Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

13 / 50 oldal Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Szomb. Júl. 19 2014, 22:39

DeeDee nem tudtam hol kérdezzem meg,amikor a "vallatószékben" ültél, lekéstem a témáról:

Hogy sikeredett Elsie ilyen eszméletlenül egyénire? Én még ilyen simet nem láttam,de komolyan..

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szomb. Júl. 19 2014, 23:28

Na, sziasztok! A héten nem voltam gépközelben, elég sok újdonság van a fórumon Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 Ma a Dumaládába már írtam, ha jól emlékszem, vagy legalábbis olvastam a hozzászólásokat. Itt, Tale- ek területén is eléggé sok minden történt. Ha nem baj, most nem fogok mindenhez hozzászólni, mert már felére sem emlékszem, arra meg, hogy ki írta, linkelte, stb. már pláne nem  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 164952250 
Jó, hogy ilyen sok tale készül Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309
A szülinaposoknak utólag is boldog szülinapot!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 1248266624 

AnatidaephobiaCookie: Tetszenek a karaktereid. A gyilkos haja hátulról kicsit furcsa, mert olyan "csíkos", de, ha nem nagyon fog a Tale- ben látszani, akkor nem lesz gond. Nem a te hibád ez, hanem a játék grafikájáé.

Eszembe jutott egy kérdés(csokor) a grafikáról. Szerintetek mennyire zavaró, ha egy Tale rossz grafikával készül? Tudja ellensúlyozni az, ha a kamerabeállítások nagyszerűek, a karakterek szépek, egyediek, a helyszínek ízlésesek és dekoráltak, és a történet cselekménye és megfogalmazása is jó? Egy rossz grafikájú játék képei is lehetnek szépek, vagy inkább készítsük őket másik játékkal/ kérjünk meg valakit, hogy fényképezzen?

Majdnem elfelejtettem leírni... Gondolkoztam a tale- emen, és szerintem mégis beleírom, hogy Ignác a megváltó. Mivel ez nem Jézusról szól, a Megváltót nem feszítik keresztre, nem Isten Fia (viszont az Emberé, de nem egészen olyan értelemben, ahogy Jézus volt az Atyának), így elvileg a történet nem ütközhet a szabályzattal. Ráadásul, a peterán vallás is kitalált, a játék készítőinek ötlete, így igazi vallás nem is fog szerepelni. Ignác csodákat sem fog tenni. Viszont, ha nem írnám bele, ki is ő, akkor nem lenne értelme a történetnek.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rochelle Vas. Júl. 20 2014, 07:56

DeeDee: huh, köszönöm, ezzel a SavedSimses mappás dologgal most nagyon megnyugtattál, ezt eddig nem is tudtam! Ezer hála érte! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3199574888 
Két modot töltöttem le, az egyik a cenzúra eltüntető, a másik az, ami engedélyez 8-nál több simet. Lehet velük is van valami bibi, de ma kiderül, miután újratelepítettem.

Anna Orsolya: szerintem ez attól is függ, hogy milyen rossz az a grafika. Pl. ha csak kicsi képeket tudsz csinálni, árnyékok nélkül, az szerintem már zavaró tud lenni, hiába lennének szépek a karakterek és a fotópozíciók. Nagyon alacsony beállítások mellett lehet nem is jön át annyira egy olvasónak, hogy szépek a simek és a helyszínek, a dekor. Ha mondjuk közepes a grafika, azzal már szerintem nincsen gond.
Szerintem csinálhatnál pár képet, felrakhatnád ide, hogy segítsünk, mert olyan jó ötleteid vannak, hogy nem kellene, hogy a képek szabjanak gátat.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960 

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Vas. Júl. 20 2014, 10:56

Nana: Köszönöm, nekem is tetszik.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 Gondoltam már itt az ideje egy kis frissítésnek.

