Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

37 / 50 oldal Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Wan Vas. Szept. 21 2014, 11:14

Jó reggelt!
Ki fog ma írni - forgatni?
Én mindenképp, mindjárt kezdem Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 3101058960

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Wan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 781
Tartózkodási hely : Moszkva
Tehetséges tanácsadó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Wan Kedd Szept. 23 2014, 18:10

Remélem nem számít floodnak.
Mi ez a pangás a témában? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 1858206738
És hogy legyen tartalom is:
Volt már olyan, amikor azért kapcsoltad ki a játékot, mert nem sikerült megvalósítani a terved?

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Wan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 781
Tartózkodási hely : Moszkva
Tehetséges tanácsadó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lexy Kedd Szept. 23 2014, 20:47

Tényleg nagy a pangás Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 3213504501

Volt már olyan, amikor azért kapcsoltad ki a játékot, mert nem sikerült megvalósítani a terved?
Volt nem is egyszer. Van úgy, hogy egyszerűen nem jönnek össze a dolgok, ezt el kell fogadni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 3101058960

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Wan Kedd Szept. 23 2014, 20:50

Szerintem azért kevés a hozzászólás, mert hét eleje volt.
Igen, el kell fogadni, hogy valóban nem mindig sikerül a terv.

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Wan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 781
Tartózkodási hely : Moszkva
Tehetséges tanácsadó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Romena Kedd Szept. 23 2014, 21:24

Ide sem írtam még sokat. Megpróbálom kicsit aktivizálni magamat Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309

Volt már olyan, amikor azért kapcsoltad ki a játékot, mert nem sikerült megvalósítani a terved?
Én ez esetben már csak azért is folytatom a forgatást, max tartok egy 5-10 perces agylehűtést. Egy játék nem foghat ki rajtam, ez ilyen makacs dolog.

Romena

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Romena


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 40
STA döntős Talegyáros

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Kedd Szept. 23 2014, 21:40

Volt már olyan, amikor azért kapcsoltad ki a játékot, mert nem sikerült megvalósítani a terved?
Nem hiszem... Ha valami nem sikerül pont olyannak, akkor inkább átírom a szöveget. De ez ritkán fordul elő, mert már előre kigondolom, hogy mit hogyan fogok megcsinálni, már a szöveget ennek alapján írom. Ellenben olyan már volt, hogy félúton jöttem rá, hogy hiányzik egyetlen nagyon-nagyon fontos egyedi tartalom, mert egyszerűen elfelejtettem berakni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 416107150 Na, ekkor ki tudok készülni, várhatok újabb fél órát, mire működésbe sikerül hozni a játékot Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 4216510677

Akkor én is kérdeznék, topic felpörgetés céljából:
Van olyan műfaj, amit nagyon szerettek, de nem mertek / akartok történetet írni benne?
Ezen gondolkoztam a minap, mert én imádom a krimit (főleg az orvosi krimit), de szerintem pocsék krimiíró lennék Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 2049472129

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szer. Szept. 24 2014, 09:05

Volt már olyan, amikor azért kapcsoltad ki a játékot, mert nem sikerült megvalósítani a terved?

Volt egy-két ilyen alkalom, amikor valahogy semmi sem akart összejönni. Kilépés, kb. fél-egy óra pihi után újra belépés után már sikerült megoldanom.

Van olyan műfaj, amit nagyon szerettek, de nem mertek / akartok történetet írni benne?

Hm... jó kérdés.Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 1349755223  Talán a tisztán romantikus sztorikkal nem nagyon mernék próbálkozni, mert bár kedvelem őket, félek, túl nyálas/csöpögős lenne az én "előadásomban".

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lexy Szer. Szept. 24 2014, 10:05

Van olyan műfaj, amit nagyon szerettek, de nem mertek / akartok történetet írni benne?

Fantasy. Nagyon szeretem ezt a kategóriát, de nem mernék belefogni egy ilyen tale megírásába/illusztrálásába.

DeeDee: Szereted a krimit? Ennek igazán örlülök! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 3101058960

Nita: Nyálas/csöpögős dolgokkal tényleg vigyázni kell, ez igaz! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 4216510677

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szer. Szept. 24 2014, 12:19

Lexy: A most készülő tale-em is csöpög majd a nyáltól rendesen, de remélem, azért elviselhető lesz. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 4216510677 A fantasyt én is imádom Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 2485850408 ... Bár Simsben tényleg nem lehet könnyű megvalósítani, egy klasszikus értelemben vett fantasyhoz szerintem millió letöltés/egyedi tartalom, egyéb szükséges, de "némi" energiaráfordítással megoldható szerintem.

