Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

14 / 50 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Vas. Júl. 20 2014, 23:44

Anna Orsolya: Értem. Akkor jó munkát és sok ihletet mindkét tale-edhez. Csatlakoznék, nekem is volt rajzfilmfigura-szerelmem rajongásom.

Jaj, Nana, nehogy megijesszünk itt az elvárásainkkal.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 Ha dráma és természetfeletti, nagy baj már nem lehet. És szerintem nincs azzal baj, ha "túl önzőnek" láttatod a főszereplődet, de ez személyes vélemény.
Az enyém meg... készül, szép lassan, de biztosan. Szeretném tartani az őszt, csakhogy most is itt fórumozok ahelyett, hogy gépelném be a maradék pár fejezetet. Most ünnepélyesen kitűztem magamnak augusztus 20-át, mint azt a dátumot, amikorra a szöveg végleges változatának el kell készülnie (és ez még csak a szöveg...). Csakhogy... most is egyik oldalról az ágy kacsint rám, másik oldalról a füzet...ek, ami(k)ben a szöveg lázad, hogy milyen rég nem nyúltam hozzá.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3162269578 Azt hiszem, pár bekezdést megpróbálok még gépelni, abból baj nem lehet. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3101058960

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Hétf. Júl. 21 2014, 09:51

Nana, szerintem totál reális ez az időintervallum. Sőt, azt mondanám, hogy még ügyesek is voltak a nyomozóid. Tényleg röhejes, amikor egy nap alatt megoldanak egy esetet a TV-ben. Bár mondjuk az is igaz, hogy ezekben a CSI típusú sorozatokban előszeretettel vannak úgymond egyszeri gyilkosságok, egy sorozatgyilkos meg csak okosabb, úgyhogy biztos nem kapnák el egy-két nap alatt.
Nekem is volt, ahogy írtad: „rajzfilmfigura-szerelmem”. Bár az inkább anime volt. Van pár anime, amit szeretek és néztem, például Bleach, a Death Note, és az örök favorit a Nana. Gondoltam ezt azért megosztom veled, ha már a Te nickneved is ez.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309  Az én „rajzfilmfigura-szerelmem” L volt a Death Note-ból. Imádom a Death Note filmeket.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309
Neked ki a „rajzfilmfigura-szerelmed”?

Nita, én is imádom a cicás avatart.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 
Jól van akkor, úgy látom többen is érdekesnek találják a „főgonoszokat”, már persze, ha jól van megírva és/vagy ábrázolva.
Az antihősökért én is odáig vagyok, és ez a jellemfejlődés tényleg érdekes. A Maleficentet még nem láttam, de tervben van a dolog.

Anna Orsolya, az Avatart én is imádom. Imádtam, amíg még adták. (A Korra első két évadát is néztem.) És az én kedvencem is Zuko volt, ő pont egy ilyen tipikus antihős volt. Ne aggódj, én sem csak azért voltam odáig érte, ahogyan viselkedett.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309  Érdekes módon, a legtöbb antihős szerintem férfi, és azt is észrevettem, hogy előszeretettel alkalmaznak rosszfiúsan sármos színészeket ezekre a szerepekre. Na vajon miért?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 

Sok sikert és kitartást kívánok mind írónak!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 Nekem is szükségem lenne rá, de azért igyekszem. Aztán remélem hamarosan hozok én is infót a készülő történetemből.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Hétf. Júl. 21 2014, 10:34

Az Avatart most is adják a Nickelodeonon, este 9-kor.

Egyébként nekem is azok a karakterek a kedvenceim, akik bár a hős ellenségei, mégsem lehet őket egyértelműen gonosznak nevezni.

