Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

5 / 50 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Szer. Júl. 02 2014, 19:33

Anna Orsolya írta:
Nem tudom, mik azok...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 164952250 

Bocsi mindenki közben el kellett ugranom hazulról...

A Mary-Sue a túlzottan tökéletes karakter. Mindenki őt szereti, mindenki másnál jobb képességei vannak, lélegzetelállítóan okos és gyönyörű ( jóképű ha fiúról van szó - azt Gary Stu-nak hívják), a legjobb/legmenőbb sráccal/lánnyal bonyolódik szerelmi kapcsolatba, ha meghal az egész világ őt gyászolja stb. Általában az író v az író szerelmének / legjobb barátjának az alteregoja, nevük is gyakran egyezik.

A Chuck Cunningham szindróma az, amikor egy állandó vagy fontos karakter minden magyarázat nélkül eltűnik.

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szer. Júl. 02 2014, 20:26

Kerülöd vagy legalábbis igyekszel kerülni a Mary-Sue jelenséget illetve a Chuck Cunningham szindrómát?
Megpróbálom kerülni. Szerintem nem igazán lenne példa a másodikra, de a Mary- Sue jelenséget nem biztos, hogy ki tudom kerülni. Úgy gondolom, ha valaha kész leszek egy Tale- lel is (remélem, ez a középkoros lesz, és minél előbb), akkor valószínűleg segítséget kérek egy lektortól. De hol vagyok még a befejezéstől?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 2049472129 

Rikardo: Épp nem rég olvastam a hozzászólásodat. Igaz, már utánanéztem a fogalmaknak, de azért köszi Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 295755309 (szerintem ilyesmi fogalmakat bele lehetne illeszteni az Idegen Szavak Szótárába) A történetben nem lesz semmilyen szerelmi szál - hiszen egy pap lesz a főszereplő -, és igyekeztem nem tökéletesre formálni, remélem, nem lesz túl Gary Stu, és a hibái se lesznek túl erőltetettek.

Közben olvastam a neten, hogy egyes írók rosszul alkotják meg az ellenkező nemű karaktert. Ha egy írónő férfi, vagy egy író női karaktert alkot, akkor nagy valószínűséggel túl nőies lesz a férfi / túl férfias a nő; vagy teljesen logikátlanok lesznek a tettei. Az én főszereplőm férfi, ezért valakit - egy ráérő férfi írót, vagy, ha lesz férfi lektor, akkor őt - meg fogok kérni, hogy olvassa át (már, ha elkészül a tale), hogy minden rendben van- e.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Szer. Júl. 02 2014, 20:35

Anna Orsolya, szerintem ez nem minden íróra igaz, sőt az igazán nagy írókra egyáltalán nem. Engem még soha nem ért az a vád hogy a férfi szereplőm túl nőies.. Attól hogy nem vagyok férfi, tudom milyen egy férfi, bár az más kérdés hogy vannak nőies férfiak is..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szer. Júl. 02 2014, 23:14

