Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

9 / 50 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Halia Szomb. Júl. 12 2014, 07:52

Én igazából azért szeretném kitenni az ajánlót (akár csak ide), hogy tudjam érdemes-e megírni, hány embert érdekel?

Halia

Járatos csevegő
Járatos csevegő
Halia


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 84
Tartózkodási hely : Isla Paradiso

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Szomb. Júl. 12 2014, 07:59

Etti: ha tőlem jön bármi infó (ami igazából elég valószínű lesz a közeljövőben) akkor nyugodtan felhasználhatjátok.

Halia: akkor szerintem rakd ki az ajánlót, és akkor tényleg Te is látod, hogy lenne-e rá olvasóközönség, vagy esetleg kellene-e változtatnod rajta valamit.

Anna Orsolya: Olvasom ezt a témát is bőszen, még ha olyan sokat nem is szólok közbe, de észrevettem már, hogy Neked remek ötleteid vannak. Úgyhogy mindent bele, hogy olvashassunk tőled valami érdekeset!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3868612732 

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Szomb. Júl. 12 2014, 08:08

Anna Orsolya ez a "Ludwigos" ötlet szerintem megér egy tale-t. Én kibontanám a helyedben. Amúgy látszik hogy sokat olvasol, és nagyon sokrétűnek tűnik az érdeklődésed.
Nem győzöm magamat ismételgetni, hogy ha úgy érzitek, nyugodtan kérjetek lektori segítséget, szívesen segítünk, a lényeg hogy sok izgalmas tale megvalósuljon és hétről-hétre legyen mit olvasgatni az oldalon..Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szomb. Júl. 12 2014, 08:09

Halia: Én mindenképpen azt javaslom, hogy az ide az "Ajánlók" topicba írd be az ötletedet, mert továbbra is csak olyan előzeteseket fogunk megjelentetni a hírekben, amelyek biztosan elkészülnek. (Épp ezért fogjuk bekérni a tale 80%-t abban az esetben.) Egyelőre úgy tervezzük, hogy ebből az "Ajánlók" témákból nem törlünk hozzászólásokat (ha lehet, akkor továbbra is inkább itt válaszoljatok az előzetesekre), amennyiben nem minden héten kerül ki valakitől jött-ment ötletének rövid leírása.

Arra meg, hogy hány embert érdekel a tale-ed, csak az egyik tippemben elhangzott bekezdést tudom bemásolni:

Hogyan kezdj hozzá? írta:Elsősorban a magad szórakoztatására, örömére írj, és csak azután akarj megfelelni az olvasóközönségnek! Lehetetlen mindenkinek a kedvében járni, ne is próbáld meg! Olyan témában alkoss, amilyenben akarsz, ne foglalkozz azzal, hogy például most a vámpíros, lovas, akció stb. történetek a népszerűek. Arról írj, amihez kedved van! Éppen ezért felesleges érdeklődni a Fórumon is, hogy ki olvasna tale-t ebből az ötletedből, lenne-e rá érdeklődő. Te legyél az első, azt valósítsd meg, amit Te szeretnél, és írj olyan történetet, amilyet Te is szívesen olvasnál!

Köszönöm az eddigi válaszokat, a Hírekben ezek egyébként vagy névvel vagy név nélkül mennének ki, és nem nem garantálnánk a megjelenést. Csak úgy véltük, legyen már azért néha valami újdonság is. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Halia Szomb. Júl. 12 2014, 08:13

Sookie rendben, kiteszem. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960
Na akkor:
Egy fiú, és egy... Egy féltő anyuka, és a világ legjobb bátyja... Na és a "legzűrösebblegjobbbarátnő". Aztán ott van még a semmiből előbukkant féltestvér... De a látszat néha csal. És szegény történetünk beleesik a látszat "csapdájába".
Ha felkeltettem az izgalmadat, már nem kell olyan sokáig várnod, hogy elolvashasd a történetem. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960

SZERK.: Elnézést Etti csak most olvastam, amit írtál. Akkor most tegyem fel az "Ajánlók" topikba is?