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Hétf. Júl. 21 2014, 10:50

Rikardo: Úgy értettem, hogy külföldön. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3868612732 Nem magyarul néztem, hanem heti szinten, az éppen leadott részt. De sajnos már befejeződött.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by AnatidaephobiaCookie Hétf. Júl. 21 2014, 12:51

Nita: Tüdüdüdümmm! Rejtett ikertestvér :DDD Ezennel ő a második rejtett ikertestvérem, akiről az internet miatt tudok :DD Drámai Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 Ott is a kor volt a bökkenő, de biztos erre is van magyarázat(hibernáció?)  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 887593797 

A témára vonatkozóan pedig igen, valamiért az ember alapvetően szeretgeti az ilyen karaktereket. Vagy éppen ki nem állhatja, de én nem ebbe a csoportba tartozom Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 Gondolom azért ők az ügyeletes szépfiúk, mert magabiztosak és hiperlazák Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 A rosszfiúsan sármos színészekről pedig mindig Tom Hiddleston ugrik be, aki nagyon jól alakítja Lokit. Ja, ő is egy olyan figura, akit nagyon imádok, ölelek-csókolok, de a valóéletben a hetes busz alá ugranék félelmemben, ha szembejönne az utcán Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 Ők a "tisztestávolságbólkirály" szereplők Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309
Most már Loki is kezd antihős lenne főgonosz helyett, de elrontotta Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 Viszont tipikus antihős...Ehhhh...Deadpool, vagy... Sherlockot lehetne antihősnek nevezni? Jellemfejlődést mindenképpen tanusít, de a végén így is odavág a szépen felépített "hős vagyok" megítélésének.
Deadpool viszont egyértelműen antihős, akit elég csúnyán popón billentett az élet és szigorúan gyilkolászásból él meg, ráadásul egy lusta, önző, nagyszájú, beképzelt skizofrénről van szó, de mégsem mondhatjuk rá, hogy gonosz.

AnatidaephobiaCookie

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
AnatidaephobiaCookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 44
Tartózkodási hely : Ahol a madár is csak moszkviccsal jár

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Hétf. Júl. 21 2014, 13:59

Sookie: Akkor bocsi  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 164952250  Egyébként ha valaki megemlíti az Avatart mindig megkérdezem ( ha nem egyértelmű melyikre gondol ) h a Pandorás vagy az Aangos?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 

Anatiade: Az én kedvenc antihősöm Damon Salvatore ( Ian Somerhalder ) a Vámpírnaplókból ill. Alex Russo ( Selena Gomez ) A Waverly Hely varázslóiból.

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Hétf. Júl. 21 2014, 16:05

Rikardo: Igen, ezzel én is így vagyok.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309  Bár eddigi tapasztalataim alapján többen látták és ismerik a Pandorásat, mint az Aangosat.

AnatidaephobiaCookie: Tom Hiddleston tényleg pont ez a kategória. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 Viszont Sherlock, mint antihős?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 888857592 Inkább szeretek rá úgy gondolni, mint hős, néhány hibával, aki alapjában véve jó. Bár lehet, hogy csak túl elfogult vagyok.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3162269578 

Az antihősök közül nekem is van pár kedvencem. Ott van például Regina a Once Upon a Time-ból, vagy éppen Logan a Veronica Marsból. A Revolutionből Monroe szerintem tökéletes alapanyag lett volna erre, de abból már nem lesz több, viszont én valamilyen szinten Crowley-t (Supernatural) is ide sorolnám.

És akkor fel is teszek egy kérdést:
Melyik szereplőt alkotjátok meg szívesebben? Egy végletekig jó karaktert néhány hibával (vagy anélkül), vagy egy sötét gonosztevőt? Melyik a nehezebb számotokra, és miért?

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ryan Hétf. Júl. 21 2014, 16:09

Sookie: Nekem élethű jó karaktert alkotni nehezebb, mint egy ördögi lángelmét...  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3162269578 Ne kérdezd miért...

Ryan

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Ryan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 201
Tartózkodási hely : A hold sötét oldala

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Hétf. Júl. 21 2014, 17:22

Sookie: Az én mostani ötleteimben nincs igazi gonosz szereplő, bár a középkorosban van valaki, aki olyasmi. Ő leginkább hatalmasság, tehát nem fog megjelenni a Tale- ben személyesen, vagy maximum 1 részben, viszont nagyon nagy hatása lesz Ignác életére. A másik történetben vannak rossz emberek, de ők nem gonosztevők, gyilkosok, hanem csak negatív szereplők, és csak egy keveset fog az egyikük szerepelni, a másikuk pedig csak említve lesz, így őket sem igazán alkottam meg, csak nevet adtam nekik. Viszont jó szereplőket sem nagyon tudok alkotni, Breiziknek is alig van jelleme. (Na, meg van egy fickó, aki egy élő szent, őt csak magamnak alkottam meg gondolatban, és valószínűleg nem fog szerepelni, bár egyszer megpróbáltam elkészíteni. Ő túl "tökéletes")

