Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Facebook
Top posters
Csajszyh (784)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 
Wan (781)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 
Rikardo (612)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 
Lee (466)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 
Anna Orsolya (465)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 
Etti (431)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 
Nita90 (309)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 
DeeDee (278)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 
Lexy (269)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 
Leo (236)
Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_l10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Voting10Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Vote_r10 


Beszélgessünk a tale készítésről

28 / 41 oldal Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 41  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Pént. Aug. 07 2015, 19:55

Úgy érzem, ezer éve nem írtam ide Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 2049472129

Gaga: Semmiképpen se hagyd veszni ezt az ötletet! Szívesen viszontlátnánk akár mini tale formájában is! (azért egy kicsit sajnálom, hogy nem tudsz indulni a pályázaton) És nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen mini tale-t olvashatunk remélhetőleg minél hamarabb tőled Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309

Anna Orsolya: Remélem, hogy összejön az indulás, én szurkolok neked! Szerintem elég jól állsz Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3101058960

Gabett: Éljen! Már nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mit hoztál össze a pályázatra! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309

Egyébként én már egy ideje befejeztem, úgyhogy biztos indulónak számítok Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 2579833252 (bár valószínű, hogy csak az utolsó előtti pillanatban fogom tudni beküldeni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 4216510677)

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by juhaszgaga Pént. Aug. 07 2015, 21:45

Mindenki: igazság szerint én azért sem akarom erőltetni a tales-é vagy minitales-é konvertálást, mert nem tudni, mikor hagyom abba. Örülök, sőt, szinte örvendek, hogy néhányan tényleg szeretnék látni teljes egészében a történetet, de ez nálam nem így működik. Tudom, baromi önző, ellenséges ez a fajta hozzáállás, de bármennyire is erőlködnék, biztos, hogy nem tudnám megírni, sőt, még jobban megutálnám a sztorit. Pedig tényleg jó, hogy egy-két ember szívesen látná, csak... ez nekem nem elég? Nem is tudom... Bocsánat, de nálam egy ötlet nagyon ideiglenes. Amikor kitalálom, akkor mindent elképzelek: elejét, végét, közepének minden mozdulatát. Úgy hiszem, hogy ezt majd be is fogom fejezni, így hát úgy állok neki, hogy na! Aztán jön a felismerés a 2., 3. rész írása közben, hogy én ezt nem is akarom írni, nem is úgy írom, ahogy elképzeltem, fölösleges ezzel bajlódni. Így hát abbamarad, és a rá következő napon újra jön ez a procedúra egy másik sztorival, és újra-újra. Számomra elérhetetlen, hogy egy hosszabb sztorit befejezzek. Nem mondok semmit, hogy sohasem fog megjelenni talem az oldalon, mert ki tudja, mit hoz a jövő... Így is meglepődtem, hogy azt a minitalet befejeztem Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309 De ezt viszont tényleg nem szeretném erőltetni... Se semmilyen írást, mert egyszer próbáltam, de semmi jó nem sült ki belőle - se semmiből, ha valamit kínlódva csinálunk... Szóval, kis ideig nem lehet tőlem számítani hosszabb lélegzetvételűbb sztorira, de ezt már meg lehetett tőlem szokni - hogy ígérek, bejelentek, és semmi se lesz belőle ><

Anna, Gabett, DeeDee, és aki indul: bár fáj a szívem, hogy nem indulhattam, de nagyon várom már a pályaműveket Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3101058960
Gabett: én is annyira akartam volna, hogy meglegyintsen a Múzsa csak egy pillanatra, és a pályázatis sztori helyett egy másikat sikerült egy reggel alatt összehozni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309 Oké, előző este amiatt nem tudtam aludni, hogy agyaltam az egészen, de akkor is max 2 óra alatt hoztam össze, és ennek nagyon örülök Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3101058960
Rikardo: érdekes, mert miközben írtam a sztorit, és a francia forradalom után kutatgattam, úgy észrevettem magamon, hogy én is szívesen harcolnék egy ellenállásban Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309 Mittomén, forradalmárként Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 2049472129 Aztán jött az ötlet, hogy talán a magyar forradalom mintájára kéne megalkotni, de nem tudtam volna nem szerepeltetni a Rádió sortüzét, aztán az Országházat, szóval minden budapesti látványosságot Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309 Pedig a sztoriban a magyarok, vagyis a Monarchia (is) megnyerte a 3. világháborút - kicsit sajnáltam szegény hazánkat, annyi balsors érte/éri, muszáj volt valamivel kedveskednem neki Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 2049472129 Természetesen a francia forradalom után ott is megjelenik az Ellenállás. De tényleg, fentebb megírtam, nem akarok ezzel hosszasan foglalkozni, mert a végén megutálom a sztorit, és a világért sem tudnám újra előszedni Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3213504501