Halia

Járatos csevegő
Járatos csevegő
Halia


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 84
Tartózkodási hely : Isla Paradiso

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Csajszyh Szomb. Júl. 12 2014, 12:38

Anna: Hû, nekem nagyon tetszik ez a sztori, egy filmként is el tudnám ám én ezt képzelni! Szóval csak hajrá! ;)) =DD

Csajszyh

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Csajszyh


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 784
Tartózkodási hely : Itthon♥

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by JackTheBanshee Szomb. Júl. 12 2014, 14:14

Anna Orsolya: köszi Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 295755309 ha megérezted, akkor valamit mégis jól csináltam rajta  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 1585566538 Az megeshet, hogy a vége felé kicsit kuszák voltak a dolgok, és nem is volt teljesen érthető, de örülök, hogy azért tetszett  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 1484171175 

Hű, ez az ötlet is nagyon érdekesen hangzik Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 295755309

Halia: a te ajánlód is érdekes, bár sokat még nem árul el a történetből, és helyenként nem is egészen értettem, de nem rossz, azért kíváncsi leszek majd a történetedre Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960

JackTheBanshee

Járatos csevegő
Járatos csevegő
JackTheBanshee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 52
Tartózkodási hely : ehm

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szomb. Júl. 12 2014, 18:14

Halia: Szerintem érdekes lesz majd a történeted Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 295755309 Sok sikert hozzá!

A ludwigosat nem fogom megírni. Amikor kitaláltam jó ötletnek tűnt, de nincs hozzá ihletem, meg nehéz lenne Sims 3- mal leforgatni, hiszen amúgy is alig viszi a gépem minimumon, meg nem tudom senki hasonmását elkészíteni. A "Beethoven - hasonmásom", akit/amit MySimsre beküldtem, nem igazán hasonlított rá, csak egy kicsit. Sims 2- vel meg azért nem tudnám elkészíteni, mert már nincs meg nekem.

Volt egy másik ötletem, ami egy zeneszerzőről szólna, Friedrich Reinhardtról (kitalált személy), még megvan a gépem, de nem tudom, megírom- e valaha. Ahhoz is kevés ötletem van, meg itt is itt van a "Sims 3 probléma" Ma beleolvastam, miket is írtam. Az elejéről tavaly azt gondoltam, a tőlem telhető legjobb írás, és nagyon jól megfogalmaztam, most meg már szörnyűnek látom. Lehet, hogy egy- két dolgot felhasználok a Gelvia bolygón játszódó történetemhez, mert az egyik szereplőnek sok köze lenne abban a zenéhez, de most azt is pihentetem. Ha a Sims 4 jól elfutna a gépemen, akkor megírom, de abból se biztos, hogy lesz valami.

Most abban reménykedek, hogy a mostani Tale- emhez (a papos) jön még ihlet. A címe pedig már megvan, az lesz, hogy "Az igaz Gyermek". Már ha lesz belőle valami.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Szomb. Júl. 12 2014, 18:23

Anna Orsolya, te aranybánya vagy egy írónak, én mondom....

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szomb. Júl. 12 2014, 18:29

Halia: Ide is írhatod az ajánlót, de mondom, a másik topicba is mehet. (Mindjárt kiegészítem Det hozzászólását, hogy milyen formát kellene követni, illetve tanácsos követni.)

Anna Orsolya: De jó, hogy ennyi ötleted van! Remélem, valamelyikből sikerül tale-t írni. A többit meg akár novellaként is prezentálhatod.

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Szomb. Júl. 12 2014, 19:53

Anna Orsolya: Esküszöm, irigyellek. Annyi jó ötleted van, hogy én már egy fele ilyen jónak is örülnék. Biztosan szuper tale-ket fogsz írni, csak kitartás Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960

Halia: Hm... érdekesnek tűnik, bár ebből még nem sokat tudtunk meg Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szomb. Júl. 12 2014, 20:31

Eredetileg a Kérdés Kedd keretében akartam megkérdezni, de jobb lesz itt, szerintem. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960 A régi tale-ekkel kapcsolatban ugyebár felkerestünk néhány írót, hogy feltehetjük-e a történetüket az oldalunkra. Voltak egy páran, akik azt mondták, hogy már nem tartják elég jónak, ezért nem szeretnék sehol sem viszontlátni, akadt viszont olyan is, aki azt mondta, hogy szívesen újraforgatná/újraírná korábbi alkotását.

