Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

20 / 50 oldal Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Szer. Júl. 30 2014, 13:23

Álmodott-e már valaki a tale-jével vagy annak egyik szereplőjével, vagy legalábbis szeretne-e?

Előfordulhat, hogy igen, bár valószínűleg már aznap reggel sem emlékeztem. Viszont a készülővel szívesen álmodnék, hátha jönne az ihlet…

Rochelle: Jók a képek, Mavis szobája különösen tetszik. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3868612732 
És ha már Mavis szobája: van az a zöld poszter a falon. Keep calm and carry on? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 Hehe, tudok simlish-ül. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 

Titeket zavar, ha egy cím vagy a cím egy része nem magyar?

Egyáltalán nem. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309

Sakura: Nagyon szép az a kép. Módosítottad valahogy? Photoshop-ra gondolok.

Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?

Nem, szerintem nem. Az én sztorimban is vannak kapásból ketten, akik csak a történet felénél jelennek meg. Utalva lesz rájuk, de csak akkor szerepelnek először.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lilu Szer. Júl. 30 2014, 13:27

Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?
Szerintem nem, jó ötlet. A kép pedig nagyon szép. Kíváncsi vagyok a történetedre.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3868612732

Lilu

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 41
Tartózkodási hely : általában én sem tudom

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by AnatidaephobiaCookie Szer. Júl. 30 2014, 13:31

Álmodott-e már valaki a tale-jével vagy annak egyik szereplőjével, vagy legalábbis szeretne-e?
Sajnos velük még nem Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 2513195574 Pedig elég sok marhaságot álmodtam már Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 (a kedvenc a démon-vadászat volt Tim Burton társaságában :DDDD)
Titeket zavar, ha egy cím vagy a cím egy része nem magyar?
Egy kicsit sem Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960 Bár én nagyon szeretem a magyar nyelvet és néha úgy vagyok vele, hogy az angol címek jobban hangzanának magyarul. Nagyon jó kis hangulatfestő beszédünk van Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309
Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?
Nem, de akkor valamivel többet is kell szerepeltetni, hogy az olvasónak körülbelül ugyanannyi ideje legyen őt megismerni és megszeretni, mint a többi főszereplőt Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960

Rochelle: Nagyon, nagyon szép képek a nappali és Mavis szobája különösen tetszik, nagyon király Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309

AnatidaephobiaCookie

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
AnatidaephobiaCookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 44
Tartózkodási hely : Ahol a madár is csak moszkviccsal jár

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Szer. Júl. 30 2014, 13:56

Titeket zavar, ha egy cím vagy a cím egy része nem magyar?
Nem. Sőt: van amikor a fordításban elveszik a lényeg. Pl ha a cím egy szójáték v ( egy szónak ) több jelentése is van.

Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?
Szerintem egyáltalán nem. Főleg ha a többieken keresztül már a felbukkanása előtt is megismerjük valamennyire.

Erről a kérdésről nekem is eszembe jutott egy:
Mennyire lenne furcsa, ha egy tale úgy indulna, ahogy általában végződni szokott?
Pl legyőzik a gonosz varázslót, véget ér a tábor, a fiatalok összejönnek az évzáró bulin, a szerelmesek összeházasodnak stb

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by AnatidaephobiaCookie Szer. Júl. 30 2014, 14:11

Mennyire lenne furcsa, ha egy tale úgy indulna, ahogy általában végződni szokott?
Ha a tale eleje nem egy hatalmas spoiler, akkor kifejezetten érdekes lehet. Bár még jobban fokozza a hangulatot, ha az utolsó előtti rész ott van a tale elején, mert így már a kezdetektől fogva érzi az olvasó, hogy igen, a vége lesz a hatalmas, epikus befejezés és ez az egész azt készítette elő, így valamivel nagyobb az izgalom is. Az már más kérdés, hogy az olvasó elégedett lesz-e a történet végével :DD

AnatidaephobiaCookie

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
AnatidaephobiaCookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 44
Tartózkodási hely : Ahol a madár is csak moszkviccsal jár

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szer. Júl. 30 2014, 14:25

Rochelle: Szépek a simek is, meg a ház is Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309

Mennyire lenne furcsa, ha egy tale úgy indulna, ahogy általában végződni szokott?
Furcsának furcsa lenne, de éppen ezért lenne egyedi, mert ilyen nem tudom, volt-e már. De, ha a Tale legvége kerülne az elejére, az már nem lenne olyan jó.