Anna Orsolya: Utólag is köszönöm!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3868612732 

És hogy akkor a kérdésre is válaszoljak: Szerintem fontos, hogy a képek grafikája jó legyen. Még akkor is, ha nem profi képekről van szó, teli egyedi tartalmakkal és csodaszép pózokkal. De azért azt sem szabad elfelejteni, hogy a szövegi rész is ugyanolyan fontos, mint az illusztrálás. Ezért nem csak a képek az egyetlenek, ami számít. Ha pedig valaki az önhibáján kívül (régi gép, gyengébb laptop, túlmelegedés, stb.) nem tud tökéletes grafikájú képeket készíteni, az szerintem ne vegye el senki kedvét, mert az csak az illusztrálás. Attól még maga a történet lehet elképesztően jó.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Vas. Júl. 20 2014, 11:45

Lee: Köszi Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 A default replacement face template-k miatt van, amiket használok (Butterflies&Hurricanes a neve a szettnek), mind a 27 template gyönyörű, és onnan már nem volt nehéz összemixelni. Nem úgy, mint a játékbeli alap templateknél, amiből kb. 4 használható, mert a többi... megkérdőjelezhető Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 2049472129 Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy töltsön le ilyet (elég sok szép szett kering a világhálón), mert nagyban megkönnyítik, hogy ne a face1-face2 skálán mozogjanak az arcok. (Szerintem be is linkelem a default database-t a megfelelő topicba, hogy mindenki válogathasson kedvére)

Anna Orsolya: Hát, a saját gyártásomnál eléggé prioritást élvez az illusztrálás, de szerintem annyira nem gáz, csak jól el kell rejteni a hiányosságokat. Pl: fákkal kitakarni az üres szomszédságot, meg ilyesmik. Az árnyékok hiánya engem egyáltalán nem zavarna, se az egyedi tartalmaké, mert a későbbi kiegekben már voltak azért jobb cuccok, mint az alapjátékban. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960 A Sims3-ról kevésbé tudok nyilatkozni...

Szerintem az Ignácos sztori simán belefér, végülis ez a vallásos dolog a TSM része Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960 (lassan nem ártana kipróbálnom azt a játékot is...)

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by AnatidaephobiaCookie Vas. Júl. 20 2014, 11:57

Sookie: A Hannibalt elkezdtem nézni és nagyon durván az első rész 3. percéig jutottam el, mert valami közbejött :I Később szeretném végiglesni, de addig, amíg nem fejeztem be a történetet semmiképpen sem szeretném C:
Nana: Még finomítgatok rajtuk, de ezzel a simsel még egy letöltött ruhát is behunyt szemmel, összeszorított fogakkal adok rá :DDD
DeeDee: Hát igen :I Ha egyszer egy szép napon tudok valamit kezdeni a géppel és a játékommal, akkor lekapok a netről pár szép cucclit, amitől a simek emberibben néznek ki Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309
Anna: Sajnos ez volt a legjobb hajam hozzá :::

A kérdésre válaszolva pedig ha alacsonyabbak a grafikai beállítások, de a pózok, a simek és a helyek is rendben vannak, akkor jó az egész. Ha valaki egy jó szöveg mellett, alacsony grafikával figyel arra, hogy a falak ne legyenek átlátszóak, hogy a kristály és a bubik ne látszódjanak és a mozdulatok hihetőek, tehát az alkotó tényleg dolgozott vele, akkor nincs az égvilágon semmi probléma Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960

AnatidaephobiaCookie

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
AnatidaephobiaCookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 44
Tartózkodási hely : Ahol a madár is csak moszkviccsal jár

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Vas. Júl. 20 2014, 15:37

Akik már válaszoltak, azoknak köszönöm a választ Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309
Én Sims 3- ban gondolkodtam, de még semmi sem biztos a tale- emmel kapcsolatban. Ha esetleg jobban haladnék vele, mint Az igaz Gyermekkel, akkor készítek próbaképeket, hogy nagyjából milyen lenne minimum (vagy minimumnál egy kicsivel jobb) grafikán, egy- két helyszín elkészítése után, de, ha nagyon szörnyű lenne, akkor kivárom a Sims 4- et.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rochelle Vas. Júl. 20 2014, 17:18