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rochelle Hétf. Júl. 21 2014, 17:42

Melyik szereplőt alkotjátok meg szívesebben? Egy végletekig jó karaktert néhány hibával (vagy anélkül), vagy egy sötét gonosztevőt? Melyik a nehezebb számotokra, és miért?

Nekem úgy gondolom az a nehezebb, hogy olyan karaktereket alkossak, akiknek egyaránt vannak jó és rossz tulajdonságai. Teljesen jó és teljesen rossz karaktereket könnyebben alkotok, a rossz karaktereket még élvezem is.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 Nagyon sok esetben a gonoszoknak szurkolok, ők valamiért közelebb állnak hozzám, és így szívesen morfondírozgatok a jellemükön.
Mondjuk a készülő történetemnél a legnegatívabb szereplőt még én is utálom, na őt még megalkotni is nehéz volt, mert a való életbe is megtépném, nem hogy szegény főszereplőm.  :surprised 
Ha karaktert készítek mindig csinálok egy vázlatot, hogy milyen jó és rossz jellemzőinek kellene lenni, de néha pozitív szereplőknél nagyon elmegyek a jó iránya, negatívaknál pedig fordítva, és emiatt nem tűnhetnek olyan emberinek. A legnehezebb ez az arany középút.

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Hétf. Júl. 21 2014, 18:10

Melyik szereplőt alkotjátok meg szívesebben? Egy végletekig jó karaktert néhány hibával (vagy anélkül), vagy egy sötét gonosztevőt? Melyik a nehezebb számotokra, és miért?

Nem is tudom... Egyszerűbbnek kellene lennie a makulátlan karakternek, de én nem szeretem a makulátlan karaktereket, mert unalmasak. Úgyhogy az őrült kiszámíthatatlan fazonokat szeretem jobban Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 2049472129
De persze, ha már karaktereket alkotunk, akkor az a cél, hogy a "jó" szereplőket kedvelje az olvasó, és ne a "gonoszokat". Mondjuk én általában gyorsan kitalálok néhány főbb jellemvonást - jókat is, rosszakat is - amik mentén mozog a karakter. Például Elsie nem buta, de rettentően naiv
Spoiler:
Na, mindenről sikerült beszélnem, csak pontos választ nem adtam Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 4216510677

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lexy Hétf. Júl. 21 2014, 18:39

Sziasztok! Elolvastam a topicban a kisebb előzeteseket és részleteket és elmondhatom, hogy mindegyik igazán felkeltette az érdeklődésemet. Remélem mindenkinek sikerül megvalósítani a terveiket és hamarosan izgalmas történeteket olvashatunk.
Jómagam is egy tale megírásával foglalatoskodok szabadidőmben. Még nagyon az elején járok, a szereplők már készen vannak, jelenleg a helyszíneket építgetem. Szóval elakadásnál vagy egy-egy kérdésnél remélem számíthatok a segítségetekre.

Melyik szereplőt alkotjátok meg szívesebben? Egy végletekig jó karaktert néhány hibával (vagy anélkül), vagy egy sötét gonosztevőt? Melyik a nehezebb számotokra, és miért?

Személy szerint szívesebben alkotok jó szereplőket, de semmiképpen sem tökéletese. Egy történetben az teszik, hogyha egy szereplőt több oldalról is megismerhetünk, legyen ez akár esendő oldala is, hiszen ezáltal ismerhetünk meg jobban egy adott szereplő. A negatív szereplőkkel szintén így vagyok, szeretem más megvilágításból is megismerni őket, például, hogy miért is lett gonosz. Saját történetemben nem tervezek főgonosz vagy hasonlót, de negatívabb szereplőt igen. Úgy gondolom kell egy kontraszt, amely által a főszereplő, vagy egy jelentősebb szereplő kitűnik a többi közül, és az olvasó vele kezd el szimpatizálni.