Az érveknél elfelejtettem leírni pár dolgot:
- Napszakok: Sims 2 éjszaka és nappal <--> Sims 3: fokozatosan váltakoznak
- Állatok: 2: kutya, macska <--> 3: kutya, macska, ló
- Kamera: 2: kevesebb lehetőség <--> 3: van lehetőség a döntésre is

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Szer. Júl. 30 2014, 14:41

Etti: Köszi! Folyton van 5-10 idióta projekt a fejemben, és általában összevissza kapkodok, de ezt most örülök, hogy végre befejeztem Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960

Titeket zavar, ha egy cím vagy a cím egy része nem magyar?
Nem. Igazából engem az sem zavar, ha az egész tale angol Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 2049472129 (de nyilván nem én vagyok a megfelelő reprezentatív minta)

Sakura: Ohh, azok a kis tornyok! Kár, hogy sose használom, pedig benne csücsülnek a sims 2-es átkonvertált verzióik a downloads mappámban Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960

Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?
1) Nekem az égvilágon semmi nem tud furcsa lenni.
2) A második évadomban az egyik főbb szereplő (akinek nagy hatása lesz a végkifejletre) csak 10+ részben jelenik meg, szóval egyáltalán nem.

Mennyire lenne furcsa, ha egy tale úgy indulna, ahogy általában végződni szokott?
Hát, ha mondjuk ebből indul ki valami extra bonyodalom, akkor simán jó. Az is, ha mondjuk némi spoiler, mint a Narancsban Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lexy Szer. Júl. 30 2014, 15:28

Titeket zavar, ha egy cím vagy a cím egy része nem magyar?

Nem engem egyáltalán nem zavarna.

Sakura: Szép kép, kicsit mintha élénkebbek lennének a színek az átlagnál.

Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?

Szerintem nem furcsa, nem jelenhet meg mindenki az első részben. Az én sztorimba is van olyan főszereplő, aki csak később bukkan fel.

Mennyire lenne furcsa, ha egy tale úgy indulna, ahogy általában végződni szokott?

Ha jól van megoldva és megmagyarázva semmi sem lehet furcsa. Ugy látszik ez a nap a furcsaságoké  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 4216510677 



Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rochelle Szer. Júl. 30 2014, 15:44

Etti: akkor nem veszem még annyira komolyra a figurát, köszi. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 

Sakura: nagyon szép kép, tetszenek az épületek, ügyes vagy!

Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?
Szerintem egyáltalán nem furcsa, főleg sokszereplős, összetett történeteknél, teljesen megfelelő ez így.

Sookie: igen, azt jelenti a felirat. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 Köszi, örülök, hogy tetszenek a képek! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3868612732 

AnatidaephobiaCookie: köszi szépen! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 

Mennyire lenne furcsa, ha egy tale úgy indulna, ahogy általában végződni szokott?
Az nyilván nem jó, ha lelövi a poént, de szerintem izgalmas is lehet egy ilyen megvalósítás, szóval szerintem nem furcsa. Minden a kivitelezéstől függ. Pl. nekem kapásból Nancy Drew naplója jutott eszembe, ott is eléggé a végén kezdünk. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 

Anna Orsolya: köszi Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by NoAngelBrigi Szer. Júl. 30 2014, 18:09

DeeDee: Megelőztem a beküldést, ha nem baj! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309

Rochelle: Még mindig tetszenek a szereplőid, és a ház is nagyon jó lett! A kedvencem a zöld-barna szoba (milyen meglepő, én a zöld mániás... Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 ).

Sakura: De kis titokzatos vagy! Egyébként tetszik a kép! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3868612732

Titeket zavar, ha egy cím vagy a cím egy része nem magyar?
Nem, ha van értelme.

Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?
Nem, a sorozatokban is megesik, hogy az első részben nem jelenik meg minden főszereplő. Persze az egy más szituáció, mert minden bizonnyal az ilyen karakterek a pilot után születnek, de a lényeg az, hogy bármikor megjelenhet egy olyan emberke, aki onnantól kezdve fontos része lesz a történetnek.