Lee: Igen, ezt gondoltam. De én nem vagyok jó író, sőt, nem vagyok író sem. Volt 3 borzalmas tale- em, de azok rémes minőségének más volt az oka. Nem volt se kitalált történet, se megírt szöveg, csak fotóztam a játékban, később próbáltam felidézni, milyen mondatokat, párbeszédeket találtam ki hozzájuk a készítésükkor. Csak rögtönzések voltak. Igazából, amiket ezek után próbálgattam írni, azok számítanak csak írási kezdeményeknek. Volt egy ötletem például, hogy Hajótörött Krónikákban írok egy hajótöröttes tale- t, de az nem lett valami jó, ezért abbahagytam és töröltem. Volt egy macskás ötletem is, az lett volna a címe, hogy "MacsKaland - Út a Paradicsomba". Az lett volna a lényege, hogy egy csapatnyi macska a macskák számára Paradicsomnak számító helyet akarja megkeresni, eljut egy fiúhoz, aki befogadja őket, de ők tovább indulnak. A "Paradicsomban" látják meg, hogy nem az az igazán jó hely, hanem az, ahol szerették őket. Ötletnek nem volt rossz, de ezt is feladtam. Volt még valami ötletem, emlékszem, szerkesztettem valami képeket, az egyiken valaki robogózott, de már nem tudom, mi volt az. Eszembe jutottak még ilyenek: egy kitalált zeneszerző (Friedrich Reinhardt) élete, vagy legalábbis a zeneszerzővé válása - vázlat nélkül -; egy másik bolygón játszódó romantikus történet [főszereplői Breizik (fiú, ejtsd: brejzik) és Nautse (lány, ejtsd: najcse)] - írott vázlattal, és a népekkel kapcsolatban több elképzeléssel a fejemben; de ezekből (még) nem lett történet. Mindkettőneknek nekiálltam, de egyiket se fejeztem be - de nem is töröltem, hátha lesz belőlük valami. (Mondjuk, minimum grafikás Sims 3- mal nem is igazán lehetne tale- t forgatni, ezért is várok most a 4- re, hátha azt már bírná a gépem)
Igazából, ha úgy vesszük, érthető is, hogy nincs egy jó minőségű és befejezett tale- em sem, mert az elsők készítésekor nagyon fiatal voltam, talán 10- 11 éves. Még csak 16 vagyok, így nem vagyok későn, sőt, talán eddig "túl fiatal" is voltam.
A másik dolog, hogy nincsenek tapasztalataim se írás, se a fiúk viselkedése, gondolkodása terén (kivéve az osztálytársaim hülyeségeit :ikszdé: ), így nem biztos, hogy eléggé jól sikerülne egy férfi szerepébe bújnom. De majd meglátjuk.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szer. Júl. 02 2014, 23:28

Hú, de felpörgött a topik Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 295755309

Etti, én nemrég tettem "helyzetjelentést", szerencsére nem állok rosszul, de a "kész" még messze van  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 295755309 . Amúgy annyira szívesen megosztanék pár képet és a borítóképet (bár a ma megjelent tipp után lehet, hogy ezt felturbózom) sőt akár részleteket is (vagyis gyakorlatilag az egész ajánlót  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 2579833252 ), csak nem tudom, nem túl korai-e még. Egyelőre az ősz(közep)i megjelenést továbbra is reális célkitűzésnek tartom, de sajnos bármi közbejöhet, és ez így is több hónap még, feleslegesen korán meg nem akarom beharangozni. Ti mit gondoltok, szerintetek várjak még, vagy küldjem be "most" a képeket?  
Mini tales ötletem lenne több is, de előbb a mostani "rendeset" szeretném befejezni, meg a mini tale-hez tisztességes Sims 3 kellene jó grafikával, kiegészítőkkel, poseplayerrel, etc. Szóval "majd egyszer talán".

Régi tale-ekből van olyan dolog, ami érdekelne Titeket? Szívesen elolvasnátok novella, alias kiegészítő rész formájában?

Én a Más, mint a többiből olvasnék szívesen olyasmiket mini tale formában, mint amilyen a karácsonyi videó volt. Bár őszintén szólva egy harmadik évadnak még jobban örülnék, és ez nem célzás volt, hanem lövés  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3633238760 . Meg persze a La media naranjából Bencéék további sorsára is kíváncsi lennék. (Mondjuk szívesen megnézném Bence és Flóra esküvőjét...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3199574888 ). Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Szerepeltetsz a tale-edben statisztá(ka)t, epizódszereplő(ke)t illetve hatalmasság(oka)at?

Hm. "Abszolút statiszták" vannak, bár viszonylag kevesen (a TSM utálja a tömegjeleneteket Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 2822276435), epizódszereplők viszont annál inkább, sokan 2-3 részben kapnak rövid, de fontos szerepet. Hatalmasságok terén... nos, egy királynő lesz a főszereplő, az elég "hatalmasság"?

Többfajta forgatókönyvvel dolgozol vagy ragaszkodsz egy bizonyos elképzeléshez?

Egy van, amit folyton alakítgatok, de nem drasztikus módon, a kezdő-és végpont, és a köztük lévő lépcsőfokok stabilak.