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by AnatidaephobiaCookie Hétf. Júl. 21 2014, 20:19

Sookie: Én Sherlocknál nem tudom elfelejteni, hogy ő high-functioning sociopath Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 /SPOILER!/ Hiába a kamu önfeláldozás, az érzelgős beszédek az esküvőn és az a megértés, ami idővel kialakul nála Mollyval kapcsolatban ő mégiscsak lelőtt egy embert és nem azért, mert a fickó elakart futni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 /SPOILER VÉGE/

A kérdésre pedig szokás szerint nem válaszoltam, így most megteszem: Tehát gondolom egyértelmű, hogy az én esetemben jobban szeretek megalkotni egy gonosz szereplőt. Bizonyos értelemben Hewittot is antihősnek gondolom, ha már itt tartunk, mert hát... nem rendszeres olvasója a becsületkódexnek, na Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309
Ennek ellenére ugyanúgy szeretek jó karaktert létrehozni, akinek van egy pár hibája, de csak a körülmények alakítják úgy, hogy ezek felerősödjenek.

AnatidaephobiaCookie

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
AnatidaephobiaCookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 44
Tartózkodási hely : Ahol a madár is csak moszkviccsal jár

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Hétf. Júl. 21 2014, 20:24

Üdv a csapatban, Lexy. Szerintem mindenki szívesen segít majd, szóval kérdezz nyugodtan, és ha haladsz a tale-eddel, biztosan mindenki szívesen venne tőled is pár részletet, képet.

AnatidaephobiaCookie: ikertestvér? Vagy klón... az mindent megmagyaráz Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 1257218728 
"Gondolom azért ők az ügyeletes szépfiúk, mert magabiztosak és hiperlazák." Szerintem is ez a titkuk. Sokszor mondják, hogy a nők a rosszfiúkra buknak. Nem tudom... én kisebbségben vagyok, mert én sokkal inkább a kiskutyaszemű, kevésbé laza, cuki jófiúkért vagyok oda -  lehet, azért, mert én meg "rossz kislány" vagyok? Ki tudja?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 1131499684 

Sookie, a Maleficent nem (lenne) rossz, csak... á, nézd meg, majd utána "tárgyalunk". Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3101058960 Belőlem elég vegyes érzéseket váltott ki. Volt, ami zseniális húzás volt benne, és volt, ami miatt majdnem a falat kapartam kínomban. Aki nagyon szerette anno a Csipkerózsikát, lehet, hogy ki fog akadni rajta.    

Melyik szereplőt alkotjátok meg szívesebben? Egy végletekig jó karaktert néhány hibával (vagy anélkül), vagy egy sötét gonosztevőt? Melyik a nehezebb számotokra, és miért?

Én azért nagyon tudom kedvelni a makulátlan karaktereket is, hiába sablonosan/unalmasak. Ugyanakkor tény, hogy negatív szereplőket szórakoztatóbb írni, nekem az ő jeleneteik a kedvenceim - viszont úgy érzem, van egy kis csapda is a dologban, mert könnyű elszúrni őket, mert ha "kiesnek a szerepükből", könnyen hiteltelenné válhatnak.  
Én igyekszem minden karakternek vegyesen osztani pozitív és negatív tulajdonságokat, de az a fránya mérleg könnyen elbillen, akár aránytalanul is.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Kedd Júl. 22 2014, 02:16