Nos, újratelepítettem mindent és jelentem boldogan: végre működnek az egyedi tartalmak, jöhet a talekészítés.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 Köszönöm mindenkinek, akik a segítségemre siettek!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nana Vas. Júl. 20 2014, 20:28

Rochelle: Szuper, akkor tényleg csak valami telepítési hiba volt, örülök, hogy megoldódott!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 835323539 

Lee: állok elébe bármikor!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3633238760 

Anna Orsolya: Sokat számít az illusztrálás, de ha szépen beállított képek, akkor engem nem zavar pl. ilyen, hogy nincs maxon az élsimítás vagy nem olyan erősek az árnyékok. Ha olyasmi, mint az avatar képed, akkor szerintem még bőven élvezhető.

DeeDee: Azt már nagyon rég meg szerettem volna kérdezni, hogy a felülírő bőrszínekből Te melyiket használod? Ma kipróbáltam egyet de olyan furán rózsaszínek lettek a simek, az nem tetszett.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3213504501 

Más kérdés: előreláthatólag október 19-től április 9-ig tart a tale-m cselekménye. (kb. 24 részes lesz) Sorozatgyilkosos, mint a My Sims fórumon anno említettem, és főként az foglalkoztat, hogy mennyire tűnnek inkompetensnek a nyomozóim, ha csak ennyi idő alatt tudják elkapni? Bár sokat nem tudok már faragni belőle, de még talán egy kicsit lehetne.

Nana

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Nana


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 40

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lena Vas. Júl. 20 2014, 20:43

Nana:Szerintem simán belefér, hogy ennyi ideig tart a nyomozás. A valóságban is van, hogy kihűlnek a nyomok, rossz irányba indulnak el először. Az tud inkább röhejes lenni amikor például a CSI-ban egy nap alatt megoldják az ügyeket.

Lena

Bátortalan beszélgető
Bátortalan beszélgető
Lena


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 6

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rochelle Vas. Júl. 20 2014, 20:52

Nana: köszönöm a kedves szavakat.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 Most nagyon boldog vagyok, szépen alakul a történetem képi anyaga.
A kérdésedre válaszolva, szerintem bőven belefér ez az időintervallum, sokkal realisztikusabbnak hat nekem, mint az egy nap alatt egy ügy megoldós verzió. Sok olyanról lehet hallani is, hogy évekig nem találnak semmit, nem kapják el a tettest. Kapásból a Bárányok hallgatnak jutott eszembe, ott se egy nap alatt oldják meg az ügyet. Kíváncsian várom a tale-t!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 2485850408

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by TimMac Vas. Júl. 20 2014, 20:55

Nana: Ha a sorozatgyilkos jól csinálja, és mindig meg tud lógni, akkor reális szerintem a fél év, én inkább a sorozatokban szereplő eseteket tartom irreálisnak. Nem hiszem, hogy a valóságban egy-két hét alatt elfognak egy-egy gyilkost. Szóval szerintem mindenképp több idő telik el az első helyszíneléstől a letartóztatásig, mint a tévében futó krimisorozatoknál. Ráadásul a híradóban folyton hallani, hogy x év után fogták el ezt és ezt a gyilkost, így akár több évről is szó lehet, főleg, ha az nem egy prioritást élvező ügy.
Szóval szerintem nem tűnnek inkompetensnek ettől. Én azt mondom semennyit ne faragj le belőle. Sőt, ha gondolod talán ki is lehet bővíteni apró kisebb esetekkel, hogy lássuk, nem csak ezen az ügyön foglalkoznak 0-24/7-ben a nyomozók (és ez is indok, amiért nem olyan gyorsak). Olyanra gondolok, mint a Dr. House-ban, hogy a fő beteg mellett mindig megy másokat is kivizsgálni. A fő szálat nem viszik előre (de akár így is meg lehet oldani, hogy rájönnek a mellékszál alapján valamire), de színesebbé teszik a történetet. Nem kell őket olyan nagyon kidolgozni, elég, ha egy-két részen át foglalkoznak egy ilyennel.
Én ezt mondanám. (Bár egyértelmű volt, hogy nem fogok arra szavazni, hogy rövidítsd le, mert akkor csak kevesebbet tudok olvasni). Nem kérem majd számon, hogy megfogadtad-e a tanácsokat, de remélem, tudtam segíteni.