Az én meglátásom az, hogy amit már egyszer megírtunk, ahhoz ne nyúljunk hozzá. Egyrészt - szerintem - felesleges időpocsékolás  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 800283558 (inkább valami újra koncentráljon az ember), másrészt már nem lenne ugyanaz a történet, amiért valószínűleg régebben az olvasók megszerették. Elveszítené a varázsát, a báját. Nekem sem tetszik a saját első évadom, de ha fognám, és átírnám olyanra, mint a folytatás, lehet, hogy kevesebb embernek tetszene, mert pont az volt jó benne, hogy ilyen könnyed, párbeszédes és bugyutább jelleggel íródott és kevés leírást tartalmazott. Azzal sem értek egyet - persze mindenkinek a maga döntése, meg tényleg joga van az írónak hozzá - hogy azt mondja, nem akarom feltetetni ide a régi alkotásomat, mert nem lett elég jó. Hát persze, hogy nem lett elég jó, kevés dolog van, amire azt tudjuk mondani, hogy na, ez jól sikerült. (Meg nyilván az első alkotás nem is lesz soha életünk műve). De legalább szemmel látható úgymond a fejlődés, mert fel tudja az ember mutatni, hogy hát igen, ezt három éve írtam, igen, kicsit bénácska, de nézd, ez az új művem, látod mennyit sikerült fejlődnöm azóta?

De ez az én véleményem ezzel kapcsolatban. Kíváncsi vagyok, hogy ki ért egyet, illetve ki nem, meg egyáltalán erről mit gondoltok. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Szomb. Júl. 12 2014, 20:43

Én abszolút egyetértek a véleményeddel Etti ezt már kifejtettem egyszer Briginek is mikor beszélgettünk, hogy úgy kell meghagyni a történeteket ahogy voltak. Egyik kötetem, a Csillagvitéz verseit már nagyon régen írtam, azóta jobb vagyok remélem, s egy időben nem szerettem ha a kiadók, szerkesztők azokat a verseket szedték elő, mert be akartam bizonyítani mennyit fejlődtem. Azóta másképp gondolom, sokan szerették azokat a verseket, akkor miért ne olvassák? És vállalom, én olyan is voltam egyszer...

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by JackTheBanshee Szomb. Júl. 12 2014, 20:54

Hehe, először én sem akartam beküldeni a Végzeten Túlt, mert nem éreztem elég jónak, vagy újra akartam írni, ami viszont nem érte volna meg a rengeteg energiát... Aztán Etti végül is engem is rábeszélt, hogy küldjem be úgy, ahogy van, és most, hogy végiggondoltam, már egyetértek vele abban, amit mondott, oké, hogy régi sztori, és nem is túl jó, egyáltalán nem tetszik, de van, akinek igen, volt, amikor még nekem is tetszett, és legalább ahhoz is, jó, hogy látni lehessen, mennyit fejlődtem azóta  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 1585566538

JackTheBanshee

Járatos csevegő
Járatos csevegő
JackTheBanshee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 52
Tartózkodási hely : ehm

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Szomb. Júl. 12 2014, 21:02

BansheeSophie nekem a Végzeten túl tetszett, és ezt vedd bóknak, mert én nem kedvelem a sci-fi-ket, de a tiédet szerettem..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sakura Szomb. Júl. 12 2014, 21:17

Én is egyetértek Ettivel, ami már meg lett írva azon ne változtassunk, ha az én régi tale-met befejeztem volna és megjelent volna (de hála az égnek az a borzalom nem látott napvilágot) később sem változtattam volna meg, és küldtem be volna az új változatot ide. Amit már egyszer kiadtunk a kezünkből azt később ne máshogy adjuk ki, olyan mintha elolvasnál egy könyvet egy régebbi és újabb kiadásban de mintha nem ugyanaz az ember írta volna.

Sakura

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Sakura


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 16
Tartózkodási hely : Antibes