juhaszgaga

Moderátor
juhaszgaga


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 183
Tartózkodási hely : Miskolc
STA döntős Zöldfülű nevettető Céltudatos cikkíró Novellagyáros Produktív pályázó 3. helyezést ért el egy pályázaton 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Pént. Aug. 07 2015, 23:52

Gabett, DeeDee, Gaga: Köszi Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3101058960

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Nana Kedd Aug. 11 2015, 21:19

Gaga én Téged egyszer esküszöm agyon foglak csapni! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 489632682

Nana

Szárnyait bontogató tag
Szárnyait bontogató tag
Nana


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 40

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Szer. Aug. 12 2015, 01:11

Gaga, akkor viszont hajrá! Álljál csak neki a tale- írásnak, mert szerintem Nana néni nem viccel! (Legalábbis a helyedben én biztos félnék tőle...)
Még valami: ha megírsz egy tale- t, biztos te is kapsz egy csokit valakitől! A csokiért pedig bármilyen munkát megér elvégezni.
Tessék, én is küldök neked, hogy ösztönözzelek: http://image.hotdog.hu/_data/members2/954/1272954/images/csoki.jpg

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Csüt. Aug. 13 2015, 07:11

Gaga: Esetleg a történet játszódhatna egy párhuzamos valóságban, ahol pl a Konfödseráció nyeri meg az amerikai polgárháborút, Lincoln kénytelen lesz elismerni a déi államok függetlenségét, az Unió és a Konföderáció között kialakul és aállandósul egyfajta hidegháborús helyzet, emiatt nincs amerikai beavatkozás az Antant oldalán így az orosz forradalom után a Központi Hatalmak megnyerik a világháborút, nincs Párizs környéki békeszerezződések, Hitler, a Szovjetunió elleni támadás, ötvenes évek stb...

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by CSNG7 Vas. Aug. 16 2015, 20:58

Heló heló emberek! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309
Van egy rossz és egy jó hírem, valamint egy kérdésem. Nade csak szépen sorjában.
Sajna úgy alakult, hogy én sem küldöm be a pályázatra a talem, valahogy megakadtam vele, nem tudom, talán nem ez volt az igazi Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 2513195574
Tévénézés közben pedig meg szállt az ihlet, úgyhogy elterveztem hogy taleként valósítom meg. Már belekezdtem az 1. részbe, valamint elkezdtem kreálni a helyszíneket/szereplőket (bár főszereplők készek Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309 ).
És akkor a kérdés (természetesen az 1. rész írása közben merült fel bennem) : Mikor írjátok egy történeteteknek egy részét, bejelölitek előre a kép helyét, és úgy írjátok, vagy csak ömlesztitek a szöveget, leforgatjátok, és utólag illesztgetitek be a képeket a szövegnek megfelelően? (remélem értitek ><)

CSNG7

Járatos csevegő
Járatos csevegő
CSNG7


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 76
Tartózkodási hely : Central City

Vissza az elejére Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Anna Orsolya Vas. Aug. 16 2015, 23:33

Mikor írjátok egy történeteteknek egy részét, bejelölitek előre a kép helyét, és úgy írjátok, vagy csak ömlesztitek a szöveget, leforgatjátok, és utólag illesztgetitek be a képeket a szövegnek megfelelően?
Én általában úgy csinálom, hogy elkezdem a szöveget írni, de már eleve bekezdésekre tagolva, és minden bekezdés elejére odaírom a képek számát: kep1, kep2, stb. A forgatást hagyom mindig utoljára. (Kivéve azt a történetet, ami rólam és a rokonaimról szól, és csak az unokatesóim láthatják. Ott először képek, majd a Facebook-os csoportunkban hozzáfirkálok valami szöveget.)
A szereplőket pedig van, hogy írás közti szünetekben, amikor éppen nincs ihlet, akkor csinálom meg. A kevésbé fontosakat pedig utoljára hagyom.