Mennyire lenne furcsa, ha egy tale úgy indulna, ahogy általában végződni szokott?
Attól függ, hogy érted. Mert ha mondjuk a végső jelenettel kezdődik, de nem árul el semmi fontosat, csak elgondolkodtat vagy sejtet, akkor nem gáz. Ellenben ha mindent elmond és utána kezdődik minden az elejéről, az igen érdekes, nem túl jó pont. Viszont ha ezt inkább úgy érted, mint ahogy a Született feleségek kezdődik, akkor jó. Aki esetleg nem nézte: Az átlag amerikai filmek úgy érnek véget, hogy mindenki megházasodik, szép házba költözik, családot alapít, minden jó, ha a vége jó. A sorozat meg pont itt kezdődik. Minden megvan, minden jó, ez lehetne a happy and, de hopp, mégsem, hiszen az élet nem áll meg azért, mert boldogok és családosok vagyunk éppen.

NoAngelBrigi

Admin
NoAngelBrigi


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 43
Tartózkodási hely : Az íróasztalom mögött
STA döntős Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szer. Júl. 30 2014, 20:47

Érdekes, többen említettétek, hogy a Sims 2-es arcok szebbek. Szerintem ez tök szubjektív, vagy marslakó lennék azzal, hogy nekem valamiért jobban tetszenek a Sims 3-as arcok? Oké, egy picit lufifejűek, de csak annyira, amennyire a 2-esek – szerintem –  picit „kockafejűek”.  De tény, hogy megfelelő csúszkákkal, egyedi cuccokkal lehet „korrigálni”, és gyönyörűvé és élethűvé lehet varázsolni mindkettőt.

DeeDee: Jaj, te szegény, nem akartam ennyi plusz melót a nyakadba varrni.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 164952250  Én az életbe nem mernék ilyen konvertáló cuccokkal kísérletezni, le a kalappal előtted. Örülnék, ha megosztanád az Elsie-prototípust – ha nagyon méltatlannak érzed az igazi Elsie-hez, legalább nekem küldd el, kérlek, ha már az én kedvemért szenvedtél vele.

Etti, ezek a példa-ötletek melyikőtök fejéből pattannak ki?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 4216510677  Amúgy én örülök a lehetőségnek, hátha így többen mernek egy kisebb bemutatót tartani a készülő munkájukból.  

Rochelle, egy lakberendező veszett el benned, nagyon jók a képek Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309. Kíváncsiam várom az ajánlódat. Amúgy átérzem a helyzetedet, én már hónapok óta próbálok egy értelmes ajánlószöveget összehozni, de vagy tizedjére írom újra, nem vagyok elégedett.

Sakura, nagyon jó lett a kép.


Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?

Miért lenne? Egy hosszabb lélegzetvételű történetben sok is lenne az első rész alatt mindenkit felsorakoztatni.
Ha pedig az egyik „főszereplő” egyben (fő)gonosz is, kifejezetten jót tesz, ha csak később találkozunk vele „személyesen”, addig is, ha közben mondjuk csak beszélnek róla a többiek, ettől is nő a feszültség.

Mennyire lenne furcsa, ha egy tale úgy indulna, ahogy általában végződni szokott?

Attól függ, mi lesz azután. Ha ez egy újabb eseménysort indít el, érdekes és egyedi sztori születhet belőle Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960 De akár „vissza is lehet ugrani” a történetben, és végigvezetni az előzményeket, a végén esetleg még egy plusz csavar is jöhet.  

Titeket zavar, ha egy cím vagy a cím egy része nem magyar?


Nincs vele bajom, de én örülök, ha oka is van az idegen nyelvű címnek, és nem csak azért adták, hogy ettől „nagyon kúúúl” legyen, vagy ezzel tűnjön ki. Magához a történethez számomra nem igazán ad hozzá, de nem is vesz el.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Szer. Júl. 30 2014, 21:50

Sakura: Juj, de szép színesek ezek az épületek!

Az nagyon furcsa lenne, ha az egyik főszereplő csak kb. a harmadik részben jelenne meg először?
Nem, mivel - bár még nincs fent - a TT2-ben is csak a 4. részben bukkantak fel Prestonék, szóval már láttam ilyet.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 

Nita: Imádom a példákat, abban verhetetlen vagyok. Kreativitásom határtalan.  :ikszdé: 

Mivel úgy látjuk, hogy lenne igény egy novella pályázatra, a napokban elkezdtünk ötletelni rajta. Egy-két pontban bizonytalanok vagyunk, így szeretnénk kikérni a véleményeteket, mert - ha nem tévedek - elég sok itt a potenciális pályázó.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 2822276435 

Az megvan, hogy megadunk egy alapötletet, annak az A, illetve a B pontját, de a köztes részt mindenki olyan tartalommal tölti meg, amilyennel szeretné. Kérdésünk: Az alapon kívül igényeltek-e más előre megadott dolgokat? Tehát szükségesnek érzitek-e, hogy megszabjuk pl. a szereplők nemét, korát, nevét stb., vagy inkább élnétek a szabad választás jogával?