TimMac

Járatos csevegő
Járatos csevegő
TimMac


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 56
Tartózkodási hely : Elveszve egy kupac olvasnivalóban
Segítő lektor Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Vas. Júl. 20 2014, 21:07

Rochelle: Örülök, hogy működik Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960

Nana: Leh-től a "New skinset"-et használom, és nagyon szeretem! De csak mediafire-s linkem van hozzá (és nem tudom, hogy ide illik-e belinkelni), sajnos nem találtam a default database-ben Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3213504501 (egyébként nekem is nehezen ment a váltás, ezért választottam ki a leg-MaxisMatch-ebb bőrt, amit találtam Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 4216510677)

A nyomozós témában egyetértek az előttem szólókkal, szerintem reális ez az időtartam Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by TimMac Vas. Júl. 20 2014, 21:23

Nekem is lenne egy kérdésem: a beküldési feltételeknél szerepel, hogy 40 kép felett érdemes új részt kezdeni. Mennyire gond, ha túllépem? Nem tudom, mennyi kép lesz egy részben, mert még csak az írásnál tartok, de nekem egy-egy részhez 7-8 oldal szöveg van, ami még nem tartalmaz semmilyen leírást, úgyhogy még bővíteni fogom. (7-8 oldal képek nélkül). Az olvasóktól is kérdezem: ekkora mennyiségű szöveg mennyire veszi el a kedveteket az olvasástól? Illetve az ilyen hosszú részek?
Nem igazán tudom, hogyan tudnám rövidíteni, mert sok szereplőm van, és mindenkivel történik valami minden részben, és így elég hamar megtelik az a 7 virtuális oldal szöveggel...

TimMac

Járatos csevegő
Járatos csevegő
TimMac


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 56
Tartózkodási hely : Elveszve egy kupac olvasnivalóban
Segítő lektor Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nana Vas. Júl. 20 2014, 21:32

Köszi az eddig válaszolóknak! Azt sajnos nem tudom megcsinálni, hogy más ügyön is dolgozzanak, mert csak emiatt jönnek a városba, de a gyilkost igyekszem olyanra megírni, hogy ne hagyjon semmi nyomot. A sorozatokban lefutó időintervallumokat én is gyorsnak találom, de a közel 6 hónap meg lehet, hogy már túl hosszú.
Ez egyébként csak a vázlat szerinti még, lehet rövidítem picit, ha írás közben úgy jön ki a cselekmény. Majd kiderül, de emiatt semmiképp nem lesz kevesebb rész. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3633238760 Amúgy még az sem biztos, csak tegnap írtam egy vázlatot, hogy melyik részben mi történik kb., és így 24re jött ki. De szeretem ezt a számot, megpróbálom ezen belül tartani Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309

DeeDee: esetleg ez az? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960
http://www.digitalperversion.net/gardenofshadows/index.php?topic=8661.0

TimMac: Szerintem 7-8 oldal szöveg reális, pont néztem ma Wordben a TT2-t és Az utolsó rejtély-t, és ott is kb. ennyi oldalra jönnek ki a részek kép nélkül.