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szomb. Júl. 12 2014, 21:48

Etti: csak hogy legyen egy ellenvélemény is Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 295755309: szerintem is csínján kell bánni az átírással, mert tényleg könnyű "megölni" benne azt, ami népszerűvé tette az adott alkotást, és sokszor tényleg van annyira "jó" az alapmű, hogy se nem rontana, se nem javítana rajta igazán egy átírás. Másrészt az író jó esetben folyamatosan érik és fejlődik, igyekszik a jobbra, a "tökéletesre", ezért ha szívesen és kellő türelemmel, tisztelettel nyúl vissza a régi művéhez, valamint meg tudja őrizni annak "esszenciáját" (szerintem ez a legnehezebb feladat), szerintem igenis lehet jó (akár még jobb) a végeredmény. Filmek közül is van pár alkotás, aminek a remake-je népszerűbb, mint a régi eredeti, még ha ez ritka is. Például ha te újraírnád a MMAT-ot olyan stílusban, mint a második évadot (amit átgondoltabban, érettebb fejjel alkottál, és elég nagy sikere volt) nem hinném, hogy rosszat tennél vele, és nem hiszem, hogy az én szívem vérezne a "név:mondandó" formátum hiánya miatt, bár tény, hogy az én esetem speciális, mivel én előbb kukkoltam a második évadba, és pár részt követően olvastam csak vissza az első évadot az előzményekért. Másrészt a nosztalgia miatt is jó lehet egy remake, szerintem az olvasók közül  többen örömmel élnék át újra "ugyanazt", csak kicsit más köntösben. Részben off, de nem tudom, szerette-e valaki anno a Sailor Moon (Varázslatos álmok) című anime sorozatot, nekem örök kedvencem. 20 év után egy hete volt egy remake széria első epizódjának bemutatója. Nagyon lelkesen néztem.  Nem várom el tőle, hogy "túlszárnyalja" az eredetit, mégis szívesen, nosztalgiázva nézem, ha nem szúrnak el benne valamit piszkosul, én nem érzem "értelmetlennek" az elkészítését, sokkal inkább az eredeti sorozat előtti tiszteletadásnak. A régi kedvenc tale-ek újraírt változatához is hasonlóképpen állok/állnék hozzá olvasóként. Mindenesetre az újraírásról mindenképpen az írónak kell döntenie, neki kell szívből akarnia, különben nem ér egy lyukast garast sem a végeredmény.

BansheeSophie: remélem, mielőbb eljutsz/eljutunk a "fele-vége" felé, és mehet a képmegosztás.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 295755309 
Igazság szerint én nem tartottam be a "fogadalmat" - bár végül is, ráfoghatjuk, hogy a fele körül megvan...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 164952250 Szóval a MySims halála és a SimsTales születése (amely még talán tervbe se volt akkor véve) közti időszakban egy másik Sims oldal fórumának (no reklám) kapcsolódó topikjában osztottam meg azt hiszem, 6 darab képet (ha akkor tudtam volna erről az oldalról, nem tettem volna). Akit esetleg érdekelnének, kis kutatással könnyen megtalálhatja őket, lehet, hogy van is, aki már találkozott velük.  

Anna Orsolya: csatlakozom, tényleg gazdag a fantáziád, és sok jó ötleted van. Viszont ez lehet átok is, ha ennyi minden ott van a fejedben, és folyton jönnek-mennek az új ötletek, nehéz lehet lehorgonyozni egy mellett, és végigcsinálni, kidolgozni. Szerintem neked ez lesz a nagy kihívás (másnak meg az, hogy megkapja végre a múzsa csókját, azaz az ihletet végre valami/bármi használhatóhoz). Remélem, sikerül, és előbb-utóbb olvashatunk tőled egy jó kis tale-t. Én az Az igaz Gyermeket szeretném leginkább látni, de ha más lesz, az is megfelel  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 295755309 

Halia: örülök az ajánlódnak. Lehetett volna picit részletesebb is, de így első nekifutásra "megteszi". Jó munkát  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 295755309

Lee: kérdezted, mit lépnénk, ha valaki, miután lemondtunk egy sztori ötletéről, valaki más lecsapna rá. Nos, én a magam részéről egyrészt örülnék és bóknak venném, hogy valaki látott benne annyi fantáziát, hogy továbbvigye, és mivel nekem már úgyse kellene, engem nem zavarna, de egy kérdés/megemlítés biztosan jól esne.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Vas. Júl. 13 2014, 00:46

Köszönöm mindenkinek  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 1484171175 
Viszont azért nem teljesen igaz, amit gondoltok. Nita nagyjából érti a helyzetem. Volt már sok Tale- elképzelésem, és sose tudtam egynél megállni, mert mindig jött valami, amit jobbnak éreztem, vagy legalább ugyanolyan jónak. Néha 2 vagy 3 történetet is elkezdtem, de hol az egyikhez, hol a másikhoz írtam, majd csak a legújabbat folytattam. Most is van 3 tale- mappám, de azok közül csak Az igaz Gyermeket írom néha. Az a baj az ihlettel, hogy sokszor nincs sehol, főleg akkor, amikor igazán szükség lenne rá, máskor meg olyan dolgokban kapok ihletet, aminek köze sincs ahhoz, amit csinálok. Például, a Friedrich- es történetemen dolgozgattam, és közben jött ezer más ötletem is, emellett volt még egy robotos is, amit el se kezdtem, hanem csak fejben próbáltam összerakni. (A robotos sokkal régebben eszembe jutott, mint a többi).