Tehát pl. Van egy fiú/lány, aki el szeretne utazni külföldre, de nincs pénze, elmegy horgászni, és kifog egy aranyhalat, aki azt mondja neki, van három kívánsága. A történet végén elégedetten dobja vissza a halacskát a tóba.

Megkötések: A főszereplő fiú legyen, a neve pedig Kiss Kázmér. 28 éves, műszaki diplomája van, jelenleg karbantartóként dolgozik a régi sulijában. Van egy húga, Natália, aki állatorvos. Szerepeljen benne még egy nő, aki a fiú barátnője, az ő neve Klárika legyen, aki amúgy NAV ellenőr.

Tehát igénylitek-e a "megkötések" részt?  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Szer. Júl. 30 2014, 21:59

Brigi: Dehogy baj! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960

Nita: Áh, tényleg nem tűnt nehéznek, csináltam már ennél sokkal bonyolultabbat - első pózdobozt, ráadásul overlay pózdobozt úgy összerakni, hogy egy normális tutoriált nem talál az ember arról, hogy mitől is lesz overlay az a fránya overlay, na az melós volt Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 4216510677 Az Elsie-prototípuson azért még dolgozom egy keveset, kipróbáltam, és tényleg működnek a Sims 3-as sliderek a Medievalben! Legalábbis a nagy részük Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960 Meg leszedtem valami Slider Multipliert is... Sőt, még a Sims 3-as elmentett simet is megpróbáltam belerakni, de az persze nem működött Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 2049472129 Kísérletező lélek vagyok.

Egyébként nekem semmi bajom nem lenne a Sims 3-as simekkel, ha az animációk nem lennének olyan furcsák. Néha, amikor csak simán mosolyognak, akkor is úgy eltorzul az arcuk, hogy fel sem lehet őket ismerni...

Etti: Szerintem a kikötésekkel nagyobb a kihívás, főleg, ha ilyeneket adtok meg Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 2049472129 De egyébként nekem teljesen mindegy, események összekutyulásában egész jó vagyok (max értelme nem lesz) Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sakura Szer. Júl. 30 2014, 22:37

Sookie, Lexy: Nem szerkesztettem semmit ezen a képen, de letöltöttem ezt, ami változtat a világításon és az égen, úgyhogy valószínűleg ettől látszik színesebbnek.

Etti: Azt el is felejtettem, hogy a TT2-ben így volt! Ráadásul az én szereplőm is nagyon fontos karakter akárcsak Preston. És ha már a TT2-nél tartunk... Mikor olvashatjuk itt?
Szerintem jobb lenne kikötésekkel. Egyrészt ahogy DeeDee írta nagyobb kihívás, másrészt ha csak annyi lenne megadva amit az elején írtál, nem valószínű, hogy sok közös lenne a novellákban és szerintem úgy értékelni, összehasonlítani is nehezebb lenne.

Bár egy oldallal ezelőtt írtam, hogy nem osztok meg infókat, de eldöntöttem a tale-m címét, és ismerem magam eléggé ahhoz, hogy tudjam, holnapra valószínűleg már nem fog tetszeni, megváltoztatom, másnap meg újra eljátszanám ezt, és megint nem tetszene. Úgy gondoltam, ha megosztom a címet Veletek, akkor csökkentem a valószínűségét, hogy órákat gondolkodok minden nap új címen, ahelyett, hogy írnék, tehát íme a cím amit szándékozok megtartani... *dobpergés*: Sialia - Elzárva a világtól

Sakura

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Sakura


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 16
Tartózkodási hely : Antibes

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lexy Csüt. Júl. 31 2014, 07:15

Az alapon kívül igényeltek-e más előre megadott dolgokat? Tehát szükségesnek érzitek-e, hogy megszabjuk pl. a szereplők nemét, korát, nevét stb., vagy inkább élnétek a szabad választás jogával?