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lexy Szer. Szept. 24 2014, 12:38

Nita: Ha nem nyálas csak cuki, akkor maradhat Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 3633238760 Viccet félretéve biztos, hogy elviselhető lesz, sőt!

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rochelle Szer. Szept. 24 2014, 14:40

Rég jártam erre, megint sok lemaradásom van. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309

Volt már olyan, amikor azért kapcsoltad ki a játékot, mert nem sikerült megvalósítani a terved?
Igen, volt. Nagyon sok idő mire betölt, már ilyenkor is ideges vagyok, hát ha még nem jön össze valami... Extrém eset volt, amikor szabályos kilépés nélkül csak kikapcsoltam az áram alól a forgatós gépem, hogy egy darabig még csak ne is zörögjön nekem. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309

Van olyan műfaj, amit nagyon szerettek, de nem mertek / akartok történetet írni benne?
Krimit nem mernék írni, annyira nem tudok csavarosan gondolkodni, általában mindig csak ámulok, hogy hogy jutott ez az író eszébe és én miért nem jöttem rá korábban. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309 Meg vígjátékot sem írnék, ami szerintem az egyik legnehezebb műfaj az összes közül.

Simsben szerintem is a fantasyt a legnehezebb megvalósítani, meg persze a középkori történeteket (nyilván nem a Medievallal). Jó sok letöltés kell hozzá. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309
A romantikus sztorikkal csak akkor van baj szerintem, ha ilyen Máricsuj meg Hozéármándó 2500. része érzésem támad tőle. :what

Nekem is lenne kérdésem:
A tale-eknél szerintetek melyik a jobb? Ha a kép után jön a szöveg, vagy a szöveg után a kép?
Most, hogy már néhány képpel elkészültem, nem tudom eldönteni, hogy hogy lenne jobb. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 1349755223

Amúgy hétvégén volt időm kicsit írogatni, a legutóbbi fejezetemen dolgoztam a legtöbbet és a legnyögvenyelősebbet, most viszont gördülékenyebben megy a munka. Bár ma reggel egy nemzetközi jog előadásra való figyelmem bánta, hogy a leghátsó padban volt időm pötyögni. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 4216510677

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lexy Szer. Szept. 24 2014, 14:54

A tale-eknél szerintetek melyik a jobb? Ha a kép után jön a szöveg, vagy a szöveg után a kép?
De jó, hogy megkérdezted Rochelle, mert ez engem is nagyon érdekelne. Személy szerint én is dilemmába voltam emiatt. Úgy döntöttem, menjem először a kép, aztán a szöveg, de még most is egy-egy kép beillesztésénél azt érzem, hogy inkább a szöveg után kellene lennie.

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rochelle Szer. Szept. 24 2014, 14:58

Lexy, igen, nekem is ez a dilemmám. Mert sok általam kedvelt tale épül arra, hogy előbb a kép, utána a szöveg. De nekem olyan furcsán jön ki így. Viszont, ha előbb jön a szöveg, utána a kép, az is nagyon furcsa, bár talán egy fokkal jobb. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309

Rochelle

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Rochelle


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 187
Tartózkodási hely : Nevermore

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nita90 Szer. Szept. 24 2014, 15:54

A tale-eknél szerintetek melyik a jobb? Ha a kép után jön a szöveg, vagy a szöveg után a kép?

Ezen én addig dilemmáztam, amíg el nem kezdtem a forgatást. Az első rész képein még kicsit... esetleges (volt), mi hova került, de utána valahogy letisztult, és rájöttem, számomra természetesebb a kép után a szöveg. (Hiszen bizonyos értelemben a képet "magyarázza" és egészíti ki a szöveg, ezért érzem szerencsésebbnek ezt a sorrendet.) De lehet, csak azért gondolom így, mert ez a gyakoribb megoldás. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 1349755223

Nita90

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Nita90


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 309
Tartózkodási hely : A királyi udvar
Segítő lektor STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Mindenható mókamester Tökös Tökvadász

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by juhaszgaga Szer. Szept. 24 2014, 18:03