Említettem, hogy lehet, készítek egy- két "próbaképet" a Sims 3- ban. Dolgozgattam kicsit a családkészítőben, és sikerült a két főszereplőt megalkotnom - legalábbis fogjuk rá. Kicsit emeltem a grafikán [a Simek részletességét a sima "magas"-ra (van "nagyon magas" beállítás is), a textúrarészletességet közepesre, a tükröződést pedig csak tükrökre állítottam]. Kiábrándító, milyen ronda a minimum grafika, legszívesebben alkatrészeire szerelném a gépem, eladnám, és vennék helyette egy sokkal jobbat  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 4216510677 A női szereplőm, aki tegnap még félkész volt, minimumon nagyon férfiasnak tűnt, de javított grafikán jobban látszottak/látszanak a vonásai, és kiderült, nem is olyan férfias, mint gondoltam, bár van egy kis "beütése" (eredetileg is hasonlóra "terveztem", de se ő, sem Breizik nem lett tökéletes)
http://kepfeltoltes.hu/140722/Breizik_p_lda_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Egy próbaképet megosztok, hogy lássátok, nagyjából mihez hasonlítanának a képek, ha tényleg lenne valami tale- szerűségem - sajnos több nem is lett, mert kilépett a játék. Természetesen a tale képeiben nem lesznek mindenféle üzenetek, buborékok, csak már nem tudtam új képet csinálni, mert vissza kellett volna lépni a játékba, akkora részt meg nem akartam levágni a képből. A főszereplő, Breizik ül egy kreiveli város, Bakur Naga egyik romos utcájában. [Ha valakit érdekel esetleg, a törökülést így oldottam meg: a Sim egyik jellemvonása "borongó" - valamelyik kieggel jött, talán az egyetemmel vagy a jövőssel - és az egyik interakcióval leül elmélkedés közben. Ha jól emlékszem, ez az: Merengjen a lét ürességén (gondolom póz is van hozzá, de anélkül is meg lehet csinálni, nem tudom, mások hogy csinálják)]
Kiejtés:
Breizik - brejzik
Kreivel - krejvel (egy ország a Gelvia nevű bolygón)
Bakur Naga - írás szerint kell ejteni
(ha esetleg elkészülne, lennének sokkal cifrább nevek is  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 1585566538  pl. Čęâźsňęâviţžęâ ["csesznyevice", egy város neve egy másik kitalált országban])

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Kedd Júl. 22 2014, 11:09

Köszönöm az eddigi válaszokat!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3868612732  Érdekes, hogy többeknek izgalmasabb a negatív karakter megalkotása, és persze a történetekben is inkább ezeket a karaktereket szeretjük olvasni.
Én úgy vagyok a dologgal, hogy amíg nagyon a két végletbe megyünk el, tehát vagy egy tökéletesen jó, vagy egy elképesztően gonosz karaktert alkotunk, az mindig egyszerűbb. Ez szerintem azért van, mert könnyebb egy-egy szereplőt csak fehérnek vagy csak feketének ábrázolni. Akkor kezd nehezedni a dolog, ha múltat adunk a karakternek, családot, érzéseket és önálló célokat, és elvonatkoztatunk attól, hogy maga a szereplő éppen a történet szempontjából jó, vagy rossz.

AnatidaephobiaCookie: Igen, igazad van Sherlock tényleg high-functioning sociopath.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309  Viszont tényleg elfogult vagyok, és hiába történt meg minden, amit leírtál (nem akarom ismételni, nehogy valaki tényleg spoilerbe szaladjon), főleg a vége, nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ő Sherlock Holmes.

Nita: Mindenképpen tervben van a Maleficent, úgyhogy igyekszem. Annyira a Csipkerózsika nem volt nagy kedvencem, úgyhogy talán nem akadok ki annyira. Bár alapból igyekszem nyitottan állni a filmekhez.

Anna Orsolya: Előbb jövök a negatívummal, jó?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3868612732  Egy kicsit mintha furán nézne ki ez a karakter. De ez lehet, hogy csak a póz miatt, vagy éppen ilyen arc közben kaptak lencsevégre.
És akkor, a pozitívum a végére, hogy tényleg ne érezd rossznak: szerintem nagyon szép a kép.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 835323539  Szépek a színek, éles, nagy a mérete, úgyhogy ezzel biztos nem lesz gond.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rochelle Kedd Júl. 22 2014, 11:21

Anna Orsolya: szerintem teljesen rendben van a kép, bár valóban kissé érdekes arcot vág az illető.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309 Nyugodtan kezdj hozzá a történetedhez, ez a fajta illusztrálás teljesen megfelelő.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 835323539 A kép mérete nagy, éles az egész, szóval várni fogom az elkészült művet!  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3101058960 

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Kedd Júl. 22 2014, 12:45

DeeDee írta:Melyik szereplőt alkotjátok meg szívesebben? Egy végletekig jó karaktert néhány hibával (vagy anélkül), vagy egy sötét gonosztevőt? Melyik a nehezebb számotokra, és miért?