Anna Orsolya

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 465
Tartózkodási hely : Kafka - Az átváltozás
Zöldfülű nevettető

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ruta Hétf. Aug. 17 2015, 22:26

Mikor írjátok egy történeteteknek egy részét, bejelölitek előre a kép helyét, és úgy írjátok, vagy csak ömlesztitek a szöveget, leforgatjátok, és utólag illesztgetitek be a képeket a szövegnek megfelelően?
Én mindig egy vázlattal kezdek, utána elkészítem a szereplőket, és a helyszíneket. Nekem nagyon fontos, hogy ezek meglegyenek, csak utána szoktam az íráshoz kezdeni. Majd írni kezdek, a vázlat miatt már előre tudom milyen képek kellenek, így, amikor elakadok az írással mindig forgatok egy kicsit, amivel ihletett is gyűjtök, és ilyenkor be is illesztem már előre a képeket.

Ruta

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Ruta


Státusz :
Online
Offline

Hozzászólások száma : 12

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Hétf. Aug. 17 2015, 23:05

Mikor írjátok egy történeteteknek egy részét, bejelölitek előre a kép helyét, és úgy írjátok, vagy csak ömlesztitek a szöveget, leforgatjátok, és utólag illesztgetitek be a képeket a szövegnek megfelelően?
Hát először a szöveget írom meg, majd amikor kezdem a forgatást, akkor előtte átnézem, hogy hova lenne jó egy kép, hol van mondjuk meghatározó mozdulat. Azt akkor bejelölöm. Néha még apró jegyzetet is írok mellé. És ez alapján forgatok.

Hozok némi hírt is. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3868612732 Jeleztem már, hogy készül egy tale, ami nagyon jól halad, és már a vége felé járnak a munkálatok. Úgyhogy gondoltam hozok egy részletet, és néhány képet is. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3101058960

"– Ha mégis megtudnák, hogy hol bujkálunk, hát csak jöjjenek. Nem adom meg magam harc nélkül – mondta Jamal elszántan.
– Ha megtudnák, hol bujkálunk, gondolkodás nélkül hátba lőnének egy bokorból, Mal és még csak azt sem vennéd észre, hogy egyáltalán itt vannak.
Albine halk, de erős szavai után csend telepedett közéjük. Régóta éltek már odakint. Távol a világtól, elzárva azoktól, akik csak fájdalmat okozni képesek. Albine és Jamal sok mindenben hasonlítottak egymásra. Dühösek voltak és féltek, mikor először találkoztak. Évekkel később pedig bátrakká és elszántakká váltak, akik bármire képesek voltak, hogy megvédjék a szeretteiket. Egy dologban mégis különböztek. Albine sosem becsülte le a főváros katonáit.
– És te ettől nem félsz? – kérdezte aztán a férfi.
– Nem, nem igazán – rázta meg a fejét elgondolkodva Albine, majd Jamalra emelte a tekintetét. – Ha idetalálnának, és meglátnának, előbb a fővárosba vinnének. Aztán megkínoznának, megölnének és közszemlére tennék a testemet a főtéren… Rám ez várna."

És a képek. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3868612732
1 2 3 4 5

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Lexy Kedd Aug. 18 2015, 09:27

Mikor írjátok egy történeteteknek egy részét, bejelölitek előre a kép helyét, és úgy írjátok, vagy csak ömlesztitek a szöveget, leforgatjátok, és utólag illesztgetitek be a képeket a szövegnek megfelelően?
Amikor már kész a szöveg, vagy akár csak egy adott jelenet, akkor átolvasgatom és úgy próbálom elhelyezni a képeket, hogy arányosan legyenek a szöveggel, illetve a lehető legjobban megragadni az adott részletet lényegét. Ilyenkor kijelölöm a szövegben, hogy hová is fog kerülni a kép, aztán kigondolom, hogy valósítom majd meg, és csak azután kezdek forgatni. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309