Nana

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Nana


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 40

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Vas. Júl. 20 2014, 21:36

Nana: Hm... lehet. Akkor mégis benne van, csak én vaksi nem találtam meg Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 2049472129

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lee Vas. Júl. 20 2014, 21:48

Nana, ami az inkompetenst illeti, ha azt veszed, hogy a való életben megoldatlan bűnesetek is vannak ezrével, akkor már nem is tűnnek "olyannak" a nyomozóid.. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 
És.. jelentkezni fogok..Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960

Lee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 466
Tartózkodási hely : Magamon kívül
STA döntős Novellagyáros Produktív pályázó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Vas. Júl. 20 2014, 22:27

Hű, mennyi hozzászólás jött, mióta nem jártam itt  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 

Sookie: Tényleg nagyon cuki az avatarod. Cicaaa  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3376965453 
A labilis, ám intelligens, "kissé" pszicho negatív karakterekről/(fő)gonoszokról jó olvasni és írni is, meg hát nélkülük kevés történet működik. De a valóságban szerintem senki nem futna össze szívesen egy ilyen típusú személyiséggel.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3101058960 Az én személyes kedvenc karaktereim amúgy nem igazán a "gonoszok", hanem az "antihősök", akik legtöbbször kifejezetten negatív figurák, önzőek, stb., tele vannak hibával, és csak lassan, idővel fordulnak át klasszikus "hős" figurába, az idáig vezető jellemfejlődés szerintem nagyon érdekes tud lenni, ha jól írják meg a történetet. A másik eset, amikor egy trauma miatt átmenetileg megy át "gonoszba" a szereplő, elkövet 1(-2) butaságot, és az(oka)t próbálja helyrehozni a sztori végéig (pl. mint Maleficent/Demóna a filmben). Megfordult a fejemben, hogy a tale-emben egy ilyen karaktert teszek meg főszereplőnek, de rájöttem, hogy az illető olyan szinten irritáló, hogy akkora dózist nem viselnének el belőle az olvasók, így inkább meghagytam mellékszereplőnek, és maradtam az eredeti tervnél, a klasszikus vonalon.  

AnatidaephobiaCookie: A bemutatkozásodat olvasva az volt az érzésem, te a legjobb barátnőm vagy, csak inkognitóban, de ez kizárt, mivel ő idősebb nálad és nem szereti a Simset  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309. De ő is szereti a Marvelt, Tim Burton munkásságát és a Sherlockot, úgyhogy biztos jól kijönnétek egymással.   Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3633238760  A Sherlock most a nagy kedvenc sorozata, ő ismertette meg velem. Objektíve tényleg jól eltalált sorozat, csak mivel "nem az én műfajom", így én nem kattantam rá. Egyszer azért érdemes volt megnézni.
A részlet jól sikerült, a szereplőid pedig érdekesek. Kíváncsi leszek a végeredményre, jó munkát!

Nana: A te munkádra különösen kíváncsi vagyok, hajrá Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 . Jól emlékszem, hogy te írtad még régebben, hogy kész van az utolsó rész?
Amúgy szerintem is teljesen reális az intervallum.

Anna Orsolya: A közepes grafika szerintem már abszolút nézhető (nyilván kristály, bubik, lehúzott falak, négyzetrács nélkül, ahogy előttem már leírták). Szerintem kisebb a különbség a medium és a high, mint a low és a medium között. Én továbbra is Ignác történetére lennék kíváncsi tőled. Szerintem kitalált vallással nem ütközöl az oldal szabályzatába, de kérdezz rá a szerkesztőknél, ha nagyon bizonytalan vagy. De ha Sims 3-as sztorihoz jött ihleted, ne fogd vissza magad. Annyi ötleted van, remélem, egyszer csak kikristályosodik közülük egy.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309 

DeeDee: Szerintem adj egyszer esélyt a Medievalnek. Tale-t forgatni nagyon idegőrlő vele, de aki kicsit is fogékony a középkoros téma iránt, és szeret "küldetéseket" teljesíteni a szabad játék rovására mellett, annak nagyon tudom ajánlani.  

Úgy tűnik, a nyomozós/(sorozat)gyilkosos műfaj nagyon felkapott lett  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 1585566538 .