Kerülöd vagy legalábbis igyekszel kerülni a Mary-Sue jelenséget illetve a Chuck Cunningham szindrómát?

Chuck Cunningham szindrómát szerintem sikerül(t) elkerülnöm. Mary Sue... normál esetben kerülném, de az egyik szereplőt direkt annak teremtettem, majdnem a nevet is megkapta, de az már tényleg túlzás lett volna. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960 Az viszont elképzelhető, hogy a többiek minden igyekezetem ellenére hordoznak magukon Mary Sue-vonásokat.

Férfias nők és nőies férfiak, azt hiszem, témánál vagyunk... én mindig bajban vagyok a férfi karakterekkel, nekem nagyon nehéz hiteles, erős férfi(as) szereplő(ke)t alkotnom, nem is hiszem, hogy sikerült (az egyik karakterem viszont tudatosan lett "kissé" feminin). A férfilélektan sosem volt az erősségem, hiszen még egy bátyám sem volt "mintának". De majd kiderül az olvasók visszajelzéseiből, mennyire vészes a helyzet...

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Csüt. Júl. 03 2014, 00:05

Ezek jó ötletek Anna Orsolya, a macskás különösen tetszett ( talán mert gyerekkönyvnek kiváló lenne) érdemes dolgozni rajtuk. A tapasztalatok meg majd jönni fognak..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Csüt. Júl. 03 2014, 11:25

Anna Orsolya: Egy tipp az Ignác-os sztorijoz: Szerintem érdekes erkölcsi problémát vethet fel egy pap számára, ha olyasmivel szembesül, ami ( szöges ) ellentétben áll egyháza hivatalos tanításával. ( Tudom, Ignác nem pap, de akkor is egyházi ember )

Régi tale-ekből van olyan dolog, ami érdekelne Titeket? Szívesen elolvasnátok novella, alias kiegészítő rész formájában?
Nekem az jutott eszembe, h néhány történethez egész jó spin-off-okat lehet írni. Azaz olyan történeteket, amelyeknek a főhőse az alapműben is szerepelt. Pl hogyan jött össze Gábor és Zsani? Mi lett Levivel miután lelépett? Hogyan telt Bencének és az otthon maradottaknak az az egy év amíg Flóra távol volt? Vagy h a La Media Naranja mellett egy másik kedvencem, a Más Mint A Többi se maradjon ki: Érdekes lenne megismerni Rose, Elena és Randolph múltját ( bár úgy sejtem ezekre fokozatosan fény derül majd ) vagy h Filoméla és Annabell hogyan váltak Liliomvölgy boszorkánygyülekezeteinek a vezetőivé. ( Az is lehet h ők a legfőbb fény- ill. árnyboszorkák, ez esetben viszont Cleo-nak tényleg iszonyú fontosnak kell lennie ha ők maguk foglalkoznak vele személyesen. Az azonban biztos h nagyasszonyok. )

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Csüt. Júl. 03 2014, 11:28

Nita: Örülök, hogy már körvonalazódik Benned egy őszi megjelenés. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960 Még nem tartottunk nagy megbeszélést a népszerűsítés folyamatát illetően, de abban már megegyeztünk, hogy csak olyan történeteket szeretnénk promózni, amelyek biztosan (akárcsak a My Simsnél) meg fognak jelenni, éppen ezért mindenképpen be fogjuk majd kérni az adott tale 80%-át.

Aranyosak vagytok, hogy érdekelnének Titeket novellák az MMAT-hez. Ha nem is harmadik évadot, de ilyen mini sztorit jó lenne kierőszakolni magamból, csak hát az ihlet nem igazán akar megcsapni. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 1910640592

Rikardo: A héten is tanultam valamit, mert még életemben nem hallottam ezt a két kifejezést.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 4216510677 Jók az ötletek, de ezek alapból benne lettek volna a folytatásban. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lilu Csüt. Júl. 03 2014, 14:57

Most próbálkozok egy tale-írásával, de nem tudom, hogy hány oldal lenne az ideális a szövegszerkesztőben, képek nélkül. Nektek hány oldal szokott lenni?