Sookie: Nem fogod elhinni, de sejtettem, hogy meg fogsz osztani egy kis csemegét, már épp ideje volt. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309 Nagyon tetszik a részlet, és a képek is jók lettek. Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3101058960 Várom már, hogy megjelenjen a történeted, mert amit eddig tudok, az alapján nagyon jó kis történetre számíthatunk. Sóval húzz bele Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309 Haj rá! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 2822276435

Lexy

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
Lexy


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 269
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Közönségdíjas karácsonyi novellaíró

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by DeeDee Kedd Aug. 18 2015, 16:04

Mikor írjátok egy történeteteknek egy részét, bejelölitek előre a kép helyét, és úgy írjátok, vagy csak ömlesztitek a szöveget, leforgatjátok, és utólag illesztgetitek be a képeket a szövegnek megfelelően?
Hát, én először mindig megírom a teljes szöveget, és aztán gondolkodom el rajta, hogy hová kellenének képek. Néha még többet is csinálok, mint kellene, aztán sakkozom, hogy melyik nem olyan fontos, mert mégsem kellene minden második mondat után képnek következnie Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 2049472129

Sookie: Jaj, nagyon tetszik a részlet, és a képek is! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 2485850408 Remélem, hogy az utómunkálatok zökkenőmentesen fognak zajlani, és minél hamarabb olvashatjuk majd a tale-t! Én már nagyon várom Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309

DeeDee

Lelkes fórumozó
Lelkes fórumozó
DeeDee


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 278
Segítő illusztrátor STA döntős Valamirevaló véleményező Osztályon felüli okostojás Gyakorlott gyűjtögető 2. helyezést ért el egy pályázaton 2. helyezést ért el egy pályázaton

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Gabett Szer. Aug. 19 2015, 21:32

Mikor írjátok egy történeteteknek egy részét, bejelölitek előre a kép helyét, és úgy írjátok, vagy csak ömlesztitek a szöveget, leforgatjátok, és utólag illesztgetitek be a képeket a szövegnek megfelelően?
Megírom az egészet, néha közben eszembe jut, hogy ide meg oda milyen kép illene, de nem jelölöm be, csak fejben raktározom az ötletet. Utána átolvasom, és eldöntöm, melyek azok a momentumok, ahova kép kell, azzal egyáltalán nem törődve, hogy egyenlő legyen a szöveg. Ha nem kell kép, nem kell kép, pont. Utána blender majd játék indít, és leforgatom, amit megjegyeztem. Újra átolvasom a szöveget, beszúrogatom a képeket, ahova kell, és megnézem, honnan hiányzik még, és jöhet a második forgatás-menet. Utána azt is beszúrom, és ezzel általában kész vagyok. Nem szeretem bejelölgetni vagy feljegyzetelgetni, jobb szeretem inkább többször átolvasni a szöveget forgatás közben is, olyan biztonságérzetet ad.

Sookie: Már alig várom, nagyon jó a részlet és a képek is! Remélem, hamar megleszel a maradék munkával! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3101058960

Gabett

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Gabett


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 146
Tartózkodási hely : A józan ész határain
STA döntős Tehetséges tanácsadó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Rikardo Csüt. Aug. 20 2015, 12:47

Mikor írjátok egy történeteteknek egy részét, bejelölitek előre a kép helyét, és úgy írjátok, vagy csak ömlesztitek a szöveget, leforgatjátok, és utólag illesztgetitek be a képeket a szövegnek megfelelően?
Megírom a szöveget, közben megjelölöm a képek helyét. Mikor kész van, a megjelölt helyekre beillesztem a megfelelő képet.

Kérdés:
Ragaszkodtok ahhoz hogy mindenáron a szövegnek megfelelő képeket készítsetek vagy inkább a szövegen változtattok egy-egy kép kedvéért?

Rikardo

Nélkülözhetetlen barát
Nélkülözhetetlen barát


Státusz :
Online
Offline

Nem : Férfi
Hozzászólások száma : 612

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Gabett Csüt. Aug. 20 2015, 14:05

Ragaszkodtok ahhoz hogy mindenáron a szövegnek megfelelő képeket készítsetek vagy inkább a szövegen változtattok egy-egy kép kedvéért?