Volt már olyan, amikor azért kapcsoltad ki a játékot, mert nem sikerült megvalósítani a terved?
Nem is egyszer! Ezeknek a túlnyomó többsége a hirtelen lefagyás volt az okozója, amikor egy gyönyörű szobát/házat berendeztem, majd hopp! és kilép mentés nélkül. Ilyenkor összetörném a gépet, de helyette csak szitkozódok, és kikapcsolom a gépet. Újrapróbálni meg már csak másnap lesz kedvem, addig egész nap szidom a gépem anyját Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309

Van olyan műfaj, amit nagyon szerettek, de nem mertek / akartok történetet írni benne?
Én eddig nem akartam romantikus sztorit alkotni. De jött ez a novellapályázat, és én kipróbáltam magam abban is. Nem mondom, hogy jó lett a történet, de azért szerintem helyt álltam, mint romantikus író, viszont több hasonló jellegű történetet biztos, hogy nem fogok írni, ugyanis rengeteg energiám ment el a romantika megalkotására.
Ezen kívül talán a krimi, vagy a "lovas" sztori lenne, ami nagyon nem menne. A lovas sztori azért, mert nem igazán kedvelem a lovakat, a krimi meg a hatalmas IQ-hiányom miatt Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309 Egy Dani-féle krimit biztos, hogy nem tudnék összerittyenteni.

A tale-eknél szerintetek melyik a jobb? Ha a kép után jön a szöveg, vagy a szöveg után a kép?
Utóbbi, azért, mert így az olvasó esetleg él azzal a lehetőséggel, hogy előbb elolvassa, utána nézi meg a képet. Ezt én is eljátszottam a Jelzőfénynél is, igaz, sikertelenül, ugyanis mindig végiglapoztam a képeket, bánatomra pedig a rész közepén tudtam, hogy mi lesz a végén Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309

Szerintem amúgy a fantasy-t nem nehéz megcsinálni. Nem akarok okoskodni, de minimális egyedi tartalom mellett is el lehet készíteni egy remek fantasy tale-t (példának a Holdfény 1. része). Én is annyira szeretnék fantasy-t írni, de annyira színes fantáziával nem igazán rendelkezek (az kimerül a horrorban Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 2822276435) De ettől függetlenül imádom, egyik kedvenc műfajom Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 3101058960

juhaszgaga

Moderátor
juhaszgaga


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 183
Tartózkodási hely : Miskolc
STA döntős Zöldfülű nevettető Céltudatos cikkíró Novellagyáros Produktív pályázó 3. helyezést ért el egy pályázaton 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Wan Szer. Szept. 24 2014, 18:39

Nos, hát akkor szorítsatok... ma fogom elküldeni lektorálásra az 1. fejezetet, ugyanis már a legapróbb részleteket is elsimítottam. Izzítsd az ujjaid és a szemeid, Brigi! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 3868612732

Van olyan műfaj, amit nagyon szerettek, de nem mertek / akartok történetet írni benne?
A horrort és a krimit szeretem, de nem tudnék írni és be is fejezni egy ilyen történetet.

A tale-eknél szerintetek melyik a jobb? Ha a kép után jön a szöveg, vagy a szöveg után a kép?
Szerintem ez a mondatoktól függ, nekem van ilyen is, meg néha olyan is - de szerintem a szöveg után a kép jobb.

Szerintetek milyen kötelező egyedi tartalmak vannak, amik a történetíráshoz kellenek?
Én csak a 2-höz tudok mondani: pózdobozok, a legfontosabb a Decorgal féle, meg a láb- és karmozgatós. Fontos még a Freezer Clock (köszönöm DeeDee Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 3199574888 Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 1484171175 ) és az OMSP, talán még a tálaláshoz az az állvány, amit a "Terülj, terülj..." tippben belinkeltek.

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Wan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 781
Tartózkodási hely : Moszkva
Tehetséges tanácsadó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Szer. Szept. 24 2014, 21:49

Furcsa, hogy a fantasyt emlegetitek, mert én speciel pont azért írtam fantasyt első nekifutásra, mert az tűnt a legkönnyebbnek Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 3101058960

A tale-eknél szerintetek melyik a jobb? Ha a kép után jön a szöveg, vagy a szöveg után a kép?
Igazából nem tudom, de én általában előbb raktam a képet. De sokszor csak úgy beszúrtam valahová, ahová illett, nem figyeltem ilyenekre Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 2049472129

Gaga: Ejj, micsoda csalásokra derül itt fény! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 4216510677