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Vas. Júl. 20 2014, 22:52

Nita: Köszi Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309
Igazából nem arról van szó, hogy ihlet jött a Sims 3- ashoz, mert az már fejben nagyjából kész van, hanem csak megjött a kedvem hozzá, hogy írjam. Az első rész volt meg belőle, de azt nagyon átírtam most, mert az eredeti változat nem volt annyira jó. Volt benne több olyan szereplő is, aki teljesen felesleges, a fiú munkája is eléggé összevissza volt, de a mostani verzió sokkal jobb. A másikat inkább pihentetem most, mert még nem érett meg eléggé az ötlet, amúgy is egy "tale pótló tale- nek" szántam. A Sims 3- ashoz elkezdtem az egyik szereplőt készíteni, a tini lányt, de elég férfias lett...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 1585566538 (meg készítettem egy Mihály nevű Jézus- hasonmást is, csak úgy, de jó lesz arra, hogy a tini Simek vele lakjanak)
Az ilyen jellemfejlődéses dolgokat én is szeretem. Az Avatar - Aang legendája volt az egyik kedvenc sorozatom (alcíme Az utolsó léghajlító, és a belőle készült filmnek is ez a 3 címe van de csak az alcímet használják ott). Zukót eleinte utáltam, mert tök "bolond" volt, de ahogy egyre jobb emberré vált, úgy megszerettem, és ő lett a kedvenc szereplőm. (És egyre jobban is nézett ki  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 4213042600 legalábbis rajzfilmfigurához képest)

Nana: Köszönöm Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 295755309
Szerintem is jó lesz az, ha hónapokig eltart a nyomozás. Nekem is az jutott eszembe,  másokhoz hasonlóan, hogy egyes eseteket évekig nem tudnak kideríteni, volt olyan, hogy vagy 10 év után csuktak le valakit, addig nyomozgattak, újra és újra kihallgatták a tanúkat, gyanúsított(ak)at, meg egy csomó mindennel bajlódtak. Egy hét alatt még a legjobb nyomozóknak is nehéz lenne ügyet megoldaniuk, mert nem lenne idejük minden nyomot megtalálniuk, meg mindenkit kihallgatniuk, esetleg, ha villámgyorsan kell cselekedni (mert pl. veszélyben az elnök/királynő), és vagy ezer ember dolgozik az ügyön, mert akkor egy vagy két nap alatt mindenkinek meglesz a vallomása. De még akkor sem menne szerintem 1 hét alatt, legalább 1 hónap kellene hozzá.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nana Vas. Júl. 20 2014, 23:26

Nita: Köszönöm, ez igazán hízelgő egyrészről, másrészről ilyenkor gondolom, hogy nem olyan jó Nanának lenni, mert ha Nana nem teljesíti az elvárásokat akkor az ultraciki. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 2049472129 

Egyébként igen, az utolsó részem majdnem teljesen kész, de még lehet módosul, mert túl önzőnek láttatja a főszereplőmet. Bár lehet, hogy ennyit megengedhet magának az adott helyzetben. A közepéből is vannak részletek, de az első fejezet valamiért nagyon nem akar megíródni... ráadásul ami megvolt belőle, azon is változtattam pár hete, így újra kell írnom az egészet.
Nekem nem a klasszikus értelemben vett nyomozós lesz, inkább úgy címkézném, hogy dráma, természetfeletti, krimi. Amúgy ezen a történeten lassan 2,5 éve ülök. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3472456676 És az elmúlt hetekben szerintem majdnem annyit haladtam mint az előtte levő 2 évben, és eléggé idegesít, hogy pont most, miközben egy másik irományon kéne dolgoznom, aminek a műfaja szakdolgozat...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3162269578 
A Te taledet mikor publikálhatjuk? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3633238760

Szeretnék én is egyszer egy történetet egy összetett, érdekes, és valamiért mégis kedvelhető negatív karakterre építeni, de azt hiszem erre még nem állok készen. Kezdjük az egyszerűbb dolgoknál  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 2579833252 

Anna Orsolya: Köszönöm Neked is a választ.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 3868612732 Úgy látszik nem csak nekem van "rajzfilmfigura-szerelmem". Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 2049472129


Nana

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Nana


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 40

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 13 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

13 / 50 oldal Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 31 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.