Írás közben nem hagyom emiatt zavartatni magam. Legfeljebb a helyszínek terén korlátozom úgymond magam, például (most mondok valamit) nem fogok beleírni egy tengeralattjárót vagy űrhajót a történetbe, ha tudom, hogy azt egyszerűen nem tudom megépíteni. A képeket általában egyébként úgy készítem, hogy ha valamit semmiképp sem lehet megvalósítani simsben, akkor valamelyik szereplő vagy valami tárgy éppen kitakarja azt a bizonyos dolgot, esetleg ahhoz a szövegrészhez nem is készítek képet, csak a közvetlenül előtte vagy utána lévőhöz, hogy ne legyen feltűnő a kihagyás.

Gabett

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Gabett


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 146
Tartózkodási hely : A józan ész határain
STA döntős Tehetséges tanácsadó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ruta Csüt. Aug. 20 2015, 15:52

Ragaszkodtok ahhoz hogy mindenáron a szövegnek megfelelő képeket készítsetek vagy inkább a szövegen változtattok egy-egy kép kedvéért?
Mivel én összevissza forgatok, én inkább változtatok a szövegen, de általában annyira előttem van, hogy milyen képet szeretnék csatolni az adott szöveghez, hogy ez csak ritkán történik meg.

Ruta

Kezdő felfedező
Kezdő felfedező
Ruta


Státusz :
Online
Offline

Hozzászólások száma : 12

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Sookie Csüt. Aug. 20 2015, 15:54

Lexy, DeeDee, Gabett: Örülök, hogy tetszik eddig. ^^ Hát remélem majd a kész tale is tetszeni fog.
Annyit elárulok, hogy azóta végre befejeztem a forgatást is, szóval most már tényleg csak az utómunkálatok vannak hátra. Remélem hamarosan premier! Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 3868612732

Ragaszkodtok ahhoz hogy mindenáron a szövegnek megfelelő képeket készítsetek vagy inkább a szövegen változtattok egy-egy kép kedvéért?
Először mindig próbálok igazodni a szövegben leírtakhoz, de mivel nem vagyok még túl profi a képkészítésben, van amit nem tudok megoldani, vagy legalábbis nem szépen, és ilyenkor a könnyebbik utat választom. Vagyis, hogy csak legyen meg a kép, és utólag átírom itt-ott a szöveget. Bár szerencsére ez nem sűrűn fordul elő, de előfordul.

Sookie

Jól ismert Simtárs
Jól ismert Simtárs
Sookie


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 193
Tartózkodási hely : Budapest
STA döntős Valamirevaló véleményező Talegyáros Novellagyáros Produktív pályázó 1. helyezést ért el egy pályázaton Közönségdíjas

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by CSNG7 Csüt. Aug. 20 2015, 17:18

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, most azt hiszem én is rendet tettem a fejemben e téren Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 295755309

Sookie: juj, de tetszik :3 már nagyon várom hogy olvashassam!

Ragaszkodtok ahhoz hogy mindenáron a szövegnek megfelelő képeket készítsetek vagy inkább a szövegen változtattok egy-egy kép kedvéért?
Hát, az attól függ. Hogy pl az ember a képen a bal kezét emeli, és én a jobbal felemelve fotóztam, akkor azt átírom, de egyébként nem igazán. Meg eddig nekem nem volt annyira ilyen dilemmám. Forgatás előtt mindig megjegyzem hogy kábé mit kell lefotóznom. Vagy ha éppen fordítva (előbb forgattam, mint írtam), akkor már csak átnézem a képeket, és leírom amit terveztem a képekkel összhangban.

CSNG7

Járatos csevegő
Járatos csevegő
CSNG7


Státusz :
Online
Offline

Nem : nő
Hozzászólások száma : 76
Tartózkodási hely : Central City

Vissza az elejére Go down

Beszélgessünk a tale készítésről - Page 28 Empty Re: Beszélgessünk a tale készítésről

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom




Vissza az elejére Go down

28 / 41 oldal Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 41  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.