Véleményem szerint, ha csak a kiindulópont és a végpont adott, akkor sokkal színesebb és változatosabb novellák születhetnek, a kikötések valamelyest nehezíthetik az írók dolgát. De mivel ez mégiscsak egy pályázat, kellene valami kikötés, aminek a A és B pontokon kívül benne kellene lennie. Pl a főszereplő(nem , kor, név)

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Csüt. Júl. 31 2014, 08:58

Én vagyok egyébként az "írói szabadság" mellett, pont amiatt, hogy minél változatosabb novellákat lehessen olvasni, és mondjuk az ötletességet és egyediséget is lehessen pontozni. Az alapötletünk abból a szempontból nagyon jó, hogy többfelé el lehet indulni, tényleg bármilyen korú és nemű lehet a főszereplője és az A és B pont közötti részt akárhogy meg lehet írni, így ergo könnyebben kaphat bárki ihletet. De Brigi álláspontját is megértem, hogy talán pont ez a nagy szabadság vezet ahhoz, hogy nincs semmi fogódzkodó, túl sok esetleg az ötlet, és nem tudja a pályázó, melyikbe is kapaszkodjon. Ezért fordultunk hozzátok, hogy mondjátok meg Ti, melyik legyen. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309

Ha nincs egyetértés, a végén lehet, hogy az lesz, hogy akinek segítség kell, A) a főszereplő fiú legyen, 18 éves és Józsinak hívják, vagy B) fakultatív módon választhattok.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 

Sakura: Nagyon találó lett a cím, szerintem ezen már ne variálj. A Sialia mit takar? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 295755309 Beírtam a Google-be és egy madarat adott ki.  :ikszdé: Igyekszünk majd a közeljövőben a saját történeteink folytatását is előrevenni. A TT2 valószínűleg csak akkor kerül fel, ha Det is jobban gépközelben tud lenni. (Mint láthatjátok, nem túlzottan aktív az oldalon, ennek az oka az, hogy most éppen külföldön dolgozik, és nem sűrűn tud nethez hozzáférni.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 1910640592 )

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Csüt. Júl. 31 2014, 11:39

Etti, ezt több szempontból is nézhetjük.
Ha nincs megadva sok részlet az alkotások változatosabbak - így érdekesebbek - lesznek, ugyanakkor nehezebb lesz az eredményekről dönteni, hiszen mindegyik másmilyen lesz, és a maguk nemében mindegyik lehet nagyszerű.
Ezzel szemben, ha meg van adva jó sok minden, akkor könnyebb elindulni és az értékelés is sokkal egyszerűbb lesz, hiszen alapjaiban teljesen hasonló történeteket kell majd összehasonlítani, habár így nehezebb egyedit alkotni, és nem biztos, hogy túl fantáziadús novellák születnek majd.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Csüt. Júl. 31 2014, 12:09

Az értékelésekkel, összehasonlításokkal ne foglalkozzatok, az a mi problémánk. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960 Amit igazából kérdezünk, az az, hogy Nektek, hogy a könnyebb. Ha meg vannak adva dolgok, vagy ha mindenkinek a fantáziájára van bízva?

Ha nincsenek is megkötések, akkor sem bonyolultabb az értékelés, sőt be tudjuk venni a 1) cím 2) fogalmazás 3) képek mellé az 4) egyediség/ötletesség pontot is, aminél a kreativitást nézzük. Mert az alapötletünk amúgy olyan, hogy azt meg lehet írni egy 12, 18, 30, 80 stb. korú szereplővel is. És pont ez lenne benne a jó és szép, hogy többféle lehet. Itt inkább az lenne a cél, hogy ki mennyi mindent tud kihozni egy alapból, amelynek csak az A és B pontja van megadva. Nyílt titok, hogy én ezt támogatnám, és szívesebben olvasnék többféle megoldást, mint egy több majdnem hasonló történetet ugyanazokkal a szereplőkkel, de itt Nektek kell dönteni: Hogy lenne a jobb Nektek? Szabadság, vagy pici korlátozottság?

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Csüt. Júl. 31 2014, 12:22

Etti: Akkor "szavazok": szabadság. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3868612732

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by AnatidaephobiaCookie Csüt. Júl. 31 2014, 12:37

Én is inkább a szabadsághoz ragaszkodom, mert érdekes lehet, hogy ki, hogyan tudja megragadni az alapokat Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 3101058960 Minél fantáziadúsabb a variáció, annál jobb C:

AnatidaephobiaCookie

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
AnatidaephobiaCookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 44
Tartózkodási hely : Ahol a madár is csak moszkviccsal jár

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 20 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

20 / 50 oldal Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.