Lilu

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 41
Tartózkodási hely : általában én sem tudom

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Csüt. Júl. 03 2014, 18:10

Nita: Sok sikert és kitartást a tale-edhez! Hogy egy királynő hatalmasság-e? Nos, kétségkívül igen. Persze vannak olyan helyzetek ahol neki magának kell cselekednie ( ő hozza törvényt, ő a legfőbb bíró, ő tárgyal más államfőkkel stb ), de azért ő a királynő, h legyen elég embere aki megoldja helyette a problémákat.

Etti:Örülök h tetszenek az öletek. Mondjuk az sejthető volt h Richwood-ék és Rose múltjából megtudunk részleteket, és hát Rose múltja kapcsolódik Filoméláéhoz és ennélfogva ( gyaníthatóan ) Annabelléhez is. Egyébként hogy állsz az MMAT3-mal? Mikor a 2 utolsó fejezetéhez kapcsolódóan írtam Cleo lehetőségeiről - legalábbis a szerintem leginkább szóba jöhetőkről - azt mondtad el kezdted írni a sztorit és az általam említett dolgok miatt némi változást vittél bele. Persze ha nem jön az ihlet ne erőltesd. De ha beugrik egy jó ötlet, gyorsan jegyezd fel valahova! Meglátod, szép lassan össze fog jönni a sztori Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Csüt. Júl. 03 2014, 18:10

Régi tale-ekből van olyan dolog, ami érdekelne Titeket? Szívesen elolvasnátok novella, alias kiegészítő rész formájában?
Én bármit szívesen elolvasnék, kimaradt részeket, előzményeket, következményeket. Szeretem az ilyen kis kiegészítő dolgokat Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960

Szerepeltetsz a tale-edben statisztá(ka)t, epizódszereplő(ke)t illetve hatalmasság(oka)at?
Természetesen! Statisztából néhol még túl sokat is Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 2049472129

Többfajta forgatókönyvvel dolgozol vagy ragaszkodsz egy bizonyos elképzeléshez?
Hát, én alapból először megírom a szöveget, és utána kezdek forgatni, max ha valami nagyon máshogy sikerül, akkor javítok bele. De már általában az írásnál belegondolok, hogy hogyan fogom ezt meg azt képileg megvalósítani. A szöveg írásakor pedig... általában azért megvan az alapelképzelés, amitől nem szeretek nagyon eltérni.

Kerülöd vagy legalábbis igyekszel kerülni a Mary-Sue jelenséget illetve a Chuck Cunningham szindrómát?
Eddig nem volt tudatos, de így belegondolva mindenkit igyekeztem emberivé tenni, hibákkal, pozitív tulajdonságokkal, szóval végülis igen Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960

Lilu: Szerintem nem a méret a lényeg! Példának okáért: 1. évad 27 oldal. (készülő)2. évad: 104 oldal... Kicsit megcsapott az ihlet, úgy érzem Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 2049472129 Meg a fejezetek számától is függ... Szóval csak írjad nyugodtan, ha kevés, még lehet bele utólag toldani részeket (saját tapasztalat...)

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Csüt. Júl. 03 2014, 20:53

Rikardo: Kérdésedre válaszként egy márciusi hozzászólást másolnék be.
Etti írta:
Amióta befejeződött a második évad, annyit haladtam, hogy egy hónap alatt megírtam az első részét a folytatásnak, de tovább már nem ment. Az elmúlt fél évben elég sokszor tört rám az az érzés, hogy amikor lehetett volna dolgozni rajta, egyszerűen nem volt kedvem, és ez csak még jobban erősödött bennem az utóbbi hónapokban. Amikor időm engedte, akkor sem azzal foglalkoztam, mert azt hiszem, már belefáradtam a tale írásba. Kiégtem. Nem érzem azt, hogy ez engem szórakoztatna, nem jelent már kikapcsolódást, egyszerűen teher számomra. Egy kötelező program. Írhatnám nem magam miatt is, de azért a 3-4 emberért, aki véleményezett, egyszerűen feleslegesnek tartom, hogy újabb éveket öljek bele egy tale-be.

