl nehéz kiküszöbölni, de sajnos ha valaki nagyon sok szereplővel operál, akkor előfordulhat.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ryan Szer. Júl. 02 2014, 16:38

Szerepeltetsz a tale-edben statisztá(ka)t, epizódszereplő(ke)t illetve hatalmasság(oka)at?
Abban, amit most írok nem szerepel se statisztika, és eddig csak egy részben voltak epizódszereplők, de az is csak egy visszaemlékezés volt. Hatalmasságokat még nem jelenítettem meg, de később majd a következő (feltéve, ha egyáltalán ezt befejezem) "évadban" terveztem.

Többfajta forgatókönyvvel dolgozol vagy ragaszkodsz egy bizonyos elképzeléshez?
Nekem azzal a fura módszerrel megy az írás, hogy kitalálok egy történetet, elkezdem írni, aztán megyek, amerre látok.


Kerülöd vagy legalábbis igyekszel kerülni a Mary-Sue jelenséget illetve a Chuck Cunningham szindrómát?
Na, időközben utána néztem ennek is. A Mary-Sue jelenség, igazából lehet, hogy benne van a talemban... :\ Igazából próbáltam elkerülni. A Chuck Cunningham pedig már szerintem nekem is bökné az orromat, ha megjelenne a történetben.

Ezek a nevek... XD

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Ryan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 201
Tartózkodási hely : A hold sötét oldala

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 4 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

4 / 50 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.