Etti:
Én úgy gondolom, ha valaki története nem a legjobb, de a "közepes szintet" elérte, vagy megközelíti, akkor érdemes beküldenie, főleg, ha mások is szeretnék. Én tudom a "történeteimről", hogy pocsékak voltak, még egy kész terv se volt a fejemben, és a fogalmazásban sem voltam annyira jó. Úgy gondolom, azokat tényleg felesleges lenne beküldeni (már, ha egyáltalán meglennének, hiszen régen letöröltem őket), csak rontanák az oldal színvonalát. (A Simband, és A Landgraab- kincs rejtélye 1., 2. voltak azok, aki olvasta őket, az tudja, miről beszélek...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 164952250 )
Szerintem az újraírás nem annyira jó dolog, hacsak nem arról van szó, hogy valaki pl. egy könyvet, vagy filmet dolgoz fel, saját megfogalmazásával, figyelve arra, hogy ne mondjon kevesebbet, vagy mást, mint az eredeti mű. Úgy gondolom, ha valakinek van egy nagyon pocsék Tale- je, és szeretné később az alapötletet felhasználva újraírni, az viszont jó dolog. Így az író megmutathatja az olvasóknak, hogy mennyit fejlődött az idő alatt (ha az eredeti is fent van az oldalon), és azt, hogy abból az alapötletből nem csak egy pocsék tale- t, hanem akár egy színvonalas, vagy legalább egy egész jó alkotást is ki lehet hozni. Az olyan történeteket, amik eredetileg is aránylag jók, viszont felesleges átírni.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Vas. Júl. 13 2014, 11:12

Örülök, hogy Ti is hasonlóképp gondoljátok, és annak is örülök, hogy Nita leírta az ellenvéleményét, amivel így ebben a formában én is egyet tudok érteni. Bár én továbbra is azt vallom, hogy tehetségünket és fejlődésünket inkább egy új történetben mutassuk meg, amit ugyebár még nem ismer az olvasóközönség, mert az újraírtba valószínűleg csak kíváncsiságból néz bele az ember, aztán inkább figyelmét valami más felé fordítja, mert tudja, hova fog kifutni a történet, csak picit más köntösben van tálalva.

Sakura: Örülök, hogy visszatértél közénk. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960 Amint megláttam a neved, rögtön eszembe jutott, hogy anno a My Simsen volt egy ilyen felhasználó köztünk. Neked volt ugye az a krimi tale-ed, aminek egy-két részét meg is mutattad az oldalon, ugye? Milyen trilógián dolgozol most? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 3101058960

Nita: Nyugodtan kiírhatod, hogy Simsgames, mi nem moderálunk érte. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 295755309

Banshee: Ha jól emlékszem, Te voltál az egyetlen, akit sikerült meggyőznöm. Ugye milyen jó döntés volt? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 295755309 Gábornál is próbálkoztam, ő azt mondta, nem szívesen tetetné fel, de még gondolkodik rajta.

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sakura Vas. Júl. 13 2014, 12:56

Etti: Igen, az a krimi az enyém, miután eldöntöttem, hogy abbahagyom feltöltöttem ami kész volt.
Igazából még nem vagyok biztos benne, hogy 3 évados lesz a most készülő tale-m, de azt tudom, hogy minimum kettő. Sok mindent még nem akarok elárulni róla, csak annyit, hogy egy egész várost építek a forgatáshoz, ráadásul olyat amit a játékban nem könnyű megvalósítani, úgyhogy ez miatt is sokáig tarthat a készítés.
Egy képet azért megosztok egy kérdéssel együtt: Azon gondolkoztam, hogy minden képet majd kicsit megszerkesztek, nem nagyon, csak a kontraszton és a színeken változtatok egy kicsit, mert az lenne a lényeg, hogy minél színesebb legyen a tale.

Eredeti kép: http://kepfeltoltes.hu/view/140713/Screenshot-576_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szerkesztett: http://kepfeltoltes.hu/view/140713/Screenshot-576_-_Copy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szerintetek van annyi különbség a két kép között, hogy megéri minden képet megszerkeszteni? Az nem akadály, hogy plusz munka, mert kevesebb mint fél perc kell egy kép megszerkesztéséhez.
Azt hozzátenném, hogy ezek a helyszínek még messze vannak attól, hogy késznek nyilváníthassam őket, sokkal több dekoráció és épület lesz majd.

Sakura

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Sakura


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 16
Tartózkodási hely : Antibes

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 9 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

9 / 50 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 29 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.