Tudom, egyáltalán nem fair a részemről, hogy itt egy félkész történet, és gyakorlatilag a lényeg, a megoldás nem kerül 95%-os valószínűséggel publikálásra. Megtehetném, hogy a kíváncsiságokat lehűtve leírom, mit terveztem volna, de meghagyom azt az 5% esélyt, hogy esetleg valamikor majd befejezem, vagy újra hozzáfogok. Én most így állok az MMAT 3-mal.

Lilu: Nincs olyan, hogy ideális oldalszám. Annyit írsz, amennyit akarsz. Ami esetleg határt szabhat az a képeket érintő szabály (min. 12, max nincs, de ha lehet, 40-nél érdemes új epizódot kezdeni.)  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960 

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Pént. Júl. 04 2014, 00:04

Etti, köszi a választ most elkezdtem számolgatni  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 4216510677 ... A szöveg gépelése jelenleg olyan 75%-on áll (még kellene 1-2 fejezet a 80%-hoz), a képek már rosszabbul (nagyon jóindulattal kb. 45%). Sajnos csak hétvégenként jutok az asztali géphez, amin forgatok, egyszerűen ragaszkodom a full grafikához, ami a laptopomnak sok lenne - a "vegyes minőségű" képek meg hogy néznének már ki? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 295755309 Technikailag persze megoldható lenne, és akkor még akár a nyáron el is készülhetnék, de ha valamit csinálunk, azt csináljuk már rendesen)...  
Az őszi megjelenés igencsak körvonalas egyelőre, de ha minden jól megy, tudom tartani. *kopp-kopp* Egyébként abszolút jogos, hogy biztosra akartok menni, és csak olyan tale-t jelentettek meg, ami már (majdnem) biztos.

Arra amúgy nem gondoltál, hogy végső esetben mini tale legyen a MMAT harmadik évadából? Bár gondolom, nagyon kevés lenne kb. 5 rész a lezáráshoz, de az olvasóid válaszokra éheznek Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960. Mondjuk amíg szemernyi esélyt is látsz egy rendes harmadik évadra (akár évek múlva), addig inkább ne "lődd le a poénokat", mi addig is reménykedünk.

Rikardo, jaj, nagyon köszi a biztatást, dolgozgatok a tale-en szorgalmasan. Mindennap (Nitaaaa, ne kamuzz!) egy picit haladok, előbb-utóbb majdcsak "elfogy" Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960

Lilu: nekem szabványbeállításokkal (Times New Roman 12, másfeles sorköz), 7-10 oldal szokott lenni egy rész, ebbe nekem optimálisan belefér az ajánlott maximális 40 kép.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Pént. Júl. 04 2014, 00:13

Etti: Én sajnálnám, ha nem lenne harmadik évad. Márciusban szerintem nem igazán volt időm gépezni, ezért is nem olvastam szerintem a hozzászólásod. (Amúgy ti lemásoltátok az egész régi MySims Fórum összes hozzászólását, hogy idézni tudtok belőlük, meg válogatásokat készíteni, vagy hogy van ez?  :what  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 1349755223 ) Nitához hasonlóan, én is pont azon gondolkoztam, hogy novellaként se készítenéd el? Vagy egy nem hosszú normál tale- ként, mondjuk 10-12 részben?

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lilu Pént. Júl. 04 2014, 08:46

Köszönöm a válaszokat, én olyan 5-7 oldalt terveztem egy részhez. Remélem be is fejezem. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 295755309 

Lilu

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 41
Tartózkodási hely : általában én sem tudom