Szerintetek milyen kötelező egyedi tartalmak vannak, amik a történetíráshoz kellenek?
Hát, én első helyre az animboxokat mondanám, meg a Freezer Clockot, amik nélkül nem jutnék semmire. De igazából minden overlay dolog is jöhet, nem vagyok válogatós Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 4216510677

Wan: Akkor sikerült megoldani a problémát a Freezer Clockkal? Ennek örülök Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 1585566538

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Romena Csüt. Szept. 25 2014, 10:38

Van olyan műfaj, amit nagyon szerettek, de nem mertek / akartok történetet írni benne?
Imádom a sci-fit, de biztos vagyok benne, hogy képtelen lennék ilyen műfajban alkotni. A horror talán még menne, de ha azt írnék, akkor azon aggódnék, hogy nem elég jól van megírva. Még maradok a fantasynál még egy jó ideig...

A tale-eknél szerintetek melyik a jobb? Ha a kép után jön a szöveg, vagy a szöveg után a kép?
Szerintem úgy a jobb ha a kép után van a szöveg. A legtöbb történet így van, és furcsa lenne ha nem így lenne. Fordítva össze zavarodnék, melyik képhez melyik szöveg tartozik.

Szerintetek milyen kötelező egyedi tartalmak vannak, amik a történetíráshoz kellenek?
Ez függ a műfajtól is. Sci-fihez, Fantasyhoz mindenképpen kellenek a korhoz illő öltözetek. Horrorhoz sem árt ha van egy-két letöltésünk. A helyszíneken is múlik. Például egy mozit elég nehéz kidekorálni letöltések nélkül úgy, hogy mozinak nézzen ki.

Fantasyt egyébként nem olyan nehéz forgatni, mint hiszitek. Most megnéztem a mods mappámat és csak 53 db fantasyhoz kapcsolódó letöltésem van, aminek a nagy részét egyszer, ha használtam.

Romena

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Romena


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 40
STA döntős Talegyáros

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Etti Csüt. Szept. 25 2014, 12:14

A tale-eknél szerintetek melyik a jobb? Ha a kép után jön a szöveg, vagy a szöveg után a kép?
Nálam egyértelműen az előbbi megoldás működik. Nem csak íróként, hanem olvasóként is azt szeretem, ha a kép után következik a szöveg. Rendesen zavar, sőt kizökkent, ha nincs összhangban a kettő, tehát csak egy fotóval arrébb látom azt, amit az imént olvastam. A kettő együttesen alkot egy egészet, ha előbb van a szöveg, akkor a képre már nem szentelek annyi figyelmet, mint a másik esetben. Nekem még egyébként az sem világos, hogy miért jó olvasás előtt végiggörgetni az adott részt. Sorozatot, meg filmet is így néztek, hogy először beletekergettek, hogy a-ha, a-ha, jó lesz ez, na megnézem? Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309 Miért jó előre elrontani a meglepetést? A pályázatra beküldött novellákat én például csak és kizárólag azután kezdtem el felpakolni, hogy elolvastam őket. Mert nekem szükségem van az első olvasás élményére! Egy jól illusztrált tale esetében a képek átfutása valóban egyenlő azzal, hogy szinte olvasás nélkül is kitalálható, mi lesz benne.

Van olyan műfaj, amit nagyon szerettek, de nem mertek / akartok történetet írni benne?

A fantasyt nagyon szeretem, de sajnos nem rendelkezem olyan képzelőerővel, ami segíthetne engem egy ilyen műfajú tale megírásában.  Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 295755309 Ezen a téren egyébként osztom Gaga véleményét, a Holdfény (de annak is inkább a második évada) az etalon fantasy műfajban.


A hozzászólást Etti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Szept. 25 2014, 15:19-kor.

Etti

Admin
Etti


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 431
Tartózkodási hely : Liliomvölgy
STA döntős Szelíd szőrszálhasogató Osztályon felüli okostojás

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Wan Csüt. Szept. 25 2014, 15:14

Meglenne hozzá a fantáziád Etti.
Brigi, ha olvasol!
Azért nem kaptad meg a részt, mert tegnap nem tudtam , most meg nem tudok géphez ülni. Ma megpróbálom elküldeni.

Wan

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát
Wan


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 781
Tartózkodási hely : Moszkva
Tehetséges tanácsadó

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 37 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

37 / 50 oldal Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.