Nem is tudom... Egyszerűbbnek kellene lennie a makulátlan karakternek, de én nem szeretem a makulátlan karaktereket, mert unalmasak. Úgyhogy az őrült kiszámíthatatlan fazonokat szeretem jobban Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 2049472129
De persze, ha már karaktereket alkotunk, akkor az a cél, hogy a "jó" szereplőket kedvelje az olvasó, és ne a "gonoszokat". Mondjuk én általában gyorsan kitalálok néhány főbb jellemvonást - jókat is, rosszakat is - amik mentén mozog a karakter. Például Elsie nem buta, de rettentően naiv
Na, mindenről sikerült beszélnem, csak pontos választ nem adtam Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 4216510677


Olvasói tapasztalatom h a "jó" szereplők nyuszik, míg a "gonoszok" minden látható ok nélkül utálják a hőst. Ez engem eléggé tud idegesíteni. A kedvesség nem azt jelenti h az illető nem tud kiállni magáért és a való életben nem utál senki egy másik embert ha nincs oka rá - ha mégis akkor komoly bajok vannak vele.

Őrült kiszámíthatatlan fazonok: Talán Joker a legjobb példa. Bár szerintem ő valójában nem őrült: tudja h elmeháborodottként nem ítélhetik börtönre ( akkor élete végéig rácsok mögött ülhetne ) csak gyógykezelésre. Így ha Batman el is kapja, kicsit "pihen" az Arkan Alysumban majd ott folytatja ahol abbahagyta. És ezt már év(tized)ek folytatja.

A cél általában tényleg az h a közönség a hőst szeresse, ne a gonoszt. Bár előfordul h "hős" ellenszenvessé, vagy a "gonosz" szimpatikussá válik ( pl Kira a Halálnaplóból, ill. Zoku az Avatarból ) .

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Kedd Júl. 22 2014, 16:58

Sookie, Rochelle: Köszi Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 295755309
Igen, egy kicsit tényleg furcsa a sim. Ez a helyszín még nem a végleges, csak egy telken összedobtam egy gyors "helyszínutánzatot", vagy "próbahelyszínt", és még a Simeken is fogok változtatni, mert nem sikerültek tökéletesre. Akkor fogok igazából helyszíneket építeni, meg forgatni, ha a szöveg teljesen kész lesz. Akkor majd keresek hozzá pár egyedi tartalmat, leginkább haj, esetleg ruha fog kelleni, mert az alapjátékban és a fent levő kiegekben nem találtam meg a "tökéletes" frizurát, amivel elképzeltem a simeket. (A Mozis cuccok kivételével mind megvan, de letöröltem a Luxuslakást, a Padlógázt és a Múltidézőt). Meg majd akkor az arcukon is változtatok, és a magasságállító hacket is meg fogom keresni (Simsablonként megvannak, meg lehet, hogy ki is fogom exportálni őket a biztonság kedvéért). De egyelőre csak írom ezt is, meg a másikat is, mindig azt, amelyikhez épp van ihletem és kedvem.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Kedd Júl. 22 2014, 19:48

Rikardo, valóban gyakori, hogy a "jó szereplők nyuszik, míg a gonoszok minden látható ok nélkül utálják a hőst."  Ebből jön az a csapda is, hogy ha a hős makulátlan/nyuszi, nem tud látható okot adni a "gonoszoknak", hogy utálják. Sajnos a nyuszi, magáért ki nem álló hős/hősnő dilemmájába csúnyán beleestem én is, viszont arra próbáltam ügyelni, hogy a gonosz szereplőknek legyen hihető motivációja. Hogy ez sikerült-e, az majd utólag derül ki.

Sookie, akkor jó mozizást előre is Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3101058960.

Anna Orsolya: szerintem ez a képminőség teljesen rendben van. Tényleg fura egy kicsit a karakter arckifejezése, de mégis csak egy sim, az EA/Maxis pedig amúgy is profi az idétlen/túljátszott mimikában Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 3101058960. Vágj bele a forgatásba, ha van hozzá kedv és ihlet.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 14 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

14 / 50 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.