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Pént. Júl. 04 2014, 09:00

Nita: Igen, muszáj valahogy szabályozni, hogy feleslegesen ne keltsük fel az olvasók figyelmét. (Bár már így is hibáztunk, mert olyan tale-ből is tettünk ki képet, ami szerintem nem fog megjelenni nálunk...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 1262508976 Akkor még nem igazán volt szó erről a "bekérem a tale 3/4 részét dologról). Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 295755309 Felnyújtom a kezemet, és jelzem, hogy én is ragaszkodom a jó minőségű képekhez. A minap néztem bele a Kalózkalandba, és meg kellett állapítanom, hogy Medievallal is lehet majdnem olyan fotókat csinálni, mint Sims 3-mal.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 1585566538 És azzal a mondatottal, hogy "ha valamit csinálunk, azt csináljuk már rendesen", abszolút egyetértek. Ezt válaszolom arra a kérdésre, hogy a harmadik évadból csináljak-e mini novellát. Vagy megcsinálom én is úgy, ahogy szerettem volna, teljesen, vagy sehogy. Nem mondom, hogy nem látok rá esélyt, de azóta nem haladtam vele semmit, nincs is kedvem, meg mostanában időm sincs. Meg valami mást kéne, hogy írjak...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 489632682 

Anna Orsolya: Én voltam olyan elvetemült. Amint bejelentették Galaxyáék, hogy bezárnak, elkezdtem kimásolgatni a tales topic összes oldalát... Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 800283558

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ryan Pént. Júl. 04 2014, 19:09

Van valaki, aki szívesen megcsinálna nekem egy borító képet a talehoz? (tudom mit akarok, csak hát nem nagyon megy)

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Ryan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 201
Tartózkodási hely : A hold sötét oldala

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Pént. Júl. 04 2014, 23:19

martin923:
Épp mostanában került ki egy tipp a borítókészítéshez. Ha még nem olvastad, akkor szerintem nézd át, hátha segítene. Vagy, ha valami olyat szeretnél, amit nem igazán tudod, hogy kell a képszerkesztőben, akkor szerintem szívesen segítene neked valaki.

Etti: Hú, hát az volt jó pár oldal... Neked aztán volt türelmed  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 295755309 Gratulálok!

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szomb. Júl. 05 2014, 00:17

Etti, a másik filozófiám, hogy a semminél minden több. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3101058960 (MMAT 3. miniévad, alcíme: "Több, mint a semmi" Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 2822276435. Ne haragudj, de az idétlen szójáték most adta magát.) Viccen kívül, mindannyian örülnénk, ha az eredeti elképzelésed szerinti évadot láthatnánk, és azt is megértjük (már ha beszélhetek a többiek nevében), ha végképp lemondasz róla, de jó néven vennénk, ha nem fedné örök homály a végkifejletet, ezt pedig önző módon nagyon szívesen látnánk a körülményekhez képesti legjobb megvalósításban - jelen esetben egy (mini) tale formájában (inkább így, mint simán csak leírva/összefoglalva.) De a te történeted és a te életed, szóval erőltetni nincs jogunk. Kérlek szépen, ne vedd rossz néven vagy követelőzésnek ezt a fülrágást, egyszerűen csak nagyon szeretjük, amit írtál  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 295755309. (Itt és most ígéretet teszek, hogy a magam részéről nem nyaggatlak tovább a témával, ok?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 3633238760  Ha mégis, válaszként idézd tőlem ezt a mondatot.)
Szerintem (is) lehet a Sims Medievallel is elfogadható, sőt gyönyörű képeket készíteni. Aki nem kényes nagyon a felülnézeti kamerára és a kissé távoli beállításokra (én sokáig nem voltam az), annak szerintem nincs velük különösebb baja. A simek, a díszletek, a helyszínek, a táj szerintem fantasztikusan gyönyörűek benne. Ömlengés off.

martin923, szintén borító-mizéria? Üdv a klubban... Szerencsére most már van hozzá segédanyag (és lesz folytatása is), az alapján nem tudod megvalósítani az ötletedet? Esetleg írj DeeDeenek, ő a cikk alapján nagyon ért hozzá, biztos tud tanácsot adni, hogyan valósítsd meg az elképzelésedet. Akkora mákod szerintem nem lesz, hogy valaki egy az egyben megcsinálja neked az elképzelésed alapján, de ha mégis, küldd már át hozzám is az illetőt. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 295755309

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ryan Szomb. Júl. 05 2014, 08:21

Nita, Anna Orsolya: Természetesen tudok a tippről, és olvastam is. Az más, hogy a képszerkesztő programokkal kölcsönös utálatban élek...

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Ryan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 201
Tartózkodási hely : A hold sötét oldala

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 5 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

5 / 50 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.